Starší dorost zvítězil v západočeském derby

Karlovy Vary/Plzeň - Starší dorost HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 3:5 (1:1, 0:3, 2:1). Plzeňský starší dorost odjel na reparát západočeského derby tentokrát na led Karlových Varů. Vstup do utkání se povedl lépe domácích, kteří se ujali vedení. Modrobílí stačili ještě před přestávkou zareagoval a vyrovnali. Druhá dvacetiminutovka pak jasně patřila indiánům, kteří ji vyhráli třígólovým rozdílem. Domácí se ve zbytku zápasu snažili urvat alespoň bodík, ale když už snížili na rozdíl jediné branky, stejně se jim to nepodařilo. V 59. minutě pojistil výhru hostujícího celku Kubalík svým druhým gólem v duelu.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:5
1:1, 0:3, 2:1

Branky a nahrávky: 17. Csamango (Kubáč, Lintemer), 51. Matyáš, 55. Táborský (Csamango) - 19. Farný, 24. Pašek, 34. Kubalík (Shleiss), 39. Mašek (Houfek, Shleiss), 59. Kubalík (Shleiss, Moravčík). Rozhodčí: Turčan. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5.

HC Energie Karlovy Vary

Fečo (Nguyen) - Son - Gombár, Matyáš, Urbančok, Novák, Troška, Vilhem, Čoudek, Sturma - Táborský, Vrána, Zadražil, Lintermer, Kubáč, Csamango, Gorčík, Bečka, Svoboda, Tomeček, Vrána, Jirušek.

Karafiát (Vrtěl) - Houfek, Farný, Šmíd, Moravčík, Tichý, Marcel, Procházka, Kubík - Erben, Biskup, Pejchar, Kubalík, Mašek, Schleiss, Kopta, Tulačka, Pašek, Tolar, Pitel, Pour.

Vojtěch Tulačka 0 0 0 -1 0

Hosté si chvíli po začátku utkání zahráli přesilovou hru. V té ale téměř nic nepředvedli. Poté mohl Tomeček vstřelit úvodní gól domácích. Kotouč ale neumístil do odkryté brány přesně. V 17. minutě poslal domácí do vedení Štěpán Csamango, když se sám ocitl před plzeňskou bránou. Poté, co Energie trefila horní tyč, hosté vyrovnali. Radek Farný dorazil kotouč v brankovišti a domácí gólman na to nestihl reagovat. Úvodní dvacetiminutovka tak skončila nerozhodně.

Ve druhém dějství se v lepším světle představili hosté z Plzně. Začátek sice ovládly Karlovy Vary, ale poté se ve vlastním oslabení prosadil Martin Pašek a poslal Plzeň do vedení. Od té doby se hosté pohodlně usazovali v útočném pásmu a statická Energie se nemohla proti útočnému komandu v podání Plzně vůbec prosadit. Následná hrubá chyba obrany Energie povolila vstup dvěma plzeňským hráčům do brejku, kde Dominik Kubalík bez problémů zakončil do prázdné brány. Na konci třetiny se ještě od modré prosadil Filip Mašek a přiblížil Plzeň k vítězství.

Třetí třetinu se Karlovy Vary pokoušely o vyrovnání. Už v první minutě mohl snížit z dorážky Tomeček, ale fantastický zákrok Karafiáta to nepovolil. V půli třetiny vstřelil gól Energie Jakub Matyáš a po čtyřech minutách vstřelili energetici i další. Csamango poslal do brejku Otu Táborského, který bez problémů zakončil mezi betony a snížil na rozdíl jediné branky. Zbytečným faulem v závěru si Energie zazdila poslední šanci na vyrovnání a Plzeň si pojistila výhru gólem Kubalíka. Plzeňští tak zvítězili zcela zaslouženě.

František Černý (trenér Plzně): V utkání jsme byli od začátku lepším týmem a zaslouženě jsme si vypracovali třígólový náskok. Domácí se pak sice rychle ve třetí třetině dostali na dostřel, ale nám se podařilo proměnit v samém závěru přesilovku, kterou jsme pojistili naprosto zaslouženou výhru.