SDO: CHM - PLZ 4:3 - Vítězná šňůra dorostu končí, nestačil na Piráty

Starší dorostenci: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 4:3 (1:1, 2:2, 1:0). Starší dorostenci po neuvěřitelných osmi zápasech našli přemožitele, stali se jím Piráti z Chomutova, kteří ve veliké přetahované nakonec doma uhájili plný bodový zisk.
Podrobnosti připravujeme.

10.kolo , so 8.10.2011
Chomutov - Plzeň
Branky a nahrávky: 13. Huňady (Hejcman), 31. Szathmáry (Huňady), 36. Kaše (Kämpf, Tejnor), 52. Kämpf (Kaše, Hlava) - 15. Ryba (Lobo, Andrlík), 25. Tulačka (Mašek), 33. Tulačka (Mašek). Rozhodčí: Florián - Kopáč, Vaněk. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 90. Střely na branku: 29:24. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Chomutov Maštalířský (od 33. minuty Slezák) - Cestr, Chrpa, Drobný, Černý, Fronk, Havel, Hejcman, Hlava Dennis, Hlava Nicolas, Huňady, Kaše, Kämpf, Procházka, Ringler, Souček, Szathmáry, Tejnor, Vlastník, Žezula, Šmíd.
Plzeň Karafiát - Andrlík, Holý, Kubík, Lobo, Moravčík, Němeček, Šmíd - Beneš, Kepka, Kubalík, Mašek, Polata, Přikryl, Ryba, Sladký, Tulačka, Uhlík, Zimmermann.

Komentář

Do utkání vstoupili dobře domácí, kteřísi v úvodu zápasu vybojovali dvě přesilové hry a tu druhou už přeměnili ve vedoucí branku, když se trefil Huňady. Indiáni ale zareagovali na chomutovský úspěch bleskově, když po dvou minutách a 31 sekundách vyrovnal Jan Ryba. Oba týmy mohly před cestou do šaten zvrátit stav pro sebe v přesilovkách, ale ani jednomu se to nepodařilo.

Úvod druhé části patřil indiánům, kteří si nejprve vybojovali přesilovku, již pak i využili. Szathmáryho prohřešek potrestal kapitán Plzně Tulačka. Jenže i Chomutov byl při přesilovkách při chuti, což dokázal ve chvíli, kdy Andrlík usedl na trestnou lavici a nestačil se tam ohřát na více než 10 sekund, protože jej vyhnal zpět do hry vedoucí brankou Pirátů právě předchozí hříšník Szathmáry. Gólové hody pokračovaly a znovu to byla Plzeň, která šla do vedení. A opět se z branky radoval Tulačka. Indiáni mohli svůj náskok zvýšit v následující početní výhodě, ale místo toho, aby udeřili, ve stejný čas, kdy se potrestaný Havel vrátil na led, Piráti znovu srovnali, tentokrát se trefil Ondřej Kaše.

Ve třetí třetině viděla necelá stovka diváků 5 vyloučení, z toho 3 na plzeňské straně. Ale gól padl při stejném počtu hráčů na ledě, respektive při hře 4 proti 4. V 52. minutě David Kämpf překonal plzeňského gólmana počtvrté, a protože plzeňští mladíci už na tento úspěch nedokázali odpovědět, museli po osmi výhrách v řadě skousnout teprve druhou porážku v soutěži.

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň

Plzeňští gólmani

Přehled a statistiky brankářů, kteří nastoupili za plzeňský tým v české extralize