SDO: KLP - PLZ

SDO: KLP - PLZ 2:5 - Indiáni venku slaví druhou výhru

Starší dorostenci: PZ Kladno - HC Plzeň 1929 2:5 (0:1, 0:2, 2:2). Plzeňští dorostenci dokázali i ve svém druhém vystoupení na ledě soupeře naplno bodovat, když v Kladně jednoznačně přehráli místní tým PZ. Dvěma brankami se blýskl Kubalík, třemi nahrávkami zase kapitán Tulačka.

PZ Kladno - HC Škoda Plzeň

2:5
0:1, 0:2, 2:2

Branky a nahrávky: 46. Hovsepyan (Veselý, Krpelan), 58. Veselý (Dolgoš) - 8. Andrlík (Přikryl, Tulačka), 30. Kubalík (Přikryl, Tulačka), 40. Uhlík (Tulačka), 44. Kubalík, 59. Mašek (Šimandl, Zimmermann). Rozhodčí: Bžoch - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 5:8 + Přikryl (PLZ) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 22:33. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

PZ Kladno

Karásek - Cigánik, Dorociak, Fiala, Hájek, Krpelan, Rajter - Dolgoš, Hovsepyan, Kobes, Macháček, Sýkora, Veselý, Zíma, Šroubek.

Karafiát - Andrlík, Holý, Kubík, Lobo, Marcel, Němeček, Šmíd - Kepka, Kopta, Kubalík, Mašek, Polata, Přikryl, Ryba, Sladký, Tulačka, Uhlík, Zimmermann, Šimandl.

Josef Zimmermann 0 1 1 1 0

Domácí Kladno si hned v úvodu duelu vykoledovalo přesilovku, ale nakonec se o ni samo připravilo podražením. Když však v 6. minutě na trestnou lavici usedl Zíma za hákování, Plzeňským se početní výhoda vydařila a čtyřicet vteřin před návratem hříšníka otevřel skóre střetnutí obránce Tomáš Andrlík. Středočeši mohli srovnat při své přesilovce, která tentokrát trvala celé dvě minuty, ale bránící čtveřice indiánů podpořena Karafiátem v brance jim neodevzdala nic zadarmo.

Plzeňští i na začátku druhé části zahřívali často svou trestnou lavici, ale domácí nedovolené bránění Maška ani hákování Kepky nedokázali gólově potrestat. A tak, jen co se druhý jmenovaný vrátil do hry, Západočeši se vrhli do útoku a na minutu přesně zvýšil náskok svého týmu v přesilové hře Dominik Kubalík. Situace se pak téměř navlas stejně opakovala v závěru dvacetiminutovky jen s rozdílem jmen. Na trestné seděl Uhlík za držení, po vypršení jeho trestu pak za 17 vteřin Plzeň skórovala díky přesné trefě právě Jiřího Uhlíka.

Střelec první plzeňské branky ani ne po dvou minutách po úvodním buly třetí části zamířil k trestoměřičům poté, co se provinil hrubostí. Avšak Plzni vyloženě nestejný poměr hráčů na ledě vyhovoval a její hráči pak udeřili i v oslabení, jmenovitě Kubalík vstřelil svou druhou branku v utkání. Kladno tentokrát dokázalo odpovědět po minutě a půl, kdy poprvé Karafiáta překonal Norair Hovsepyan. V samotném konci se pak už už schylovalo k dramatu, když domácí Petr Veselý dvě minuty a půl před sirénou snížil na rozdíl dvou branek, ale indiáni nějaké pochybnosti o svém vítězství nepřipustili. 70 vteřin před vypršením základní hrací doby přidal gólovou pojistku Filip Mašek a definitivně potvrdil výhru indiánů.