SDO: PLZ - VIT

Starší dorost slaví skalp lídra, a to se vší parádou!

Starší dorostenci: HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 6:1 (1:0, 4:1, 1:0). Plzeňský starší dorost po malé odmlce mezi skvělými výsledky se vrací krátce před koncem základní části na vítěznou vlnu. A to tedy pořádně, když doma nastřílel již jistému vítězi tabulkové části Vítkovicím šest branek.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

6:1
1:0, 4:1, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Přikryl (Uhlík, Krliš), 24. Šmíd (Šimandl, Zimmermann), 32. Uhlík (Krliš), 34. Zimmermann (Holý, Šimandl), 38. Uhlk (Přikryl, Krliš), 56. Šimandl (Zimmermann, Kubík) - 39. Tomi (Sysala). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 4:4 + Andrlík - Kovář 5 min + OK. Využití: 2:0. Diváci: 47. Střely na branku: 30:29.

Pacl - Vlček, Kubík, Šmíd, Marcel, Lobo, Sladký, Šimandl, Moravčík, Mašek, Andrlík, Holý, Zimmermann, Polata, Uhlík, Přikryl, Krliš, Kristl, Ryba, Beneš.

HC Vítkovice Ridera

Mizera (od 41. Svoboda) - Puzič, Ballner, Tomi, Charvát, Churý, Rimmel, Kovář, Česlík, Adamík, Blahuta, Škutchan, Klok, Rudl, Hawlík, Klapetek, Černín, Ollender, Illéš, Pop, Sysala.

Josef Zimmermann 1 2 3 1 0

Souboj prvního týmu s druhým, to nabídla lahůdka extraligy staršího dorostu v utkání, které hostilo město Plzeň. Ani jeden z týmů - Vítkovice ani indiáni - již o své medailové postavení po základní části nemohl přijít, přesto se hrálo minimálně o čest a sebevědomí, tolik žádané atributy před nejdůležitější částí sezóny - vyřazovacími boji.

Do utkání lépe vstoupili domácí, již po sedmi minutách a osmi sekundách se do střelecké listiny zapsal Roman Přikryl, který z levého křídla vyslal výstavní projektil přímo za Mizerova záda. Hosté poté prováhali svou přesilovou hru a paradoxně si největší šanci připsali až po návratu Kubíka na led. Zmatky v rozehrávce indiánů vystihl Rimmel, vybojoval kotouč a přihrál jej před branku přesně na hokejku Blahuty. Proti Paclovi však byl hostující útočník krátký.

Druhou část otevřela neproměněná šance plzeňské Přikryla v tandemu s Uhlíkem, po níž se kotouč zastavil prakticky až na brankové čáře. Přikryl poté neuspěl ani po kombinaci s Krlišem, ale dlouho toho indiáni litovat nemuseli. V průběhu vyloučení Adamíka a totiž půlminutku před návratem hříšníka na led po Šimandlově nahrávce prosadil Michal Šmíd. Aby toho na lídra tabulky nebylo málo, krátce po polovině utkání přidal třetí zásah Jiří Uhlík, jehož úspěch o dvě minuty poté ještě podtrhl perfektní spoluprací s Holým Josef Zimmermann. O necelé čtyři minuty později navíc ještě druhou branku v krátkém sledu za sebou přidal plzeňský Uhlík. Až pátá branka jakoby rytíře probrala a ti kontrovali Vojtěchem Tomim.

Do poslední části Mizeru v brance hostí nahradil Svoboda. Vítkovice se paradoxně dopředu příliš nehnaly, a když už pronikly středním pásmem, narazily na v pohodě chytajícího plzeňského Pacla. Jako například v 48. minutě Ollender. A když na druhé straně neuspěl Kristl, který už Svobodu sice překonal, ale kotouč poslal jen podél brankové čáře, definitivní úpravu skóre na sebe vzal v 56. minutě po krátkém individuálním průniku Martin Šimandl. Na ledě se přiostřilo, nejprve ještě v průběhu zápasu se do sebe pustili Moravčík s Blahutou. Poté však už po závěrečném hvizdu vítkovický Kovář špatně skousával porážku a vyzval plzeňského Andrlíka. Nakonec i v tomto duelu platilo, že indián lepší rytíře!