SDO: KLA - PLZ

SDO: KLA - PLZ 5:6 sn - Starší dorostenci vyhráli posedmé v řadě!

Starší dorostenci: HC Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929 5:6 (2:3, 3:1, 0:1 - 0:0). Plzeňský starší dorost dokázal završit šťastnou sedmičku - přesně tolikrát dokázal vyhrát v řadě! Indiáni odjeli na led Kladna s cílem odčinit prohru z domácího zápasu, kterou jim Středočeši uštědřili hned v prvním kole. A to se podařilo!
Podrobnosti připravujeme.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

5:6sn
2:3, 3:1, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 17. Habrdla (Šilhavý), 20. Habrdla (Šilhavý), 23. Janeček (Seidl, Slánský), 27. Kuzďas (Jirák, Čejka), 33. Janeček (Seidl) - 5. Vlček (Kubalík, Přikryl), 12. Přikryl (Moravčík, Kubalík), 18. Tulačka, 32. Moravčík (Šmíd), 56. Tulačka (Moravčík), rozhodující nájezd Kubalík. Rozhodčí: Krejcar - Frodl, Ondraček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 90. Střely na branku: 40:48. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:6.

Kaňka - Bunda, Čejka, Habrdla, Hierman, Horák, Hulcr, Janeček, Jirák, Kehar, Kuzďas, Křepelka, Novák, Potěchin, Seidl, Slánský, Šilhavý, Špaček.

Pacl (od 41. minuty Karafiát) - Andrlík, Holý, Kubík, Moravčík, Němeček, Šmíd - Kepka, Kubalík, Mašek, Polata, Přikryl, Sladký, Ryba, Tulačka, Uhlík, Vlček, Zimmermann, Šimandl.

Josef Zimmermann 0 0 0 1 0

Utkání začalo pro plzeňské barvy výborně, už po necelých pěti minutách se prosadil Vlček. Kladenští nabídli hostům šanci ke zvýšení náskoku, když na trestnou lavici usedl za podražení Šilhavý, a indiáni ji využili. 33 sekund před návratem hříšníka podruhé Kaňku překonal Roman Přikryl. Domácí dokázali brzy vstřelit kontaktní branku, v 17. minutě se trefil Habrdla. Hosté si ztracené dvoubrankové vedení vzali brzy zpět, už po 50 vteřinách se radoval kapitán Západočechů Vojtěch Tulačka. Rytíři ukázali, že i oni umí proměňovat přesilovky, a tak v čase 19:22 potrestali vyloučení Andrlíka - jmenovitě tedy znovu Dominik Habrdla.

Vyrovnaný duel a přestřelka v jednom pokračovaly i nadále a Kladno po necelých třech minutách druhé části srovnalo díky zásahu Petra Janečka. A co víc, v čase 26:12 dokonce otočili skóre ve svůj prospěch, když Kuzďas využil nahrávek Jiráka a Čejky. Ale Plzeň dokázala se soupeřem brzy srovnat krok, to Šmídovy nahrávky využil Michal Moravčík. Jenže! Uplynulo pouhých 40 vteřin a Kladno šlo znovu do vedení, když druhý gól ve střetnutí trefil Janeček. Oba týmy se ještě mohly prosadit v přesilových hrách, ale obranné čtveřice svůj úkol zvládly.

Plzeň šla do třetí třetiny s jasným úkolem, a to vyrovnat. To se jí také podařilo, přestože se sama ještě v průběhu třetí třetiny sama musela bránit přesilovce Středočechů. Jako správný kapitán bodový zisk svému týmu vystřelil Tulačka. V prodloužení se Plzeň opět v úvodu bránila, ale Kladno rozhodnout nedokázalo. Dostalo se tedy až na samostatné nájezdy, v nichž bonusový druhý bod Plzni vybojoval Dominik Kubalík.