SDO: PLZ - KLP 16:1

SDO: PLZ - KLP 16:1 - Dorostenci doma sestřelili Kladno

Plzeň - Domácí dorostenci nastoupili v sobotu po poledni k zápasu se zatím pouze tříbodovým PZ Kladem. Od počátku bylo na hře poznat kdo je favorit utkání a Plzeňané suverénně kráčeli vstříc jednoznačné výhře. Skóre se nakonec zastavilo na hodnotách 16:1, když domácí předčili kladenský tým snad ve všech důležitých aspektech hry.

HC Škoda Plzeň - PZ Kladno

16:1
5:0, 2:0, 9:1

Branky a nahrávky: 2. Šimandl (Polata), 5. Tulačka (Schleiss, Kubík), 9. Němeček (Tulačka, Zimmermann), 10. Kepka (Přikryl), 11. Ryba (Kristl), 21. Uhlík (Přikryl), 28. Sladký (Marcel, Moravčík), 43. Ryba (Kristl), 45. Zimmermann (Schleiss, Tulačka), 45. Zimmermann (Tulačka), 48. Holý (Tulačka), 49. Přikryl, 56. Kristl (Polata), 57. Zimmermann (Tulačka, Schleiss), 58. Kristl (Sladký), 59. Tulačka (Schleiss) - 55. Macháček (Dolgoš). Rozhodčí: Florian, Belko, Hynek. Vyloučení: 9:5. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: 61:25. Průběh utkání: 12:0, 12:1, 16:1.

Pacl, Karafiát - Němeček, Kubík, Marcel, Lobo, Sladký, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Holý, Zimmermann, Polata, Uhlík, Přikryl, Tulačka, Kristl, Ryba, Kepka

PZ Kladno

Černý, Frolík - Větrovec, Himl, Procházka, Dorociak, Dolejší, Bakula, Hanuš, Krpelan, Dolgoš, Fiala, Macháček, Veselý, Zíma, Rajter, Kobes, Marks

Josef Zimmermann 2 1 3 4 0

Plzeňané vstoupili do zápasu aktivně a od počátku soupeře s přehledem přehrávali, jak se předpokládalo. Ve 2. minutě se prosadil Martin Šimandl, a hned po několika vteřinách mohl tentýž hráč skórovat podruhé. To ho ale vychytal brankář Černý. Na 2:0 tedy navyšoval až na začátku 5. minuty Vojtěch Tulačka, kterému přihrával Schleiss. Následovala přesilovka Kladna, která zůstala nevyužita v 8. minutě hra 4 na 4 po vyloučeních na obou stranách. S touto netradiční situací se lépe vypořádali domácí, kteří se prosadili hned dvakrát. Nejprve střílel přesně David Němeček a poté se prosadil také Jiří Kepka. V 10. minutě se z dorážky trefil také Jan Ryba a vypadalo to na velký debakl. Poté se ale hráčům přestalo střelecky dařit a do konce první části jsme viděli jen nastřelenou tyč Janem Holým a sólo únik Fialy, který ale neskončil střelou na branku.

Druhá třetina začala ještě rychlejším gólem než ta první. Jiří Uhlík se prosadil už po 35-ti vteřinách. Přestože domácí nadále ovládali hru, už se jim střelecky tolik nedařilo. Sedmou branku sice ještě přidal dorážkou do odkryté branky Jaroslav Sladký, ale to bylo ve druhé části z branek vše. Oba týmy se ještě provinili proti pravidlům, ale ani přesilové hry hráčům nepomohli k dalším přesným zásahům.

To ve třetí třetině přišla hotová gólová přehlídka. Do 45. minuty se prosadil Jakub Ryba a dvakrát také Josef Zimmermann, který pro Kladno uzavřel první desítku. 2 minuty na to mohl tu druhou načít Jan Schleiss, když se domácím naskytla další příležitost z trestného střílení, které ale plzeňský forvard nedokázal zužitkovat. Plzeň se ale dál tlačila do koncovky a další branku přidal v přesilovce precizní trefou Jan Holý. O minutu později předvedl hokejovou parádu Roman Přikryl, který překonal Černého netradičně zpoza branky, když nabral kotouč na čepel a hodil mu ho za záda kolem pravé tyče. Po 12. brance následovalo několik vyloučení domácích v řadě a po jednom z nich také čestný úspěch hostů. O ten se postaral tečí Vladimír Macháček. Na odpověď se čekalo jen 29 vteřin. To se prosadil Richard Kristl. v 56. minutě obdržel Jindřich Pacl v brance Plzně osobní desetiminutový trest za nesportovní chování, který za něj odseděl jeden ze spoluhráčů. Domácí pak ještě přidali další tři branky díky Josefu Zimmermannovi, Richardu Kristlovi a Vojtěchu Tulačkovi, který tak uzavřel bohatou brankovou smršť v souboji prvního s posledním.