JUN: KVA - PLZ

JUN: KVA - PLZ 3:4 - Další úspěch pro plzeňskou juniorku

Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 3:4 (1:0, 2:2, 0:2). Plzeňská juniorka zvládla výborně poslední tři zápasy úvodní čtyřtaktní prolínačky základní části. Po domácích výhrách nad Libercem a Mladou Boleslaví si poradila s karlovarskou Energií, když v poslední třetině zápas otočila. V poslední vteřině 58. minuty zaznamenal rozhodující tříbodovou branku Slavík. Dvěma góly se blýskl šestnáctiletý Kubalík.
Plzeň je tak po úvodní části té základní na devátém místě.
Podrobnosti připravujeme.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

3:4
1:0, 2:2, 0:2

Branky a nahrávky: 13. Kverka (Winkler), 25. Táborský (Vrána), 35. Kverka (Schusser, Habal) - 22. Kubalík (Pašek), 40. Němec (Baxa), 48. Kubalík (Váchal), 58. Slavík (Němec, Baxa). Rozhodčí: Dundr - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 45:34.

HC Energie Karlovy Vary

Habal - Urbančok, Valeš, Novák, Schusser, Funk, Gombár - Vrána, Kubáč, Svoboda, Koblasa, Winkler, Baar, Švec, Táborský, Kverka, Půlpán.

Brabec - Houfek, Marcel, Slavík, Karpíšek, Pour, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Pejchar, Sedláček, Váchal, Kubalík, Baxa, Noga, Pacanda, Hájek, Pašek.

David Varačka 0 0 0 -1 0

Utkání otevřeli aktivněji domácí, kteří si po necelých čtyřech minutách vynutili Houfkův faul. Jen co se hosté ubránili, sami si zahráli v početní převaze. Ale ani jeden z týmů své nejlepší přesilovky nepředvedl a utkání i nadále dominovali oba gólmani. To už neplatilo v 13. minutě, když se za Brabcova záda trefil Jaromír Kverka - 1:0. Energie mohla jít do dvoubrankového vedení, Němec jim k tomu nabídl svým faulem další přesilovku, ale Brabec podpořený obětavou čtveřicí se podruhé nachytat nenechal.

Naopak úvod prostřední části patřil indiánům. Ti na svého soupeře vlétli a ještě šestnáctiletý klenot plzeňské mládeže Dominik Kubalík srovnal - 1:1. Jenže nerozhodný stav v Mariánských Lázních nevydržel dlouho, už za tři minuty nato si vzal vedení zpět pro svůj tým Oto Táborský - 2:1. Plzeň mohla vrátit úder hned vzápětí při vyloučení domácího Vrány, ale ani jeho, ani Novákův trest nebyl potrestán. A co navíc! Když na trestné odpočíval druhý jmenovaný, domácí vstřelili třetí branku, a to konkrétně Jaromír Kverka, který se tak trefil do Brabcovy sítě už podruhé - 3:1. Indiáni se však nevzdali. Jen co ubránili faul velezkušeného Baxy, ještě do přestávky alespoň snížili. To se 17 vteřin do sirény trefil Martin Němec - 3:2.

Na začátku poslední části prohospodařili domácí přesilovou hru, a tak přišel trest. Druhou branku v duelu vsítil Dominik Kubalík a bylo vyrovnáno - 3:3. Prodloužení se neodvratně blížilo a Plzeňští jej museli alespoň zachraňovat, když se bránili v dalším oslabení. A vyšlo jim to na výbornou. Nejenže nedovolili Karlovým Varům vstřelit rozhodující branku, ale půl minutku po uplynutí Paškova trestu o výhře hostů rozhodl Jakub Slavík - 4:3.