Plzeň přestřílela Litvínov

Plzeň - Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Litvínov 6:4 (1:1, 4:1, 1:2). Po první třetině se ani nezdálo, že bychom se v tomto zápase dočkali deseti gólů. Ve druhé třetině se však plzeňský brankostroj rozjel. Možná trochu ztráta koncentrace však nakonec mohla obrat indiány o body. Nakonec se tak ale nestalo a Plzeňští zpečetili svoji výhru gólem do prázdné branky. Tři body tedy zůstávají doma.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

6:4
1:1, 4:1, 1:2

Branky a nahrávky: 2. Kubalík (Schleiss), 24. Kubík (Kepka), 25. Kubalík (Mašek, Šmíd), 33. Šmíd (Mašek), 37. Mašek (Šmíd), 60. Pour (Tolar) - 11. Zdeněk, 30. Písařík (Procházka, Zdeněk), 46. Malec, 47. Čeřovský. Rozhodčí: Valenta - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4, 6:4.

Karafiát (Polívka) - Houfek, Holý, Šmíd, Moravčík, Tichý, Farný, Procházka, Kubík - Pour, Pitel, Tolar - Kubalík, Mašek, Schleiss - Tulačka, Kopta, Noga - Pejchar, Kepka, Přikryl

Horák (Soukup) - Svoboda, Strejček, Fučík, Cvrk, Theimer, Kokeš, Šesták - Písařík, Procházka, Zdeněk - Trubenekr, Mical, Čeřovský - Malec, Válek, Řehulka - Weitz, Malík.

Vojtěch Tulačka 0 0 0 -1 2

Indiáni začali aktivně a rychlý vedoucí gól jim byl za to odměnou. Hned ve druhé minutě se trefil Kubalík. – 1:0 Plzeňští s chutí bruslili a byli lepším týmem půl třetiny. V jedenácté minutě však inkasovali z hole Zdeňka. – 1:1 Soupeře ze severu tento gól povzbudil a již o deset sekund déle mohl přidat další branku. Trestné střílení ale Trubenekr neproměnil a Plzeňští mohli v této třetině poprvé děkovat paní štěstěně.

Druhá třetina byla na branky mnohem bohatší. Gólový přísun odstartovali Plzeňští dvěma rychlými brankami. Nejprve se ve čtvrté minutě trefil Kubík – 2:1, aby o půl minuty déle zvýšil vedení Kubalík. – 3:1 Litvínov se nevzdal a byl Plzni vyrovnaným a bojovným soupeřem. To se žlutočerným vyplatilo. V polovině zápasu totiž Karafiát v plzeňské brance neudržel Písaříkovu střelu, kterou si litvínovský útočník dojel a zakončil. – 3:2 Plzeň pocítila pud sebezáchovy a dvoubrankové vedení vrátil indiánům Šmíd. – 4:2 Když se zhruba tři minuty před koncem druhé části z chumlu prosadil Mašek, zdálo se, že je o utkání rozhodnuto. – 5:2

Domácí zřejmě s tímto dojmem nastoupili i do třetiny třetí, což se jim mohlo vymstít. Hned po deseti sekundách byl vyloučen jeden z plzeňských hráčů a Litvínov toho využil vstřelenou brankou. Tento úspěch však nemohl být do konečného výsledku zaznamenán pro posunutou branku. Zde mohli domácí mluvit o štěstí podruhé. Branka byla vychýlena ze standardní pozice ve stejnou chvíli, ve které přešel puk čáru. Hosté se ani tentokrát nevzdali a zdramatizovali zápas. Nejprve byl v úniku faulován Malec, který se prosadil coby padající střelec. – 5:3 V tomto okamžiku nebyl ani tak důležitý vstřelený gól, jako to, že se střelec sám zvedl po nárazu na mantinel. Uplynula pouze minuta a trefil se Čeřovský, díky kterému se Plzeň opět začala bát o výsledek. – 5:4. V závěrečné litvínovské power-play ale zakončil do prázdné branky Pour a Plzeň tak dokráčela k vítězství 6:4.