Juniorka se loučí se sezónou výhrou v Litvínově

Litvínov/Plzeň - Junioři HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 3:5 (1:3, 0:1, 2:1). Plzeňská juniorka se s aktuální sezónou rozloučila soubojem v Litvínově. Podobně jako o den dříve starší dorostenci přivezla na západ Čech výhru. Indiáni si během dvou třetin vypracovali tříbrankový náskok a soupeř v poslední části dokázal duel jen zdramatizovat. Modrobílí končí v této sezóně na jedenácté příčce. Podrobnosti o duelu připravujeme.

53.kolo , so 5.3.2011,
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň
3:5
1:3, 0:1, 2:1
Branky a nahrávky: 7. Šrámek, 41. Jurčík (Čejka, Šrámek), 51. Čejka (Jurčík) - 14. Bernad (Růžička), 18. Pacanda (Sedláček, Blumentrit), 19. Petruška (Špaček), 27. Pacanda (Sedláček, Růžička), 60. Růžička (Bernad). Rozhodčí: Grech - Gerát, Sentenský. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:3. Diváci: 50. Střely na branku: 28:25.
HC Verva Litvínov Nechvátal (od 19. minuty Brýl) - Brettschneider, Čejka, Ejem, Hora, Jurčík, Kafan, Kasal, Kousalík, Malec, Matai, Mical, Smolka, Šrámek, Švarc, Řehulka.
HC Škoda Plzeň Hubáček - Blumentrit, Hucl, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Špaček, Šimandl - Baxa, Bernad, Hošťálek, Němec, Pacanda, Petruška, Sedláček.

Komentář

Do duelu lépe vstoupili domácí, kteří se v sedmé minutě díky Šrámkovi ujali vedení. Plzeňští ale dokázali odpovědět, a to hned trojnásobně. Nejprve srovnal Bernad, v polovině osmnácté minuty potrestal faul domácího kapitána Kafana Pacanda. Aby toho na domácí nebylo málo, o 58 vteřin později třetí zásah přidal Petruška. I v úvodu druhé části plzeňská juniorka potrestala litvínovský faul, na trestné seděl Čejka za sekání a svou druhou branku v duelu si připsal Pacanda. Poté indiáni domácím nabídl možnost ke snížení, když po faulech Petrušky a Ruprechta mohli chemici 52 vteřin v přesile pěti proti třem, ale Hubáček svou branku ubránil. Před druhou sirénou ještě indiáni prohospodařili čtyři minuty klasické přesilovky. Na startu poslední části dokázali domácí svou přesilovku konečně využít, třicet sedm vteřin po začátku dvacetiminutovky snížil na rozdíl dvou branek Jurčík. O deset minut nato podruhé. Na trestné lavici pykal Růžička za sekání a na dostřel poslal svůj tým Čejka. Jenže faulů se nevyvarovali ani domácí a Růžička necelou minutku před třetí sirénou odčinil své vyloučení a definitivně rozhodl duel.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!