MDO: PLZ - KLA

MDO: PLZ - KLA 5:0 - Mladší dorostenci porazili i Kladno!

Mladší dorostenci: HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno 5:0 (0:0, 4:0, 1:0). Mladší dorostenci Plzně na svém ledě přehráli i Středočechy z Kladna a dále se drží na vítězné vlně. Po bezbrankové třetině se do toho domácí pořádně opřeli a zejména třemi brankami v rozmezí 158 vteřin rozmetali odpor soupeře.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

5:0
0:0, 4:0, 1:0

Branky a nahrávky: 24. Krliš (Kokoška), 33. Švarc (Kokoška), 34. Krliš (Polívka), 36. Opava (Beneš), 47. Polívka (Krliš). Rozhodčí: Valenta - Kotyza, Suchánek. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 72. Střely na branku: 29:13. Průběh utkání: 5:0.

Zeman - Kaňák, Muchka, Pokorný, Polívka, Starý, Tyr, Walter - Beneš, Hajšman, Jakubec, Kokoška, Kopta, Krliš, Krystl, Martykán, Opava, Stráský, Suchý, Vracovský, Švarc.

Rytíři Kladno

Roubal - Borkovec, Doudera, Čermák, Hajný, Havelka, Havlůj, Hudec, Janeček, Keszi, Klas, Libecajt, Matula, Molčík, Sklenička, Štechmüller.

Jan Walter 0 0 0 0 0

V první části hrály na ledě prim obrany. Jak ta plzeňská, tak kladenská si držely soupeřovy nálety pěkně od těla a svým gólmanům ušetřily mnoho práce. Oba týmy si i pěkně vyměnily přesilové hry a po 20 minutách plzeňská ČEZ Aréna branku neviděla.

Co se nestačilo za prvních 20 minut, odehrálo se za druhých. Brankové účtování načal v 24. minutě Václav Krliš a zahnal tak pachuť neproměněné přesilovky z úvodu části. Indiáni mohli zvýšit v další přesilovce, ale ani tentokrát se to nepodařilo. Domácí vůbec smutnit nemuseli, protože přišla 33. minuta, kdy nejprve na rozdíl dvou branek zvýšil Milan Švarc a o 24 vteřin nato druhý gól v utkání vsítil Krliš. Aby toho na hosty nebylo málo, po dalších 134 sekundách už to bylo o 4 branky, když se radoval Patrik Opava.

V poslední části gólové hody ustaly. Jedinou branku v této dvacetiminutovce viděla ČEZ Aréna v přesilovce indiánů, kterou se domácím konečně podařilo proměnit po zásahu Ondřeje Polívky. Když Plzeňští ale neproměnili další početní výhodu, Kladno si mohlo vydechnout, že domů odváží "jen" příděl pěti branek.