Jun PLZ:LIB 4:2

JUN: PLZ-LIB 4:2 - A ono to půjde, a ne že ne!

Plzeň - Junioři - HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 4:2. K důležitému zápasu nastoupila plzeňská juniorka. A tým Davida Bruka ukázal, že i oni umí hrát pěkný atraktivní hokej a porážet soupeře. Zlepšení plzeňských juniorů odnesli Bílí Tygři, kteří tak z Plzně na sever Čech odjíždí bez bodu.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

4:2
1:1, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 3. Bastl (Hájek), 22. Sedláček (Pacanda), 25. Váchal (Pašek), 29. Kubalík (Pašek) - 19. Dlouhý (Miškovský), 48. Dlouhý. Rozhodčí: Šindler - Černý, Vavruška. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Brabec (Polívka) - Houfek, Marcel, Slaík, Němec, Bastl, Pejchar, Sedláček, Karpíšek, Váchal, Kubalík, Baxa, Noga, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek, Šimandl

Jelínek (Sobotka) - Bednár, Mikyska, Jánošík, Procházka, Kedršt, Hloušek, Čechura, Psota, Dám, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Bittner, Pravda, Šimek, Urban, Frk, Miškovský

David Varačka 0 0 0 1 0

Domácí vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned ve 3. minutě otevřel skóre Antonín Bastl, pro něhož to byl první gól v plzeňském dresu, neboť do týmu indiánů přišel až v průběhu sezóny - 1:0. Plzeň měla i další šance, ale nikdo z hráčů si s nimi nedovedl poradit tak jako Bastl, těsný stav proto trval. Tygři se poprvé na delší čas do útočného pásma podívali až v osmé minutě. Indiáni nebyli na tuto situaci připravení, střelec gólu fauloval a tým Davida Bruka šel do čtyř. Ale Liberec toho v přesilové hře moc nepředvedl. Ale od té doby už nebyl tak bezbranný jako úvodních deset minut. Skóre se však znovu změnilo až v 19. minutě a to, když liberecký Adam Dlouhý vyrovnal na 1:1.

Do druhé třetiny ovšem vlétli domácí ve zběsilém tempu, kterému liberečtí hokejisté jen přihlíželi, ačkoliv začínali druhou dvacetiminutovku v početní převaze. Ve 22. minutě už Plzeň znovu vedla zásluhou Pavla Sedláčka – 2:1. A netrvalo dlouho a náskok byl navýšen už na dvě branky. Ve 25. minutě přebral přesnou přihrávku Martin Váchal a neomylně zamířil do jediného volného místa v brance - 3:1. A ve 29. Minutě bylo pro hostující Bílé Tygry ještě hůř. To se slova nebo spíše puku ujal Dominik Kubalík a bez rozpaků propálil brankáře Jelínka a dostal Plzeň do vedení 4:1. Liberec najednou působil naprosto bezbranně. Dostal se do útoku až ve druhé polovině dvacetiminutovky. Ale hned to stálo za to a Brabec musel řešit pár složitých situací. Přesto se skóre už nezměnilo.

Třetí třetina působila oproti dvěma prvním jako chudá příbuzná, zvlášť co se hokejové krásy týče. Hosté jí opět začínali v početní převaze a vědomi si ztráty, tlačili se do útoku jako o život. Brabec se měl v brance hodně co ohánět. Gólu se hosté dočkali až ve 48. minutě v početní převaze, přesně tři vteřiny před jejím skončením. Druhý gól večera si připsal Adam Dlouhý – 4:2. Od té doby byl Liberec aktivnější a vytvářel si gólové šance, ani jednu však nedokázal zužitkovat. Indiáni tak dotáhli zápas do vítězného konce.

David Bruk (HC Plzeň 1929): První dvě třetiny byl k vidění celkem pohledný hokej z obou stran. oba týmy hrály aktivně, forčekovaly. Myslím, že jsme byli lepším týmem, o trochu lépe jsme bruslili, byli jsme bojovnější. Proto jsme vyhráli.