JUN: PLZ - MBO 3:1

JUN: PLZ - MBO 3:1 - Junioři si poradili s Mladou Boleslaví

Plzeň - Plzeňská juniorka se ve čtvrtek odpoledne postavila předposlední Mladé Boleslavi. Do zápasu naskočili Plzeňané aktivně, ale po prvních dvou vyrovnaných třetinách byl stav nerozhodný 1:1. Domácí rozhodli až v poslední části po trefách Kubalíka a Petrušky a porazili středočeský celek 3:1.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

3:1
1:0, 0:1, 2:0 - 3:1

Branky a nahrávky: 2. Hájek (Bastl, Houfek), 45. Kubalík (Houfek, Slavík), 48. Petruška (Blumentrit, Sedláček) - 32. Soukup (Marek, Jiránek). Rozhodčí: Pražák - Jelínek, Brejcha. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:42. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Brabec- Houfek, Marcel, Slavík, Karpíšek, Pour, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Bastl, Pejchar, Sedláček, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Noga, Pacanda, Hájek, Pašek.

BK Mladá Boleslav

Mahdal - Knap, Pánek, Budín, Kulhánek, Kurka, Čeček, Kulich, Soukup - Havel, Marek, Brandejský, Jiránek, Pešut, Jankovský, Frolík, Rys, Lenc, Daráš, Koudela, Piskoř.

David Varačka 0 0 0 0 0

Úvod zápasu byl hodně překvapivý, protože domácí šli hodně brzy do vedeni. Radek Hájek totiž hned první střelou zápasu otevřel skóre a poslal indiány do vedení 1:0! Celá akce ale spíš vypadala jako neškodné nahození od modré, jenže Hájek se trefil tak šikovně, že Mahdal puk nezkrotil a ten propadl za jeho záda. V další příležitosti se opět ocitli domácí hokejisté, ale Petruška netrefil branku. Hosté pak mohli srovnat po plzeňské hrubce, ale Marek nabídnutou šanci nevyužil podle svých představ. Lépe se pak nevedlo ani Rysovi při dorážce. Nejblíže brance byl Jakub Frolík, který nebezpečně tečoval nahozený kotouč, ale ani on Brabce nepřekonal. První třetinu tak vyhrála Plzeň 1:0.

I začátek druhé části patřil domácím, hned v první minutě totiž mohl zvyšovat Pacanda, ale Bastlovu přihrávku poslal z jasné šance těsně vedle tyče! Ten samý hráč se po kombinaci se Sedláčkem dostal skoro do identické pozice přímo před gólmanem, ale poslední nahrávku již nečekal a promáchl. Velká chvíle Mladé Boleslavi přišla po polovině zápasu. Na trestnou lavici nejdříve usedl plzeňský Houfek a za vyhození kotouče chvíli po něm i Pašek, a hosté si s touto situací poradili. Matěj Soukup dostal přihrávku na hůl na hranici levého kruhu a tvrdou ranou prostřelil padajícího Pacandu i Brabce v plzeňské brance – 1:1. Domácí ale mohli jít opět do vedení, protože se jim také naskytla dvojnásobná přesilová hra, jenže ji nesehráli podle představ a skóre se nezměnilo. Když i překvapivá Pacandova střela v poslední minutě trefila jen tyč, šlo se do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Třetí třetinu zahájili lépe hosté, ale Baráš v jasné šanci bekhendem branku neohrozil. TTo jej muselo mrzet ještě více ve chvíli, kdy po levé straně ujel Dominik Kubalík, který nevymýšlel nic složitého a tvrdou ranou vrátil svému týmu vedení – 2:1. Ještě veseleji bylo mladým indiánům ve 48. minutě, kdy se jim konečně podařilo sehrát přesilovou hru a Patrik Petruška nádhernou střelou o tyč zvyšoval již na 3:1! Hostům čas ubíhal a snížení nepřicházelo, v závěru zápasu ale dostali šanci hrát dvě přesilové hry za sebou, jenže nedokázali potrestat vyloučení Kubalíka, ani Paška. Naopak jim ujel Váchal, který byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení, to ale Váchalovi nevyšlo a skóre už zůstalo do závěrečného hvizdu beze změny.