Starší dorost veze výhru z Vítkovic

Plzeň - Starší dorostenci HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 1:4. Plzeňský starší dorost si připisuje další výhru, tentokrát v poměru 4:1 z ledu Vítkovic. Indiáni se vedení ujali už v první části, když se trefili Kubalík se Schleissem, a náskok už ze svých rukou nepustili. Venkovní dvojboj uzavřou modrobílí v sobotu na ledě Třince v souboji proti tamním Ocelářům.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

1:4
0:2, 0:2, 1:0

Branky a nahrávky: 42. Zdráhal (Bail, Černín) - 8. Kubalík (Mašek), 13. Schleiss (Přikryl, Kubalík), 23. Mašek (Kubalík, Moravčík), 34. Kopta (Pitel, Noga). Rozhodčí: Schmejkal - Kopřiva, Řezáč. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Diváci: 70. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

HC Vítkovice Ridera

Ďuriš - Zuzaník, Rudl, Ballner, Klok, Cabák, Česlík, Černín, Bail, Tomi, Klečka, Kysučan, Máj, Rimmel, Blahuta, Zdráhal, Čavoj, Sysala, Plášek.

Polívka - Kubík, Šmíd, Marcel, Moravčík, Andrlík,Přikryl, Houfek, Pejchar, Mašek, Schleiss, Kopta, Noga, Kubalík, Pitel, Pour, Tulačka.

Vojtěch Tulačka 0 0 0 -1 0

Plzeňští indiáni se na vítkovickém ledě brzičko aklimatizovali a jako první si vykoledovali faul soupeře. Držením se provinil domácí Dominik Rudl. Když už to vypadalo, že se Vítkovice ubrání, využil střelec indiánů Kubalík Maškovy nahrávky a poslal svoje mužstvo do vedení. To ještě v první části navýšil Schleiss v úvodu třinácté minuty. Plzeňští mohli svůj náskok ještě zdůraznit v následující přesilovce, ale tentokrát se neradovali. Naopak i domácí získali po faulu Nogy dvouminutovou přesilu, také s ní však nenaložili nejlépe.

I úvod druhé dvacetiminutovky patřil Západočechům, kteří už po minutě a čtvrt hráli v početní převaze, kterou se jim podařilo opět proměnit. Střelec a nahrávající z prvního indiánského úspěchu se prohodili a tentokrát to bylo tak, že Kubalík nahrál Maškovi, jenž potřetí rozesmutnil Ďuriše v brance Vítkovic. Domácí se lehce mohli vrátit do duelu, když jim Plzeňští věnovali dvě po sobě rychle jdoucí přesilovky v rozmezí 25. a 29. minuty, avšak Polívka veškerým soupeřovým snahám odolal. Po polovině zápasu Vítkovice špatně vystřídaly a pykaly dvěma trestnými minutami. V nich ještě trest z plzeňských hokejek nepřišel, ale po čtvrt minutě po návratu Čavoje na led se skóre měnilo znovu. A opět ve prospěch indiánů. Trefil se Ondřej Kopta.

Vítkovice si tentokrát úvod dějství pohlídaly a to se jim vyplatilo. Po minutě a devětatřiceti sekundách se po nahrávce Baila radoval Patrik Zdráhal, a zaznamenal tak jediný úspěch domácích v tomto duelu. Polívkovi tak také pokazil čisté konto. To plzeňského gólmana nemuselo mrzet dlouho, protože šestatřiceti zákroky pomohl svému týmu k cennému vítězství.