SDO: KVA - PLZ 2:5 - Plzeňská vítězná šňůra pokračuje, dorost jde do čela tabulky!

Starší dorostenci: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 2:5 (1:1, 0:2, 1:2). Plzeňský starší dorost se drží své vítězné šňůry a nezastavili jej ani Karlovarští! V prvním západočeském derby se blýsklo osvědčené duo Kubalík - Schleiss, které dohromady nasbíralo 9 (!) kanadských bodů.

7.kolo , st 28.9.2011
Karlovy Vary - Plzeň
Branky a nahrávky: 2. Čápek, 51. Csamango (Hroch) - 14. Schleiss (Moravčík, Kubalík), 25. Kubalík (Andrlík), 27. Šmíd (Schleiss, Kubalík), 45. Schleiss (Kubalík), 59. Kubalík (Přikryl, Schleiss). Vyloučení: 5:5 Využití: 1:2 V oslabení: 0:1 Diváci: 49 Průběh utkání: 1:0, 1:4. 2:5
Karlovy Vary Fečo - Červenka, Matyáš, Vaněk, Michálek, Priškin - Csamango, Bečka, Čápek, Klíma, Gorčík, Jirušek, Ziegler, Vrána, Hroch.
Plzeň Pacl - Němeček, Kubík, Šmíd, Marcel, Lobo, Moravčík, Andrlík, Holý - Sladký, Šimandl, Mašek, Schleiss, Zimmermann, Polata, Kubalík, Uhlík, Přikryl, Tulačka, Ryba, Kepka.

Komentář

Zápas začal pro domácí Energii na výbornou. Už po 97 sekundách hry se prosadil ve skrumáži před brankou Bronislav Čápek. Plzeňské hokejisty inkasovaná branka nabudila, přes organizovanou obranu soupeře se však prosazovali jen ztěžka. V dobré šanci se ocitl kapitán Tulačka, Fečo ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti zneškodnil. Indiáni se dočkali ve 14. minutě a to v početní výhodě. Krásnou kombinaci zakončil přesnou střelou Jan Schleiss. Za domácí se snažil odpovědět Csamango, Pacl byl ale pozorný. Stejně jako Fečo při ráně Marcela. První třetina tak skončila smírně.

Ve druhé části vládli hosté z Plzně. Andrlíkovu dělovku nejprve domácí gólman vyrazil mimo. Poté zlikvidoval i Shleissův nájezd. Na střelu Dominika Kubalíka, který byl před ním úplně sám, už ale nestačil. A ve 27. minutě už to bylo o dva góly. Michal Šmíd se dostal v přesilovce k dorážce a navýšil skóre. Domácí byli potom úplně rozhození, Indiáni si dělali, co se jim zlíbilo a jen díky Fečovi nepřidali další zásahy. Karlovarští se motali s kotoučem ve vlastním pásmu a to co předváděli, vůbec nevypadalo jako hokej. Ke konci třetiny se domácí přece jen trochu zvedli, Priškinova střela ale skončila v Paclově výstroji a Plzeň svůj náskok hlídala spolehlivě.

Hosté byli nadále lepší a čtyři minuty po začátku třetí třetiny se znovu prosadili. Jan Schleiss jel ve vlastním oslabení sám na brankáře a bekhendovou střelou mu nedal šanci. Domácí vykřesali naději v polovině třetí třetiny, kdy se ve dvojnásobné přesilovce trefil Štěpán Csamango. Jenže další šance si Karlovarští vytvořit nedokázali, naopak Fečo si musel dát pozor na Šmídovu ránu. Energie to nakonec zkusila bez brankáře, odměnou jí byla pátá inkasovaná branka. Do opuštěné klece poslal kotouč Dominik Kubalík. Hosté si tedy odvážejí z lázeňského města tři body.

Ohlasy trenérů

Václav Eismann (trenér HC Energie Karlovy Vary): Příčiny porážky jsou jednoduché. Prohrávali jsme většinu osobních soubojů a organizace hry se nám sesypala jako domeček z karet. Soupeř byl lepší, nebyli jsme schopní mu konkurovat. Vyhrál zaslouženě. Chtěli jsme eliminovat dvojici Kubalík - Schleiss, ale to se nám nepovedlo a ti hráči ten zápas rozhodli. Můžeme soupeři jenom pogratulovat.

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň

Plzeňští gólmani

Přehled a statistiky brankářů, kteří nastoupili za plzeňský tým v české extralize