JUN: LIT - PLZ

JUN: LIT - PLZ 6:2 - Plzeň ani počtvrté na Litvínov nestačila

Junioři: HC VERVA Litvínov - HC Plzeň 1929 6:2 (2:1, 2:1, 2:0). Tak ani na čtvrtý pokus to plzeňské juniorce proti lídrovi z Litvínova nevyšlo. Indiáni začali dobře, ustáli první tlak domácích a sami se ujali vedení. Jenže Litvínov nic nezabalil a brzy zápas ovládl.
Podrobnosti připravujeme.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

6:2
2:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 12. Šalka (Havelka), 18. Smolka (Ejem), 5. Kokeš, 33. Kasal (Smolka, Ejem), 42. Zdeněk, 59. Smolka (Šrámek, Havelka) - 10. Sedláček (Pacanda), 31. Kubalík. Rozhodčí: Florián - Fiala, Havelec. Vyloučení: 10:9 + Pacanda (PLZ) do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 136. Střely na branku: 39:22.

Horák (Vokál) - Čejka, Havelka, Kokeš, Bittner, Šrámek, Mackal, Zdeněk, Kasal, Písařík, Šalka, Procházka, Mamula, Válek, Malec, Ejem, Smolka.

Brabec (Pacl) - Hucl, Houfek, Marcel, Slavík, Němec, Bastl, Sedlák, Pejchar, Karpíšek, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Noga, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek.

Martin Váchal 0 0 0 1 2

Hosté z Plzně ustáli počáteční tlak domácího favorita a pak znenadání udeřili, když se prosadil Pavel Sedláček - 0:1. Litvínov však nenadálým průběhem nebyl zaskočený a brzy vyrovnal. To na trestné lavici byl Marcel za zdržování hry a domácí Písařík za podražení. Domácím vyloženě více prostoru vyhovovalo a Michal Šálka překonal Brabce poprvé - 1:1. Hosté se pak sami postavili do nepříjemné situace, když krátce po sobě k trestoměřičům usedli Petruška a Baxa a chemici nemilosrdně nabídnutou šanci využili. Pavel Smolka poslal svůj tým do vedení - 2:1.

Plzeň se mohla vrátit do utkání v nabídnuté početní výhodě, ale nakonec z ní více vytěžili paradoxně domácí. Pacanda totiž svým krosčekem vyrovnal stav hráčů na ledě a Martinu Kokešovi poté stačilo pouhých 6 sekund po návratu z vlastního trestu, aby skóroval - 3:1. Přesto Plzeň favorita potrápila. V polovině utkání se totiž indiáni dostali na dostřel po přesné trefě teprve šestnáctiletého reprezentanta Dominika Kubalíka, který svůj první zápas v juniorské soutěži oslavil stylově - 3:2. Jenže se nemohl radovat dlouho, spolu se svým týmem musel o necelou minutu a půl později skousnout čtvrtý gól Litvínova po zásahu Marka Kasala - 4:2.

Ani vstup do třetí třetiny indiánům nevyšel, už po bez dvou vteřin dvou minutách znovu inkasovali, tentokrát z hole Jakuba Zdeňka. Emočně dramatické utkání nakonec odnesl hostující Pacanda, který v 57. minutě zamířil předčasně do kabin. A tak už ani neviděl šestou branku lídra soutěže, kterou vstřelil Pavel Smolka a uzavřel účtování duelu na skóre 6:2 pro domácí celek.