MDO: HVP - PLZ

MDO: HVP - PLZ 4:5sn - Mladší dorost veze z Prahy 2 body

Mladší dorostenci: HC Hvězda Praha - HC Plzeň 1929 4:5 po samostatných nájezdech (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0). Plzeňští mladíci měli svému soupeři co vracet poté, co na jejich ledě bral všechny tři body. Indiáni měli utkání rozehrané na výbornou, ještě v 54. minutě vedli o dvě branky, ale domácí zkonsolidovali síly a nakonec proti Plzni uhráli alespoň bod.
Podrobnosti připravujeme.

HC Hvězda Praha - HC Škoda Plzeň

4:5sn
2:2, 0:1, 2:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 15. Josefus (Suda, Hradil), 20. Klečka (Grim, Smejkal), 54. Josefus (Suda), 55. Suda (Kornblad) - 10. Tyr (Hajšman), 17. Vlček (Hajšman), 25. Krliš (Beneš), 49. Hajšman (Suchý, Vlček), rozhodující nájezd Krliš. Rozhodčí: Synek - Bečvář, Beránek. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 105. Střely na branku: 37:59.

HC Hvězda Praha

Frodl - David, Eremiáš, Grim, Hradil, Josefus, Klečka, Klička, Kornblach, Křížek, Sentenský, Smejkal, Suda, Sůva, Tomek, Šanda.

Štekr – Hůlka, Kaňák, Muchka, Pokorný, Starý, Tyr, Walter – Beneš, Hajšman, Jakubec, Kopta, Krliš, Krystl, Martykán, Opava, Suchý, Vlček Vracovský.

Jan Walter 0 0 0 -2 0

Hned v úvodu utkání musela Plzeň čelit přesilovce soupeře, ale vypořádala se s ní dobře. A pak sama zaútočila a skórovala. V úvodu 10. minuty se prosadil Martin Tyr - 0:1. Druhé plzeňské vyloučení však už potrestáno bylo. Za podražení byl na dvě minuty vykázán Martykán, ale u trestoměřičů si pobyl jen 31 vteřin, protože se za záda Štekra trefil Petr Josefus - 1:1. Jenže; stejný hráč se pak dopustil taktéž podražení a indiáni mu oplatili stejnou mincí. Tentokrát uběhlo o 20 sekund více, ale přesilovka byla stejně proměněna, když indiány zpět do vedení poslal Lukáš Vlček - 1:2. Přesto se týmy rozcházely do kabin za nerozhodného stavu, protože už v poslední minutě třetiny rozvlnil indiánskou síť v brance Jan Klečka - 2:2.

I druhá část začala vyloučením hostů, ale ani stejně jako v té první dvacetiminutovce nebylo potrestáno. A tak Plzeň znovu vyučovala v proměňování přesilovek. Josefus znovu podrazil a znovu indiáni jeho trest přeměnili v branku, jmenovitě Václav Krliš - 2:3. Hostům se v přesilovkách přestalo dařit, a tak následující dva dvouminutové tresty Hvězdy zůstaly bez potrestání.

Indiáni v 45. minutě se znovu nepohodli s pravidly, ale další oslabení ubránili. Sami pak při hře 5 na 5 udeřili, na rozdíl dvou branek zvýšil Martin Hajšman - 2:4. Mohlo se zdát, že Plzeňští mají utkání pevně v rukách, jenže Hvězdě se proti Západočechům daří a nejinak tomu bylo v tomto duelu. Přišla totiž 54. minuta a bylo sníženo díky trefě Petra Josefuse, který si znovu "žehlil" statistiky - 3:4. Neuplynulo ani 70 sekund a bylo vyrovnáno po zásahu Martina Sudy - 4:4, a body se dělily.

O zisku toho bonusového nerozhodlo prodloužení, ale až nájezdy, ve kterých ten rozdílový proměnil Václav Krliš.