Junioři prolomili smůlu a z ledu posledního Znojma se vrací se třemi body

Junioři: Orli Znojmo - HC Plzeň 1929 1:4 (1:2, 0:1, 0:1). Plzeňští junioři do utkání vlétli jako uragán a jejich snaha odčinit předchozí nezdary se vyplatila. Domácí dokázali na aktivitu Plzně odpovědět jedinou brankou a to proti čtyřem indiánským na body nestačilo.

37.kolo , čt 16.2.2012, 18:00
Zimní stadion Znojmo
Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň
1:4
1:2, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Kastner (Kovář) - 1. Pacanda (Petruška, Hájek), 6. Pacanda (Hájek), 40. Petruška (Hájek, Pacanda), 58. Bastl (Noga, Váchal). Vyloučení: 8:5 navíc Zika (ZNO) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku a Slavík (PLZ) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Orli Znojmo Helešic - Kovář, Tichý, Hobza, Pražák, Šťáva, Horváth - Horák, Mikulášek, Janoušek, Špaček, Telesz, Pelikán, Schejbal, Zika, Kastner, Nováček.
HC Škoda Plzeň Polívka - Houfek, Ruprecht, Kubík, Slavík, Bastl, Karpíšek, Noga, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Schleiss, Váchal, Kubalík, Baxa, Petruška, Pacanda, Pour, Hájek, Pašek.

Komentář

Znojemští junioři ve čtvrtek odpoledne přivítali na svém ledě celek z Plzně. Ten do utkání vlétl jako uragán a už v čase 0:40 otevřel skóre utkání, když na konci krásné přesilovkové kombinace stál Tomáš Pacanda, který si vybruslil před brankáře Helešice a bez problémů poslal puk po ledě do znojemské svatyně, 0:1. Na druhé straně měli šance i domácí hráči, nejprve zkoušel Polívkovu pozornost Nováček střílející od modré a následně se o jeho překonání pokoušel Telesz. Ovšem tentokrát byl gólman Plzně ještě stoprocentní. Gólová radost Znojma přišla až v čase 5:06, když Kovářovu střelu do sítě soupeře doklepl Milan Kastner, 1:1.

Hosté se ale velmi rychle vzpamatovali a už za čtyřiatřicet sekund byl vyrovnávající gól smazán, druhou branku v dnešním zápase si připsal Tomáš Pacanda, 1:2. Následná přesilová hra se Plzni vůbec nepovedla, Znojmo dobře bránilo a soupeře nepustilo téměř k ničemu. To další početní výhoda už byla o něčem jiném. Plzeň dokonce měla třicet sekund výhodu 5/3, ale s Blumentritovou střelou si Helešic poradil. Následovaly šance na obou stranách, ale ani Váchal, Hájek nebo Nováček nedokázali puk dostat za brankovou čáru. Pár sekund před koncem třetiny mohla Plzeň ještě zvýšit svůj náskok, když se Helešic snažil pomoci svým obráncům a nepřesně rozehrál, ti ho ale podrželi a bedlivý Kovář gólu zabránil.

V prostřední dvacetiminutovce se hra poněkud uklidnila, šancí bylo k vidění velmi málo. Nejdříve se znojemští hráči nedokázali prosadit před Polívkou následně se z branky neradoval ani soupeř, když Helešic vychytal Pacandu s Petruškem. Domácím se příliš nedařilo, Tichý střelou z modré ani Telesz z blízkosti nedokázali puk dostat do sítě. Ve druhé polovině třetiny byla Plzeň již lepším týmem. Puk měla většinu času ve svém držení a bez ostychu ostřelovala Helešicovu svatyni. Znojemský mladík v brance odolával až do 40. minuty. Teprve v čase 39:54 Patrik Petruška přesnou střelou z pravého kruhu vymetl pavučinky v jeho kleci, 1:3.

Do posledního dějství nastupovali Orli odhodláni skóre zápasu zvrátit ve svůj prospěch, Plzeň uzamkli v jejím pásmu, ale ani jedna ze střel, ke kterým se domácí odhodlali se nesetkala s úspěchem. Největší šanci měl Pelikán, který o několik minut později vystihl plzeňskou rozehrávku před Polívkem, na kterého bohužel pro Znojmo nevyzrál. Hosté byli naopak odhodláni svůj náskok ubránit, obsadili střední pásmo a domácí se velmi těžko dostávali do útočné třetiny. Plzeň poté těžila z přečíslení. V čase 57:10 dostal Antonín Bastl přesnou přihrávku od Noga a přidal poslední branku utkání, 1:4.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!