SDO: PLZ - KVA 5:1 - Starší dorost hladce přehrál Karlovy Vary

Plzeň - Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (1:0, 2:1, 2:0). Plzeň pokračuje ve vítězné šňůře. Tentokrát si mladí indiáni poradili s rivalem z Karlových Varů. Západočeši se sice rozjížděli pomalu, ale postupně si vybudovali převahu a náskok, který ve třetí třetině ještě potvrdili dalšími dvěma góly. Hosté nedokázali potrestat ani jedno z 9 plzeňských vyloučení a domácí si po suverénním výkonu připisují další vítězství.

14.kolo , so 22.10.2011
Plzeň - Karlovy Vary
5:1
1:0, 2:1, 2:0
Branky a nahrávky: 18. Moravčík (Zimmerman), 28. Kubalík (Tulačka, Němeček), 33. Šimandl (Zimmerman), 52. Přikryl (Kepka, Holý), 60. Holý (Kepka, Přikryl) - 34. Jirušek (Ziegler). Rozhodčí: Sýkora - Černý, Vavruška. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
Plzeň Karafiát - Andrlík, Holý, Kubík, Lobo, Moravčík, Němeček, Polívka, Šmíd - Kepka, Kubalík, Mašek, Přikryl, Ryba, Sladký, Tulačka, Uhlík, Vlček, Zimmerman, Šimandl
Karlovy Vary Fečo - Červenka, Michálek, Priškin, Vaněk, Veverka, Vrána, Šafář - Bečka, Csamango, Čápek, Gorčík, Hroch, Jirušek, Krejsa, Molnár, Petrov, Vrána, Ziegler

Komentář

Začátek zápasu patřil jednoznačně domácím. Indiáni mohli jít do vedení již ve 2. minutě, když Uhlík při přečíslení šikovně uvolnil Přikryla. Tomu ale v zakončení samostatného nájezdu sjel puk z čepele a karlovarského gólmana vážněji neohrozil. K cíli nevedla ani následná dorážka Kepky. V 7. minutě domácí na dlouhou dobu uzavřeli Karlovarské v jejich obranné třetině a střela Šmída od modré zazvonila o tyčku. Potom se hra na dlouhou dobu uklidnila a vážnější ohrožení branky nepřinesla ani jedna z přesilovek, které si zahráli domácí i hosté. Další nebezpečná střela přišla až v 15. minutě opět z hole domácích. Ale Fečo našel puk po střele Holého mezi svými betony. V 17. minutě měl velkou šanci Šimandl, ale na hranici brankoviště se nedokázal prosadit a dotlačit puk do odkryté branky. Domácí se nakonec gólu ale přeci jenom dočkali. Vyloučení Gorčíka potrestal střelou od modré Moravčík. 17:45 - 1:0.

V úvodu druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale další branku z ní nevytěžili. Ve 24. minutě se tak málem z vyrovnání radovali hosté. Po nedorozumění v plzeňské obraně se k puku dostal Ziegler a trefil tyčku za ležícím Karafiátem. Domácí si navíc pomohli faulem. Z následné přesilovky ale hosté kromě střely Šafáře od modré nic nevytěžili. Ve 28. minutě uvolnil Tulačka na pravém křídle rozjetého Kubalíka a ten střelou zápěstím překonal Feča. 27:49 - 2:0. Ve 33. Minutě hráli domácí přesilovku. Domácí útočník s číslem 10 se nejprve připomněl, když z dorážky těsně přestřelil branku. Při další akci dostal poměrně těžkou přihrávku od Zimmermana, přesto Šimandl puk přesně napálil z první a ten skončil až v síti za karlovarským gólmanem. 32:49 - 3:0. Jenže domácí poté zřejmě usnuli na vavřínech. Karlovarští předvedli rychlý brejk, který zakončil Jirušek a snížil náskok indiánů. 33:16 - 3:1. Po sérii vyloučení se potom hostům naskytla velká šance k dalšímu ukrojení náskoku Plzně - téměř minuta přesilovky 4 na 3. Energetici dokonce dopravili Karafiátem vysoko vyražený puk do plzeňské branky, ale gól nebyl uznán pro sevření puku rukou. Ani další přesilovka v závěru třetiny hostům ke snížení nepomohla. Domácí tak ve druhé třetině navýšili své vedení na dvě branky.

Poslední třetina už žádný zvrat ve vývoji zápasu nepřinesla. Domácí si sice situaci komplikovali častými vyloučeními, ale hosté nedokázali nedisciplinovanost Plzně potrestat. Naopak v polovině třetiny se z pravého křídla natlačil do karlovarského brankoviště Kepka a jeho akci dokončil dorážkou Přikryl. 51:22 - 4:1. Hosté se ještě mohli vrátit do zápasu v 55. minutě, kdy jim Kepka nabídl svým faulem na půl minuty dvojnásobnou přesilovku. Ale tato herní disciplína dnes hostům žádný úspěch nepřinesla. V poslední minutě zápasu ještě navíc ujeli Kepka s Přikrylem. Ten sice po křížné přihrávce trefil pouze boční síťku branky, ale nevyužitá šance jej příliš mrzet nemusela. Puk se totiž dostal na pravý kruh k Holému, který jej tvrdou ránou z první poslal do karlovarské branky. 59:47 - 5:1. Domácí tak potvrdili svoji jednoznačnou výhru.


Ohlasy trenérů

Zápas zhodnotil trenér domácích Ivan Vlček: "Zápas jsme celkem jednoznačně vyhráli. Úvod byl poměrně opatrný. Poslední dobou dost vyhráváme a je těžké kluky zvláště v tomhle věku přinutit k zodpovědné hře, aby si nemysleli, že to půjde samo. Takže hráče nabádáme, aby takto hráli. Ale je to těžké, znám to i ze své kariéry." Jedinou šmouhou na výkonu Plzně byl vysoký počet vyloučených. Domácí ve druhé třetině a hlavně ve třetí dovolili soupeři hodně přesilovek a dvakrát se museli bránit ve třech. "Byla to nedisciplinovanost, proti rozhodčím nic říkat nebudu. Vyplývá to z toho, že některé situace jsou podceněné. Hráči se neumí srovnat s tím, že pořád vyhrávají. Je těžké udržet se v plném tempu a nasazení. Potom některé osobní souboje prohrají a situaci zachraňují faulem. Ale jinak samozřejmě musím hráče pochválit."

Aktuálně na webu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň

Plzeňští gólmani

Přehled a statistiky brankářů, kteří nastoupili za plzeňský tým v české extralize