JUN: KVA - PLZ 3:4 - Další úspěch pro plzeňskou juniorku

Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 3:4 (1:0, 2:2, 0:2). Plzeňská juniorka zvládla výborně poslední tři zápasy úvodní čtyřtaktní prolínačky základní části. Po domácích výhrách nad Libercem a Mladou Boleslaví si poradila s karlovarskou Energií, když v poslední třetině zápas otočila. V poslední vteřině 58. minuty zaznamenal rozhodující tříbodovou branku Slavík. Dvěma góly se blýskl šestnáctiletý Kubalík.
Plzeň je tak po úvodní části té základní na devátém místě.
Podrobnosti připravujeme.

20.kolo , so 26.11.2011, 12:00
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 13. Kverka (Winkler), 25. Táborský (Vrána), 35. Kverka (Schusser, Habal) - 22. Kubalík (Pašek), 40. Němec (Baxa), 48. Kubalík (Váchal), 58. Slavík (Němec, Baxa). Rozhodčí: Dundr - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 45:34.
HC Energie Karlovy Vary Habal - Urbančok, Valeš, Novák, Schusser, Funk, Gombár - Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Winkler, Baar, Švec, Táborský, Kverka, Půlpán.
HC Škoda Plzeň Brabec - Houfek, Marcel, Slavík, Karpíšek, Pour, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Pejchar, Sedláček, Váchal, Kubalík, Baxa, Noga, Pacanda, Hájek, Pašek.

Komentář

Utkání otevřeli aktivněji domácí, kteří si po necelých čtyřech minutách vynutili Houfkův faul. Jen co se hosté ubránili, sami si zahráli v početní převaze. Ale ani jeden z týmů své nejlepší přesilovky nepředvedl a utkání i nadále dominovali oba gólmani. To už neplatilo v 13. minutě, když se za Brabcova záda trefil Jaromír Kverka - 1:0. Energie mohla jít do dvoubrankového vedení, Němec jim k tomu nabídl svým faulem další přesilovku, ale Brabec podpořený obětavou čtveřicí se podruhé nachytat nenechal.

Naopak úvod prostřední části patřil indiánům. Ti na svého soupeře vlétli a ještě šestnáctiletý klenot plzeňské mládeže Dominik Kubalík srovnal - 1:1. Jenže nerozhodný stav v Mariánských Lázních nevydržel dlouho, už za tři minuty nato si vzal vedení zpět pro svůj tým Oto Táborský - 2:1. Plzeň mohla vrátit úder hned vzápětí při vyloučení domácího Vrány, ale ani jeho, ani Novákův trest nebyl potrestán. A co navíc! Když na trestné odpočíval druhý jmenovaný, domácí vstřelili třetí branku, a to konkrétně Jaromír Kverka, který se tak trefil do Brabcovy sítě už podruhé - 3:1. Indiáni se však nevzdali. Jen co ubránili faul velezkušeného Baxy, ještě do přestávky alespoň snížili. To se 17 vteřin do sirény trefil Martin Němec - 3:2.

Na začátku poslední části prohospodařili domácí přesilovou hru, a tak přišel trest. Druhou branku v duelu vsítil Dominik Kubalík a bylo vyrovnáno - 3:3. Prodloužení se neodvratně blížilo a Plzeňští jej museli alespoň zachraňovat, když se bránili v dalším oslabení. A vyšlo jim to na výbornou. Nejenže nedovolili Karlovým Varům vstřelit rozhodující branku, ale půl minutku po uplynutí Paškova trestu o výhře hostů rozhodl Jakub Slavík - 4:3.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!