MDO: PIS - PLZ

MDO: PIS - PLZ 3:1 - Mladší dorost prohrál i druhé utkání v novém roce

Mladší dorostenci: IHC Komterm Písek - HC Plzeň 1929 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Ani druhé utkání v novém roce nevyšlo indiánům podle představ. V Písku prohrávali už od druhé minuty a do té poslední s tím nic nezvládli udělat. Vlastně jen gólmanovi Komtermu Pechkovi čisté konto sebral reprezentant Krliš, který čestný zásah zaznamenal až v 58. minutě.

IHC Králové Písek - HC Škoda Plzeň

3:1
1:0, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 2. Duchoň (Rod, Marcilis), 25. Klas (Volf), 49. Skala (Křenek) - 58. Krliš (Kokoška). Rozhodčí: Šperl - Streďák, Zvoníček. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 85. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

IHC Králové Písek

Pechek - Duchoň, Červinský, Jiřinec, Kajtman, Klas, Kločko, Koutenský, Křenek, Marcilis, Pokorný, Polanský, Rod, Skala, Sýbek, Turek, Volf, Vráblík.

Zeman (od 25. Štekr) - Beneš, Hajšman, Hůlka, Jakubec, Kaňák, Kokoška, Krliš, Krystl, Martykán, Muchka, Opava, Pokorný, Polívka, Stráský, Suchý, Vlček, Vracovský, Walter, Švarc.

Jan Walter 0 0 0 0 0

První třetinu začali aktivněji domácí. Odměnou jim byla přesilová hra hned v úvodu utkání, kterou po pěkné kombinaci, v čase 1:57, využil Duchoň- 1:0. Hosté se nechtěli smířit s nepřízným stavem a okamžitě začali útočit. Od tohoto momentu převzali Plzeňští iniciativu a zdálo se, že vyrovnání je jenom otázkou času. Proti ale byla obětavá obrana domácích a hlavně brankář Pechek, který se zaskvěl neskutečnými zákroky. Na konci desáté minuty upláchl písecké obraně plzeňský Opava a ujížděl sám na branku. Písecký gólman se mu neohroženě vrhl pod nohy a vypadalo to, že má puk bezpečně pod sebou, jenomže kotouč se ze souboje vykutálel a jenom o pár centimetrů minul branku Písku. Plzeňský tlak neustával, ale hostující hráči žádnou z šancí nevyužili. Po první třetině tak na světelné tabuli svítil stav 1:0.

V přestávce se domácí hokejisté oklepali z náporu hostů a do druhé třetiny vstoupily jako vyměnění. Opět se dostávali do šancí a s Plzeňskými hráli vyrovnanou partii. V čase 24:50 udeřili opět Písečtí, když se v přesilové hře dostal k dorážce Klas a zvýšil tak na 2:0. Trenéři Plzně se rozhodli k překvapivé brankářské rošádě a místo Zemana se do branky hostů postavil Štekr. Oba týmy předváděli pěkný hokej, šance střídala šanci. Zásluhou brankářů na obou stranách kluziště zůstával stav nezměněn a hráči se tak rozešli do kabin za stavu 2:0.

Do třetí části hry vstoupili opět oba soupeři velice aktivně a snažili změnit skóre ve svůj prospěch. Plzeňští se tlačili do útoku, ale jihočeští mladíci kontrolovali hru a hlídali příznivý výsledek. V čase 49:00 se po vhazování zmocnil kotouče domácí Skala, potáhl si puk a zakončil krásnou bekendovou střelou- 3:0. Výsledek zápasu se už zdál být rozhodnutý, západočeští hokejisté se sice snažili o gólové zakončení, ale jejich křečovitému hernímu stylu dokázali domácí celkem v poklidu vzdorovat. Když už se Plzeňští prodrali k nebezpečné střele, ztroskotali na vynikajícím Pechkovi. Hosté se nakonec přeci jen dočkali gólové radosti, když v čase 57:27 propálil Krliš domácího brankáře mezi betony a zápas tak dostal nový náboj- 3:1. Trenér hostů odvolal gólmana a Západočeši se nastěhovali do útočného pásma se šesti hráči. V poslední minutě vychytal Pechek plzeňského útočníka výstavním semaforem a zápas tak skončil vítězstvím Písku nad Plzní v poměru 3:1.