Starší dorost veze všechny body z Kladna

Kladno/Plzeň - Starší dorostenci HC Vagnerplast Kladno - HC Plzeň 1929 3:6 (2:1, 0:2, 1:3). Plzeňští starší dorostenci se blýskli na ledě Kladna, které dokázali porazit už počtvrté v letošní sezóně. I když se soupeř ujal na sklonku první dvacetiminutovky vedení, indiáni se nenechali zlomit a sami v úvodu poslední části díky Schleissovi vstřelili vítěznou branku.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

3:6
2:1, 0:2, 1:3

Branky a nahrávky: 16. Homer, 19. Sucharda (Šilhavý, Kolářík), 56. Šilhavý (Tejnor, Vodák) - 14. Tulačka (Schleiss, Kubalík), 36. Pour (Noga, Pitel), 40. Schleiss (Kubalík), 42. Schleiss, 50. Pour (Noga, Pitel), 58. Kubalík (Tulačka, Houfek). Rozhodčí: Prchal - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:1. Diváci: 80. Střely na branku: 25:53. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6.

Sýkora - Machač, Vodák, Homer, Véber, Bunda, Kolářík, Novák, Kalla, Kehar, Znamenáček, Megela, Jirák, Sucharda, Hadaš, Šilhavý, Tejnor, Habrdla, Čejka, Horák.

Karafiát - Tichý, Kubík, Šmíd, Marcel, Pejchar, Uhlík, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Tolar, Přikryl, Noga, Kubalík, Synek, Pitel, Houfek, Pour, Kepka, Tulačka.

Jiří Uhlík 0 0 0 -1 0

Plzeňský starší dorost odjel na kladenský led potvrdit vybojované tři body z posledního společného střetnutí, které soupeř v závěru nezvládl a ostře napadal indiány často až za hranicí slušnosti. Hosté však do utkání nevstoupili ideálně, již po necelé minutě šel k trestoměřičům přisednout za držení protihráče Michal Šmíd. Indiáni se přesile soupeře ubránili a jako první inkasovali. V čase 13:47 se trefil Vojtěch Tulačka a poslal svůj tým do vedení. Jenže velice brzy bylo vyrovnáno. V šestnácté minutě se puku ujal David Homer a srovnal skóre. S Plzeňany to vypadalo ještě hůře o tři minuty nato, když se v přesilové hře prosadil Andrej Sucharda. V úvodu druhé části hosté neproměnili dvě po sobě jdoucí přesilové hry a museli se znovu bát. Po hákování Houfka se jelo trestné střílení, ale Karafiát v západočeské brance si s ním poradil. Ještě jednu nezužitkovanou početní výhodu potřebovali hosté k tomu, aby se hned v té následující trefili. Noga našel Michala Poura, jenž vyrovnal s Kladenskými účty. Když už to vypadalo, že se do kabin odejde za remízového stavu, udeřili Plzeňané. Kubalík nahrál 25 sekund do přestávky Janu Schleissovi, jenž rozesmutnil Sýkoru v brance domácích potřetí. Jak Západočeši dobře končili druhou část, stejně dobře začali tu následující. Po necelých dvou minutách to byl opět Schleiss, kdo se trefil do černého. Kladno se ze svých faulů nepoučilo, a tak pykalo znovu. Faul Kehara sice ještě hosté nevyužili, ale jen co se hříšník vrátil na led, už společně se svými spoluhráči smutnil z obdržené branky, kterou vstřelil Plzeňák Michal Pour. Přesto domácí ještě zdramatizovali utkání, když se ve dvojnásobné početní převaze přesně trefil Vojtěch Šilhavý. Plzeňské barvy však vzápětí uklidnil Dominik Kubalík. Třígólový náskok soupeře a dvě zbývající minutky utkání znamenaly pro Kladenské neřešitelnou rovnici. Utkání tak skončilo jasným vítězstvím hostujících indiánů.