MDO: CHM - PLZ

MDO: CHM - PLZ 6:5 - Mladší dorost ztratil první duel v poslední minutě

Mladší dorostenci: Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 6:5 (1:2, 2:2, 3:1). Skvěle rozehraný duel měli Plzeňští na ledě Pirátů z Chomutova, ale nakonec se domů vrací smutní. Prohospodařili totiž dvoubrankový náskok 3:1, potažmo 5:3, který drželi ještě v 56. minutě. Ale tři slepené góly rozhodly o tom, že se nebude ani prodlužovat a všechny body zůstanou v Chomutově.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

6:5
1:2, 2:2, 3:1

Branky a nahrávky: 8. Strunz, 23. Strunz, 34. Macháček A. (Strunz), 56. Macháček P., 59. Macháček P. (Macháček A.), 60. Macháček P. - 4. Hajšman (Beneš), 9. Hajšman (Krliš, Beneš), 21. Tyr (Beneš), 24. Suchý, 56. Vracovský. Rozhodčí: Barna - Šimánek, Nidl. Vyloučení: 6:4 + Páleník 10 min., Pitra - Kopta 5 min + do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 88. Střely na branku: 42:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 5:5, 6:5.

Piráti Chomutov

Lukeš - Kozák, Dimitrov, Páleník, Hlaváček, Dvořák, Pokorný, Wágner, Kaše, Zedník, Macháček P., Macháček A., Strunz, Pitra, Klepl, Toman, Pala, Stasinka.

Štekr - Kaňák, Tyr, Polívka, Muchka, Starý, Pokorný J., Krásný, Walter, Hajšman, Beneš, Jakubec, Vracovský, Kopta, Krliš, Vlček, Kokoška, Švarc, Martykán, Suchý, Krystl.

Jan Walter 0 0 0 0 2

První kolo extraligy mladšího dorostu začali lépe hosté z Plzně. Ve 4. minutě si Martin Hajšman dokázal najít kutálející se puk v brankovišti a poslal indiány do vedení. Domácí ale za nedlouho odpověděli vyrovnávajícím gólem Martina Strunze. Mládežníci z Plzně se ale nenechali zastrašit a reagovali opětovným gólem hned o necelé 2 minuty později. První třetina se ukončila až po sérii několika vyloučení.

Ve druhé periodě se už dělo více věcí. V čase 20:59 Martin Tyr zvýšil vedení indiánů na 1:3. Následovala další poměrně rychlá odpověď Pirátů. Znovu odpověděl Strunz, který tentokrát nachytal plzeňského gólmana Štekra bekhendovým zakončením. Plzeň ale ve 24. minutě znovu odskočila na dvoubrankový náskok zásluhou Filipa Suchého. Chomutovští ani poté nesložili zbraně a odměnou jim byl gól Macháčka, který zužitkoval přihrávku Strunze.

Do poslední třetiny utkání si domácí Piráti připravili pro plzeňské indiány gól do horního růžku, který hostující brankář nedokázal zaregistrovat. Za nedlouho si ale Plzeň vzala zpět své vedení. Povedenou střelou vsítil branku Tomáš Vracovský. Piráti se ale nechtěli smířit s porážkou a v posledních minutách nadělili hostům dvoubrankový příděl. Nejdříve se trefil Petr Macháček, a když už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, tak ten samý muž ukončil zápas po šedesáti minutách vítězně pro Chomutov. Jen několik sekund před koncem základní hrací doby dovršil svůj hattrick. Piráti tedy na svém ledě vítězí 6:5.