JUN: PLZ-ZNO

Junioři přestříleli Mountfield

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Mountfield 6:3 (3:0, 2:2, 1:1). Svěřenci Davida Bruka chtěli napravit své včerejší zaváhání s Kometou Brno. A to se jim povedlo měrou vrchovatou. Po první třetině vedli indiáni 3:0 a drželi otěže zápasu ve svých rukou. Nakonec zvítězili 6:3. Dvěma góly se blýskl Martin Němec.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

6:3
3:0, 2:2, 1:1

Branky a nahrávky: 7. Němec (Váchal), 15. Němec (Šimandl), 16. Pacanda (Petruška), 29. Baxa (Němec), 35. Petruška (Pacanda, Hájek), 43. Kubalík (Pejchar) - 27. Babka (Seidl, Švihálek), 32. Švihálek (Prokop, Klement), 57. Babka (Plášil, Seidl). Rozhodčí: Zubzanda - Sentenský, Havelec. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 113. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2, 6:3.

Polívka - Houfek, Ruprecht, Kubík, Slavík, Andrlík, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Bastl, Pejchar, Schleiss, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Tulačka, Pacanda, Hájek, Pašek.

Banes Motor České Budějovice

Bláha (od 35. Trelc) - Štěpán, Klement, Kříž, Plášil, Prokop, Kolařík - Babka, Seidl, Přibyl, Sekera, Švihálek, Erben, Mocik, Rousek, Trummer.

David Varačka 0 0 0 0 0

První třetinu začal lépe Mountfield, dokonce hosté hráli čtyřminutovou přesilovou hru. Ale téměř na jejím konci se prosadili domácí. Martin Němec dorazil za Bláhova záda Váchalovu střelu - 1:0. A s hosty bylo ještě hůř. V 15. minutě udeřil Martin Němec podruhé a domácí vedli už 2:0. A aby toho nebylo málo, o minutu později přidal třetí gól do Bláhovy sítě Tomáš Pacanda - 3:0. Závěr první třetiny už byl gólově klidný, i tak domácí mohli do kabin odejít naprosto spokojení.

I ve druhé třetině měli hosté možnost dlouhé přesilové hry. Tentokrát dokonce pětiminutové. Ruprecht srazil na mantinel velmi tvrdě svého protihráče a dostal trest do konce utkání. Gólu se diváci dočkali opět až téměř na konci početní nevýhody domácích. A tentokrát se už prosadil Mountfield. Polívku překonal Jakub Babka - 3:1. Ale netrvalo příliš dlouho a Plzeň opět svůj náskok navýšila zásluhou krásné střely Jana Baxy - 4:1. Ve 31. minutě bylo nařízeno trestné střílení, ale plzeňský Bastl ho neproměnil. Ve 32. minutě to hned potrestali hosté. Michal Švihálek dostal puk za Polívku a bylo opět sníženo - 4:2. Ale inidáni opět rychle kontrovali. Patrik Petruška vyhnal Bláhu z branky - 5:2. I po druhé třetině tedy domácí odcházeli na přestávku se třígólovým náskokem, s čímž mohli být celkem spokojeni.

Ani ve třetí se nečekalo na gól příliš dlouho. Ve 43. minutě se prosadil Dominik Kubalík - 6:2. Čtyřgólový náskok jakoby uvedl na chvíli oba týmy do letargie, na ledě toho příliš mnoho k vidění nebylo. Až v polovině třetiny se hosté začali osmělovat a pokusili se ještě zápas zdramatizovat. Ovšem gól, který vstřelil v 57. minutě v přesilové hře Jakub Babka znamenal pouze kosmetickou úpravu skóre - 6:3. Na tomto už nic nezměnilo ani nařízené trestné střílení pro Mountfield. Mocik si totiž na Polívku nepřišel. Indiáni se tak mohli radovat ze tříbodové výhry.