Vítězstvím začal i mladší dorost!

Plzeň - KLH Chomutov - HC Plzeň 1929 3:5. Podobně jako starší kolegové, tak i mladší dorostenci zahájil extraligu v novém ročníku výhrou na ledě soupeře. Indiáni ani jednou nemuseli dotahovat náskok soupeře, o výsledku nakonec rozhodla prostřední pasáž hry.

1.kolo , ne 5.9.2010
Chomutov - Plzeň
Branky a nahrávky: 16. Macháček, 40. Kaše, 55. Kaše - 14. Krliš, 22. Kristl, 27. Synek, 32. Uhlík, 52. Přikryl . Vyloučení: 2:4. Diváci: 30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.
Chomutov Tichý, Lukeš - Cestr, Černý, Kosina, Mojžíš, Procházka, Vogl - Frajt, Kampf, Kaše, Klepl, Macháček, Strunz, Václavíček, Vlastník, Jager, Fencl.
Plzeň Pacl, Kuneš - Andrlík, Holý, Synek, Němeček, Kohel, Šmíd, Tyr, Kaňák - Přikryl, Uhlík, Krliš, Polata, Beneš, Vlček, Kopta, Kristl, Opava, Švarc, Ryba, Kopta.

Komentář

První zápas extraligy mladších dorostenců se odehrál na chomutovském stadiónu. Mladí Krušnohorci přivítali Indiány z Plzně. První minuty se lépe vyvedl hostům, kdy i oni otevřeli stav zápasu. Chomutov ale našel po pák minutách sílu na to odpovědět. Do konce třetiny stačil srovnat na optimálních 1:1. Ve druhé dvacetiminutovce se však vedení opět ujali hosté z Plzně, kdy ve 22 minutě vsítil druhou branku Kristl. Následoval ho jeho kolega Synek, který navýšil skóre na 1:3. Chomutov se snažil, seč mu síly stačili, ale úspěšnější byl opět někdo z řad hostů. Tentokrát bylo ohlášeno jméno Uhlík. Chomutov se vzpamatoval těšně před koncem druhé třetiny, kdy našel skulinku Kaše. Stav utkání byl po dvou třetinách 2:4. Třetí třetina si ale na svého hrdinu počkala, gól padl až v 52. minutě, a to opět ze strany hostů. Tentokrát se u puku mihl Přikryl a mihl se jak nejlépe mohl. Chomutov odpověděl v 55. minutě. Poslední branku vsítil Kaše. A byl to opravdu poslední gól utkání. Indiáni si tedy odvezli zasloužené vítězství 5:3.

Tabulkové umístění Plzně #2

Tabulkové umístění Plzně v samostatné české lize!

Z9: KVA - PLZ 2:12

Deváťáci na úvod přípravy čepovali plzeňskou dvanáctku v derby!

Ohlasy GČC 2

Celou dobu jsme věřili, že můžeme vyhrát, řekl po duelu na Spartě střelec David Stach