SDO: PLZ - LIT

SDO: PLZ - LIT 5:3 - Dorostenci prodloužili vítěznou sérii, porazili Litvínov!

Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC VERVA Litvínov 5:3 (1:0, 1:2, 2:1). Starší dorostenci se v sobotu po poledni opět představili na vlastním ledě, a opět vítězně! Úvod utkání sice nevyšel podle představ, ale i přesto se indiáni dostali do vedení, Litvínov ale dvakrát zvládl náskok soupeře smazat. Domácí tak rozhodli až ve třetí třetině, kdy odskočili na rozdíl dvou branek a ten vydržel až do závěrečného hvizdu!

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

5:3
1:0, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 17. Kubalík (Tulačka), 28. Kubalík (Přikryl), 42. Uhlík (Kepka), 49. Přikryl (Kubalík), 53. Kubalík (Krliš) - 27. Kuchař (Cvrk), 37. Štěpka (Baránek, Mical), 55. Kuchař (Válek). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 35:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3.

Karafiát - Němeček, Kubík, Šmíd, Marcel, Lobo, Sladký, Šimandl, Mašek, Andrlík, Holý, Zimmermann, Polata, Kubalík, Uhlík, Přikryl, Tulačka, Krliš, Ryba, Kepka.

HC Verva Litvínov

Soukup - Řezníček, Vostárek, Šesták, Pospíšil, Mical, Svoboda, Štěpka, Baránek, Šimeček, Kuchař, Stříbrný, Fučík, Cvrk, Sýkora, Válek, Ujfaluši, Šefl, Malík, Čeřovský.

Josef Zimmermann 0 0 0 -1 0

Zápas začal hodně vlažně, jako by ani jeden z týmů nechtěl příliš útočit a tak byla první zajímavá situace k vidění až po několika minutách, ale Polívka si poradil se střelou i dorážkou. Po polovině první třetiny měla Plzeň výhodu první přesilové hry v zápase, ale ta se domácím vůbec nepovedlo, jedinou střelu vyslal Kubalík. A právě Dominik Kubalík v 17. minutě jako první rozvlnil síť za jedním z brankářů. To se mu povedlo po vybojování vyraženého puku a jeho zasunutí do odkryté klece ležícího Soukupa – 1:0! To byl jeden z mála zajímavých okamžiků v úvodním dějství, které tak skončilo 1:0 pro domácí.

Druhá část pokračovala v podobném duchu, ale diváci už se dočkali více branek. Ve 27. minutě se totiž poprvé trefili i hosté a bylo srovnáno. Kuchař se podobně jako Kubalík prosadil po dorážce odraženého puku za Karafiátova záda! Jenže hostům radost nevydržela dlouho, o 62 vteřin později totiž Plzeň poslal znovu do vedení Kubalík, který zužitkoval Přikrylovu přihrávku zpoza branky – 2:1! Dvougólové vedení mohl zařídit Uhlík, ale ve skvělé příležitosti před brankou těsně minul! A tak přišlo další vyrovnání - Štěpka se jako první zmocnil odraženého puku a z dobré pozice mířil přesně – 2:2. Takto vyrovnaně i druhá třetina skončila.

Do závěrečného dějství vstoupili aktivně domácí a odměnou jim hned ve druhé minutě byla vedoucí branka. Kepka chytře našel Uhlíka a ten už svoji druhou velkou šanci přetavil v gól! Hosté se poté zásluhou Svobody dostali do dobré šance, ale střelu litvínovského útočníka vykopl špičkou nohy Karafiát. Rozhodující gól zápasu opět zařídila dvojice Kubalík – Přikryl, která si tentokrát vyměnila role. Kubalík nahrával a Přikryl si jako mazák poradil se Soukupem a zvýšil na 4:2! V 53. minutě měl Kubalík další důvod k radosti – přidal totiž další branku a kromě navýšení náskoku svého týmu tak dovršil svůj hat-trick! Hosté ani po tomto gólu zbraně nesložili a Rudolf Kuchař jim svým druhým zásahem dodal naději, ta se ale s postupujícím časem rozplynula. Plzeň si tak připisuje další důležité vítězství.