MDO: KVA - PLZ

MDO: KVA - PLZ 1:4 - Mladí indiáni vítězí ve Varech!

Mladší dorostenci: HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 1:4 (1:1, 0:1, 0:2). Plzeňští mladší dorostenci se drží na vítězné vlně a přivážejí z prvního západočeského derby zpět do tábora indiánů plný bodový zisk. Na ledě Energie ovládli zápas v poměru 4:1, když Zemana o čisté konto připravil ve vlastním oslabení Novák.
Podrobnosti připravujeme.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

1:4
1:1, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 17. Novák - 10. Opava (Starý, Hajšman), 27. Hajšman (Tyr, Suchý), 57. Opava (Hajšman, Walter), 58. Vlček. Rozhodčí: Kostourek - Hynek, Mikeš. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 79. Střely na branku: 21:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

HC Energie Karlovy Vary

Harakal - Beer, Binias, Bláha, Dimitrov, Čejka, Janata, Kozák, Novák, Pfister, Rubeš, Svoboda, Trapl, Truhlář, Vodička.

Zeman - Beneš, Hajšman, Jakub, Kaňák, Kopta, Krystl, Martykán, Muchka, Opava, Polívka, Starý, Stráský, Suchý, Tyr, Vlček, Vracovský, Walter, Švarc.

Jan Walter 0 1 1 1 0

Domácím se vstup do utkání podařil a již po necelých čtyřech minutách si vykoledovali úvodní faul zápasu, jenže Kaňákovo podražení zůstalo nepotrestáno. A tak, když na trestnou lavici usedl domácí Binias, ukázala Plzeň svým vrstevníkům, jak by taková přesilová hra měla vypadat a po 12 sekundách ji v úvodní branku proměnil Patrik Opava - 0:1. Karlovy Vary měly šanci na reparát při dalším trestu indiánů, ale opět se jim nezadařilo. Vyrovnali tak až paradoxně při vlastním oslabení, kdy Plzeň nezvládla svou početní výhodu, a to hrubě, a Milan Novák na sklonku sedmnácté minuty překonal Zemana - 1:1.Indiáni si ale ze ztraceného vedení nic nedělali a ve druhé třetině opět o váhu jedné branky utekli svému soupeři, když se po nahrávkách Tyra a Suchého prosadil Martin Hajšman - 1:2. Plzeň mohla svůj náskok dokonce zvýšit, když se Rubeš provinil podražením, ale tentokrát to hostům nevyšlo. To samé však předvedli i domácí, když nepotrestali Polívkův druhý trest v duelu. A protože i další dva tresty Energie byly ubráněny, indiáni si do kabin nesli těsný náskok.

Vyrovnaný duel pokračoval i po pauze, v úvodu poslední dvacetiminutovky si obě mužstva prostřídala přesilovky, ale obranné čtveřice podpořené oběma gólmany odvedly svou práci a další branku nedovolily. Hosté mohli vedení zvýraznit na konci 53. minuty, když Novák zahákoval v samostatném úniku prchajícího soupeře, ale Jan Harakal v domácí brance podržel akcie svého týmu v plusové rovině. Téměř osmdesátka diváků v Karlových Varech možná už pomalu začala pošilhávat po hodinách, protože se Energii začal krátit čas k tomu, aby se zápasem ještě něco udělala. Jenže; jak se soustředila na útok, zapomněla na zadní vrátka. V polovině 57. minuty na rozdíl dvou branek zvyšoval svým druhým gólem v utkání Opava - 1:3 a o minutu a čtvrt nato definitivní potvrzení indiánské výhry přidal hostující Lukáš Vlček - 1:4.