SDO: PLZ - KLP 9:4

SDO: PLZ - KLP 9:4 - Starší dorost ve třetí třetině otočil utkání a rozmetal Kladno!

Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - PZ Kladno 9:4 (0:2, 2:1, 7:1). Mladí indiáni se ve čtvrtek večer představili na svém ledě, kde přivítali PZ Kladno. Soupeř přijel posílen dobrým výsledkem ze zápasu proti Slavii a brzy se dostal do vedení 3:0. Plzeňští pak ale zabrali a ve třetí třetině doslova rozprášili kladenské šance na bodový zisk, když vstřelili během závěrečné třetiny sedm branek!

HC Škoda Plzeň - PZ Kladno

9:4
0:2, 2:1, 7:1

Branky a nahrávky: 26. Tulačka (Vlček), 37. Moravčík (Tulačka), 41. Moravčík (Kubalík, Tulačka), 44. Kubalík, 46. Uhlík (Kubalík), 50. Uhlík (Mašek), 53. Zimmermann (Kubalík), 55. Němeček (Tulačka), 59. Zimmermann - 7. Rajter (Fiala), 11. Fiala (Šroubek), 21. Šroubek (Zíma), 50. Hovsepyan. Rozhodčí: Svoboda - Černý, Vavruška. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 76. Střely na branku: 54:20. Průběh utkání: 0:3, 5:3, 5:4, 9:4.

Karafiát (21. Pacl) - Němeček, Šmíd, Jakubec, Lobo, Sladký, Moravčík, Mašek, Andrlík, Holý, Zimmermann, Kubalík, Uhlík, Tulačka, Vlček, Ryba, Kepka, Švarc.

PZ Kladno

Čičmanec - Vrba, Dolgoš, Hanuš, Veselý, Hovsepyan, Rajter, Cigánik, Kobes, Hájek, Bakula, Macháček, Marks, Šroubek, Zíma, Fiala, Krpelan, Procházka.

Josef Zimmermann 3 0 3 3 0

Domácí si v posledním utkání připsali teprve druhou porážku od začátku sezóny a tak se zápasem proti poslednímu týmu tabulky chtěli dostat zpět na vítěznou vlnu. Utkání ale zcela určitě nezačali v takovém tempu, jaké si představovali, a příliš své soupeře nepřehrávali. Ba co víc, v sedmé minutě vstřelili hráči Kladna úvodní branku, postaral se o ni Rajter střelou od modré – 0:1. Indiáni jako by toto varování ignorovali, a tak přišel další trest. Fiala se dostal za obranu a po úniku se sám před Karafiátem prosadil také! Po prvních dvaceti minutách tak Kladno vedlo o dvě branky.

Domácí chtěli druhou třetinu začít zlepšeným výkonem, ale to se jim vůbec nepovedlo, hned po osmnácti vteřinách se totiž nechali lehce přečíslit a po zakončení Šroubka inkasovali po třetí. Na to Plzeň reagovala střídáním brankářů, na hřiště přišel Pacl. A pokropil spoluhráče živou vodou. ve 26. minutě se poprvé modrobílí prosadili - Tulačka prokázal dobrý výběr místa a bekhendem snižoval na 1:3. I přes dobře sehranou přesilovku a spoustu střel se pak ale domácím nedařilo přidat kontaktní branku. To se nakonec povedlo ve 37. minutě Moravčíkovi, který v tempu sebral odražený puk a přesnou a hbitou koncovkou upravil na rozdíl jedné branky. Tak také skončilo i druhé dějství.

I ve třetí třetině padl gól po 18 sekundách hry a k radosti domácích jej přidal opět Moravčík, který další přesnou střelou srovnal na 3:3! A ve 44. minutě už indiáni vedli - Kubalík ujel všem obráncům a poradil si s gólmanem Čičmancem! Tím odstartoval gólové hody třetí části. O dvě minuty později se totiž prosadil Zimmermann a Plzeň vedla o dvě branky. Hosté sice v padesáté minutě snížili v oslabení Hovsepyanem, ale dvougólový náskok vrátil domácím ještě v téže přesilovce Jiří Uhlík - 6:4! Plzeň poté už vývoj utkání kontrolovala a díky dalším dvěma brankám Zimmermanna, který tak zkompletoval hat-trick, a jedné brance Němečka své hosty z Kladna deklasovala devítigólovým přídělem.

Ivan Vlček – asistent trenéra Plzně

Mužstvo se připravovalo na to, že to nebude lehké utkání, protože Kladno uhrálo v posledním zápase dobrý výsledek na Slavii. My jsme měli trošku obavu, máme zraněné hráče, ale to neomlouvá to, že jsme k tomu zápasu přistoupili laxně a prohrávali už 0:3. Udělali jsme pak nějaké korektury, naštěstí to tam pak napadalo a otočili jsme to. Ten začátek druhé části je o tom podcenění, hráčům jsme to říkali, ale hned první střídání nám ujedou tři proti dvěma, což je velká chyba.