JUN: KVA - PLZ 2:4 - I druhé juniorské derby pro Plzeň!

Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 2:4 (0:2, 1:2, 1:0). Plzeňští indiáni splnili to, co po posledním domácím zápasem vyhlašovali - musíme ztracené body přivézt zpět! A kdy jindy se to hodí více, než v západočeském derby. Hosté už s novým kapitánem Ruprechtem základ svého úspěchu položili v první třetině a nakonec berou všechny 3 body.

10.kolo , so 8.10.2011, 12:00
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň
2:4
0:2, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 37. Klíma T., 54. Schusser (Vachovec, T. Klíma) - 5. Váchal (Němec), 20. Pacanda (Petruška, Hájek), 35. Pašek (Houfek), 37. Pacanda (Petruška). Rozhodčí: Hlinka - Gerát, Rozlílek. Vyloučení: 5:4 + Švec - Petruška 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 87. Střely na branku: 38:34. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
HC Energie Karlovy Vary Rauscher – Urbančok, Valeš, Novák, Šik, Troška, Korytko, Schusser, Gombár – Tomeček, Kubáč, Koblasa (C), Winkler, Harkabus, Vachovec, Švec, Táborský, Kverka, Zadražil, Klíma T., Půlpán.
HC Škoda Plzeň Polívka – Houfek, Ruprecht (C), Marcel, Slavík, Tichý, Varačka, Blumentrit, Hucl – Němec, Pejchar, Sedláček, Vizinger, Schleiss, Váchal, Petruška, Noga, Pacanda, Hájek, Pašek, Bastl.

Komentář

Již od počátku zápasu to byli hosté, kteří se zdáli být dravějším a agilnějším týmem v zakončení. Jako první prozkoušel Rauschera Blumentrit ranou od modré. Hra se na chvíli zklidnila, než opět zaútočila indiánská družina. Stalo se tak v 5. minutě, když Martin Váchal po vybojování puku u mantinelu obkroužil klec a skóroval mezi betony domácího brankáře – 0:1. Následně se iniciativy na chvíli ujali domácí, ale ani Novák s Tomečkem se svými pokusy neuspěli proti Polívkovi. Ve velké šanci byl i domácí Půlpán, ale tečovat kotouč do prázdné klece mu bylo znemožněno dobrou obranou Plzně. Následovali další krušné časy pro Energii. Dvojnásobné oslabení sice domácí přečkali až na pár střel z hokejek hostů bez újmy. Závěrečné vyloučení Půlpána však již hosté potrestat dokázali. Tomáš Pacanda ujel do brejku a výstavní trefou mezi betony navýšil vedení hostů těsně před koncem třetiny – 0:2.

Druhé dějství začali lépe domácí. Nejprve Winkler zahrozil nevyužitým brejkem a následně se do šance v podobě nepřesné dorážky dostal domácí Půlpán. Tlak domácích se ještě zvětšil při přesilové hře, ale Karlovarským nebylo přáno ji využít i přes početné šance. Daleko zajímavější byla až druhá polovina tohoto dějství. Vše odstartovalo vyloučením Koblasy, následné oslabení ale domácí borci ustáli. Ve 35. minutě ale již hosté své vedení navyšovali. Martin Pašek z kruhu zamířil přesně a už to vypadalo na debakl – 0:3. O minutu později se však první branky dočkali i domácí, když Tomáš Klíma vybojoval puk a zcela osamocen v pásmu Plzně skóroval tvrdou ranou z mezikruží přes dvojici bránících indiánů – 1:3. Ve stejné minutě však domácí znovu inkasovali. Tomáš Pacanda dostal přesný pas do jízdy od Petrušky a z brejku zvýšil již na 1:4. Tento stav i přes mohutné útočné operace domácích v přesilové hře vydržel až do sirény.

Třetí třetina začala v poklidnějším tempu. Oba celky spíše takticky vyčkávali na chybu soupeře. Za domácí byl v první pětiminutovce nejaktivnější Jaromír Kverka. Nejprve se mu nepodařilo trefit skákavý puk a následně ranou z mezikruží nevyzrál na Polívkovo betony. Napětí se zlomilo zhruba v polovině posledního dějství. Hucl musel za prohřešek proti pravidlům na trestnou a tři vteřiny před vypršením jeho trestu domácí skórovali. O branku se výstavní ranou od modré postaral Adam Schusser - 2:4. V závěru utkání předváděli domácí mohutný tlak, kdy ostřelovali hostujícího Polívku ze všech možných pozic, ale plzeňský gólman předvedl své kvality vždy ve správnou chvíli a i ty největší šance, při kterých již domácí střídačka zvedala téměř ruce nad hlavu pochytil. Hosté ustáli i závěrečnou power play Energie při hře bez gólmana a z Varů si odvezli všechny tři body.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!