MDO: PLZ - SPA 2:4 - Drama se Spartou končí pro Plzeň nulovým bodovým ziskem

Mladší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 2:4 (0:1, 1:1, 1:2). Plzeňský mladší dorost nevstoupil do nového roku pravou nohou, když na vlastním ledě po veliké bitvě nestačil na pražskou Spartu. Hosté celý zápas vedli, ale indiáni nic nevzdali a vždycky se na svého soupeře dotáhli na dostřel. Jenže to nic nebylo platné, ani závěrečná power play nevyšla a Pražané vteřinu před sirénou přidali pojišťovací branku.

21.kolo , čt 5.1.2012
HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha
Branky a nahrávky: 33. Polívka, 46. Suchý (Polívka) - 4. Lojka (Györi), 26. Černoch (Kalina), 44. Abdul (Černoch), 60. Kadeřávek. Rozhodčí: Sýkora - Markov, Kotyza. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 57. Střely na branku: 34:22.
HC Škoda Plzeň Štekr - Beneš, Hajšman, Hůlka, Jakubec, Kaňák, Kokoška, Krliš, Krystl, Muchka, Opava, Pokorný, Polívka, Starý, Stránský, Suchý, Vlček, Vracovský, Walter, Švarc.
HC Sparta Praha Pírs - Abdul, Černoch, Györi, Hozák, Hrdlička, Hroboň, Kadeřávek, Kalina, Knobloch, Kolář, Lojka, Pacovský, Procházka, Sladkovský, Sviták.

Komentář

Hned v úvodu utkání se Spartě povedlo proměnit přesilovku v první branku, když se po dvě stě devatenácti vteřinách prosadil Lukáš Lojka - 0:1. Plzeň mohla vzápětí odpovědět ve vlastní přesilovce, ale stejně jako později Sparta už branku proti oslabenému soupeři nevstřelila. A tak se po přestávce znovu radovali hosté, kteří ve 26. minutě díky Jiřímu Černochovi zvýšili náskok na dvě branky - 0:2. Indiáni se pak konečně také prosadili, střeleckou převahu svého mužstva využil Ondřej Polívka - 1:2. Brzy po druhé přestávce se znovu radovala Sparta, které v tomto duelu vyloženě úvody dvacetiminutovek vycházely. Štekra překonal Jindřich Abdul - 1:3. Domácí se znovu dostali na dostřel v úvodu 46. minuty, když na rozdíl jediné branky snížil Filip Suchý - 2:3. Plzeň pak pochopitelně v závěru sáhla po hře bez brankáře, ale místo kýženého vyrovnání přišla vteřinu před koncem duelu 4. branka Sparty z hole Patrika Kadeřavka, který stanovil konečný stav na 2:4.

Přesuny utkání

Indiáni o víkendu sehrají dvě venkovní utkání

Zápas 25. kola

AKTUALIZACE: Zápas 25. kola proti Hradci Králové se odehraje v původním termínu