SDO SPA - PLZ 3:5

SDO: SPA - PLZ 3:5 - Indiáni vezou plnou nálož bodů ze Sparty!

Starší dorostenci HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 3:5 (0:2, 1:1, 2:2). Zápas plný zvratů, ale s dobrým koncem sehráli mladí indiáni proti Spartě. Ještě ve 38. minutě vedli o tři branky, ale pak silná Sparta dokázala srovnat. Indiány ztracené vedení nepoložilo, brzy si jej vzali zpátky a Kubalík pak pojistil výhru gólem do prázdné branky.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

3:5
0:2, 1:1, 2:2

Branky a nahrávky: 38. Reway (Vacek), 42. Matějček (Reway, Simon), 47. Reway (Simon) - 10. Šimandl (Marcel), 20. Šimandl (Vlček), 25. Mašek (Kubalík, Tulačka), 49. Moravčík (Tulačka), 59. Kubalík. Rozhodčí: Battěk - Frodl, Nepomucký. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 73. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5.

HC Sparta Praha

Neužil - Langer, Široký, Horevaj, Kliment, Keller, Kolář, Hemr, Reway, Bartoš, Klindera, Brém, Slavíček, Vacek, Pokorný, Pulkrab, Matějček, Simon, Major, Krudenc, Arnošt.

Pacl - Němeček, Kubík, Šmíd, Marcel, Sladký, Šimandl, Moravčík, Mašek, Tulačka, Holý, Zimmermann, Polata, Kubalík, Vlček, Přikryl, Uhlík, Lobo, Kristl, Ryba, Kepka.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Indiáni začali na ledě silné Sparty aktivně, už po necelých dvou minutách Šimandl zblízka pálil na Jakuba Neužila, ale skórovat nedokázal. Přestože o několik chvil později zblízka netrefil branku hostující kapitán Tulačka, šla i tak Plzeň do vedení, když v 10. minutě Martin Šimandl v přečíslení využil propadnutí obrany Sparty. Domácí mohli odpovědět v přesilovce po nedovoleném zákroku Kepky, avšak Tomáš Brém promáchl před odkrytou brankou Plzně. Jen co se indiáni ubránili, udeřili znovu. 15 sekund před sirénou se radoval opět Šimandl, který byl v souboji jeden na jednoho s gólmanem Sparty nemilosrdný.

V úvodu druhé části Pražané prováhali další přesilovku, a tak, když se na trestnou usadil i domácí Bartoš, dostali lekci početní výhody od indiánů. Uběhlo 40 vteřin a Filip Mašek přesně tečoval Kubalíkovu střelu. Plzeň dále hýřila aktivitou. V 29. minutě se Zimmermann dostal do brejku, nerozpakoval se a opřel se do puku. Od gólu ho dělilo pár centimetrů. O 6 minut později zase Kepka s Přikrylem řádně zamotali hlavy domácím bekům a oba si připsali po jedné nebezpečné střele z hranice brankoviště. Jenže jak už to tak bývá, skóre se paradoxně měnilo na druhé straně. Ve 38. minutě Reway dělovou střelou z mezikruží nedal Paclovi šanci.

Spartě se podařil vstup do třetí části, už po minutě a jediné sekundě oba týmy dělil jediný vstřelený gól, když Matějček zakončil rychlou kombinaci s Rewayem a Simonem. Plzeňský Filip Mašek se pokusil o rychlou odpověď, ale jeho rána končí na chráničích bránícího hráče. A domácí se kýženého vyrovnání přece jen dočkali, když podruhé v utkání vylétly ruce nad hlavu Rewayovi. Ale s indiány ani ztracené tříbrankové vedení nezamávalo. Sparta totiž Plzni nabídla další přesilovku, kterou po tři čtvrtě minutě skvěle využil Moravčík. V 53. minutě mohl zvýšit Přikryl, který v pádu poslal kotouč směrem ke sparťanské kleci, ale branku těsně minul. A tak gólovou pojistku přidal do prázdné klece 70 sekund před koncem Dominik Kubalík.

František Černý (trenér Plzně): V první třetině jsme hráli výborně, myslím, že jsme tím Spartu až zaskočili. Když jsme pak ve druhé třetině dostali z našeho pohledu na 3:1, bylo jasné, že domácí budou chtít zápas zdramatizovat. Už ve druhém střídání ve třetí třetině jsme dostali gól a nebylo to s námi nejlepší. Spartě se pak dokonce podařilo vyrovnat. Myslím, že poté, co bylo vyrovnáno, jsme opět začali hrát naši hru, kterou jsme hráli v úvodu, dali v přesilovce gól a zápas dovedli k vítězství. A zaslouženému, kromě sedmi minut, kdy Sparta dávala branky, jsme byli lepším týmem a měli tlak. Věděli jsme o tom, že jsme Spartu loni vůbec neporazili, ale my jsme museli napravovat zaváhání doma s Kladnem, což se nám nakonec podařilo.