Junioři přestříleli Mountfield

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Mountfield 6:3 (3:0, 2:2, 1:1). Svěřenci Davida Bruka chtěli napravit své včerejší zaváhání s Kometou Brno. A to se jim povedlo měrou vrchovatou. Po první třetině vedli indiáni 3:0 a drželi otěže zápasu ve svých rukou. Nakonec zvítězili 6:3. Dvěma góly se blýskl Martin Němec.

34.kolo , ne 19.2.2012, 13:30
HC Škoda Plzeň - Madeta Motor České Budějovice
Branky a nahrávky: 7. Němec (Váchal), 15. Němec (Šimandl), 16. Pacanda (Petruška), 29. Baxa (Němec), 35. Petruška (Pacanda, Hájek), 43. Kubalík (Pejchar) - 27. Babka (Seidl, Švihálek), 32. Švihálek (Prokop, Klement), 57. Babka (Plášil, Seidl). Rozhodčí: Zubzanda - Sentenský, Havelec. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 113. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.
HC Škoda Plzeň Polívka - Houfek, Ruprecht, Kubík, Slavík, Andrlík, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Bastl, Pejchar, Schleiss, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Tulačka, Pacanda, Hájek, Pašek.
Madeta Motor České Budějovice Bláha (od 35. Trelc) - Štěpán, Klement, Kříž, Plášil, Prokop, Kolařík - Babka, Seidl, Přibyl, Sekera, Švihálek, Erben, Mocik, Rousek, Trummer.

Komentář

První třetinu začal lépe Mountfield, dokonce hosté hráli čtyřminutovou přesilovou hru. Ale téměř na jejím konci se prosadili domácí. Martin Němec dorazil za Bláhova záda Váchalovu střelu - 1:0. A s hosty bylo ještě hůř. V 15. minutě udeřil Martin Němec podruhé a domácí vedli už 2:0. A aby toho nebylo málo, o minutu později přidal třetí gól do Bláhovy sítě Tomáš Pacanda - 3:0. Závěr první třetiny už byl gólově klidný, i tak domácí mohli do kabin odejít naprosto spokojení.

I ve druhé třetině měli hosté možnost dlouhé přesilové hry. Tentokrát dokonce pětiminutové. Ruprecht srazil na mantinel velmi tvrdě svého protihráče a dostal trest do konce utkání. Gólu se diváci dočkali opět až téměř na konci početní nevýhody domácích. A tentokrát se už prosadil Mountfield. Polívku překonal Jakub Babka - 3:1. Ale netrvalo příliš dlouho a Plzeň opět svůj náskok navýšila zásluhou krásné střely Jana Baxy - 4:1. Ve 31. minutě bylo nařízeno trestné střílení, ale plzeňský Bastl ho neproměnil. Ve 32. minutě to hned potrestali hosté. Michal Švihálek dostal puk za Polívku a bylo opět sníženo - 4:2. Ale inidáni opět rychle kontrovali. Patrik Petruška vyhnal Bláhu z branky - 5:2. I po druhé třetině tedy domácí odcházeli na přestávku se třígólovým náskokem, s čímž mohli být celkem spokojeni.

Ani ve třetí se nečekalo na gól příliš dlouho. Ve 43. minutě se prosadil Dominik Kubalík - 6:2. Čtyřgólový náskok jakoby uvedl na chvíli oba týmy do letargie, na ledě toho příliš mnoho k vidění nebylo. Až v polovině třetiny se hosté začali osmělovat a pokusili se ještě zápas zdramatizovat. Ovšem gól, který vstřelil v 57. minutě v přesilové hře Jakub Babka znamenal pouze kosmetickou úpravu skóre - 6:3. Na tomto už nic nezměnilo ani nařízené trestné střílení pro Mountfield. Mocik si totiž na Polívku nepřišel. Indiáni se tak mohli radovat ze tříbodové výhry.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!