Junioři popáté v řadě nebodovali

Plzeň - Junioři: HC Mora Olomouc - HC Plzeň 1929 4:2. Mladíci ze západu Čech dvakrát na ledě Olomouce vedli, přesto se jim znovu nepodařilo prolomit sérii zápasů bez bodu. U obou branek hostí byl Pacanda.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

4:2
1:1, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 9. Machala (Šaur), 37. Brančík (Jergl J., Jergl A.), 58. Machala (Šaur, Heža O.), 60. Heža O. (Novotný, Machala) – 1. Pacanda (Kubalík), 36. Schleiss (Ruprecht, Pacanda). Rozhodčí: Kubičík – Novotný, Novotná. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 35:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

HC Olomouc

Lukáš – Brančík, Brandýs D., Dufek, Jergl J., Schejbal, Šaur, Škůrek, Vondra – Beták, Číp, Hes J., Heža O., Jergl A., Lehečka, Machala, Novotný, Ostřanský, Peštuka, Smetana.

Brabec – Houfek, Ruprecht, Slavík, Karpíšek, Andrlík, Blumentrit, Šimandl – Němec, Pejchar, Schleiss, Váchal, Baxa, Kubalík, Noga, Pacanda, Pour, Hájek, Pašek.

Martin Váchal 0 0 0 -1 0

Hosté vstoupili do utkání parádně, již po půl minutě se ujali vedení. Tomáš Pacanda si položil olomouckého gólmana, a po objetí domácí svatyně tak mohl zakončil do odkryté branky.

Vyrovnání se Kohouti dočkali v polovině úvodní části. Po vynikající dlouhé přihrávce Šaura ujížděl Patrik Machala sám vstříc Brabcovi, který nedokázal rychlou střelu útočníka Kohoutů zastavit.

O dokonání obratu se mohl těsně před první přestávkou postarat Heža, jenže v přesilové hře před plzeňským brankářem srazil kotouč za hostující klec místo do ní.

V prostřední dvacetiminutovce tak strhli vedení na svou stranu znovu Indiáni, Ruprechtovu ránu od modré usměrnil mezi tři tyče Jan Schleiss. O minutu později ale bylo opět srovnáno. Projektil Jiřího Jergla odkopl Brabec jen k Davidu Brančíkovi, který neměl problém doklepnout puk do poloprázdné svatyně.

Na gól v posledním dějství se i přes různé vyložené šance obou celků čekalo hodně dlouho, diváky ale nakonec nezklamal Patrik Machala, který přidal svou druhou trefu v duelu bekhendem z mezikruží dvě minuty před koncem. Vítězství Kohoutů pak střelou do prázdné brány pečetil Oldřich Heža.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Bylo to velmi kvalitní utkání, ve kterém jsme vydrželi hrát celých šedesát minut v maximálním nasazení. Rychle jsme bruslili, měli jsme dobrý důraz, k tomu všemu jsme měli i slušnou koncovku. Předvedli jsme jeden z lepších výkonů v sezóně. V tomto zápase se potvrdilo, že štěstí bude mít ten tým, který si za ním více jde. Čtyřicet minut jsme byli aktivnějším mužstvem, které tvrdě bojovalo. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Utkání se mi hodnotí špatně. Byl to vyrovnaný duel, ale dostali jsme v závěru dvě branky a prohráli jsme. Tři minuty před koncem jsme udělali chybu a inkasovali jsme na 2:3. Jsme zklamaní, protože nám nevyšlo turné po Moravě. Měli jsme hodně přesilovek, ale potýkáme se s problémy v koncovce. Šance si vytvoříme, ovšem nedokážeme je proměňovat. Máme hodně špatný průměr vstřelených branek venku, jen něco přes dvě na zápas, na což nejde vyhrávat.