SDO: PLZ - SLA

SDO: PLZ - SLA 6:3 - Indiánští dorostenci si doma poradili se Slavií!

Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 6:3 (3:1, 1:1, 2:1). Starší dorostenci se ve čtvrtek představili na vlastním ledě proti pražské Slavii. Utkání pro ně nezačalo vůbec dobře, hosté se totiž dostali do vedení již v páté minutě, ale Plzeň se dokázala otřepat a ještě v první třetině zápas otočit. Lepší byla i ve druhé třetině, kde si pohlídala dvoubrankový náskok a ve třetí si pohlídala vítězství, o které ji nepřipravil ani dvougólový střelec Slavie Hlinka.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

6:3
3:1, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 11. Mašek (Kubalík), 14. Němeček (Tulačka), 19. Mašek(Kubalík, Tulačka), 35. Šmíd (Mašek), 42. Tulačka (Kepka), 60. Přikryl (Kubalík) - 5. Andres (Bureš, Patzelt) 30. Hlinka, 55. Hlinka (Löbl). Rozhodčí: Mandrysz - Rubáš, Tvrdík . Vyloučení: 7:3. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 136. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Karafiát - Andrlík, Holý, Kepka, Krliš, Kubalík, Kubík, Marcel, Mašek, Moravčík, Němeček, Polata, Přikryl, Ryba, Sladký, Tulačka, Uhlík, Zimmermann, Šimandl, Šmíd.

HC Slavia Praha

Uhlík - Andres, Benda, Brzák, Bureš, Drahorád, Červený, Fortelka, Hlinka, Hložek, Jedlička, Jirsa, Löbl, Mašín, Novák, Patzelt, Pavlas, Sakajev, Tejral, Zajíc.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Zápas začal řadou nepřesností na obou stranách, aktivnější ale byli hosté, kteří hlavně v úvodu předčili mladé indiány pohybem. Odměnou jim za to byl vedoucí gól. V přesilové hře se ke střele z okraje levého kruhu dostal Tomáš Andres a se štěstím překonal domácího brankáře – 0:1. Poté se hra vyrovnala a domácí se snažili vrátit do zápasu. To se jim povedlo v jedenácté minutě, když aktivní Mašek využil přesilovou hru a srovnal na 1:1! Netrvalo dlouho a modrobílí měli další důvod se radovat. Tulačka přihrál od mantinelu na modrou čáru Němečkovi a ten tvrdou a přesnou ranou obrátil vývoj zápasu! Slávisté se nepoučili a minutu a půl před koncem první třetiny pykali za svou nedisciplinovanost podruhé. Skvěle sehranou přesilovku Plzně zakončil svým druhým gólem Mašek, který tečoval Kubalíkovo přesné nahození – 3:1. I přes hru v oslabení si pak domácí tento náskok udrželi až do sirény.

Druhá třetina začala snahou hostujícího celku o snížení plzeňského náskoku, jenomže domácí se zdaleka přehrát nenechali, spíše naopak. Sami aktivní hrou tlačili Slavii do obrany, vážných šancí si ale vypracovali jen pár a neproměnili žádnou. Sešívaným se podařilo snížit chvíli před polovinou zápasu. Hlinka v rovnovážné situaci dvou útočníků proti dvěma obráncům vystřelil a Karafiát jeho střelu tečoval rukavicí tak nešťastně, že puk od tyčky zamířil za brankovou čáru. Indiáni se ale ani této situace nezalekli a vynutili si další přesilovou hru, a i v té se jim dařilo! Z brankoviště dorazil skákavý puk do odkryté branky Michal Šmíd - 4:2! Před druhou přestávkou už další branka nepadla a tak si domácí i do závěrečné třetiny udrželi dvougólový odstup.

Vstup do třetí části určitě nevyšel hostům podle představ. Místo pokusů o snížení náskoku a vstřelení kontaktního gólu sami inkasovali už ve druhé minutě. Vojtěch Tulačka nejlépe odhadl odraz puku za brankou hostí a neposedný kotouč dorazil do odkryté brány – 5:2. Hostující ofenzíva začala až po této brance, Plzeň nebyla tolik aktivní a navíc se musela bránit i v oslabení, jenže přesilové hry se Slavii nedařili. Červenobílí nedokázali využít ani přesilovou hru pěti proti třem, kdy navíc bránící Kubalík musel hrát bez zlomené hole! Jiskřičku naděje vykřesal hostům opět Hlinka, který si všiml, že Karafiát špatně skryl puk a dorazil jej mezi betony nešťastného brankáře do sítě! Plzeňští si ale i po této brance závěr zápasu pohlídali a při power-play soupeře na konečných 6:3 upravil Přikryl. Plzeň tak po dobrém výkonu zcela zaslouženě v krátké době porazila i druhé z pražských "S“.