ET1: EBB - PLZ 6:4

ET1: EBB - PLZ 6:4 - Indiáni v Berlíně neuspěli

Plzeň - Indiáni mají za sebou první zápas ve své Severní divizi European Trophy. Zajížděli k němu na led Ledových medvědů z Berlína. Bohužel první body se jim do tabulky přidat nepodařilo. V německém hlavním městě se jim příliš nedařilo a odjíždějí s porážkou 4:6, a to i když se ke konci nadechovali k velkému obratu.

Eisbären Berlin - HC Škoda Plzeň

6:4
3:0, 3:3, 0:1

Branky a nahrávky: 15. Schlenker (Bielke), 17. Hördler, 19. Taltbot (Tallackson, Busch), 22. Talbot (Busch), 24. Weiß (Katic), 34. Mulock (Rankel) - 38. Kratěna, 39. Pletka, 40. Kovář, 60. Jeřábek. Vyloučení: 6:2 - Pletka (PLZ) 10 min osobní trest, Frolo (PLZ) 5 min + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Průběh utkání: 6:0, 6:4.

Eisbären Berlin

Zepp (Elwing) - Hördler, Katic, Baxman, Sharrow, Bielke, Supis, Faber - Rankel, Christensen, Mulock - Busch, Talbot, Tallackson - Mulock, Braun, Foy - Haase, Weiß, Schlenker

Svoboda (25.Mazanec) - Hanzlík, Slovák, Jeřábek, Růžička, Frolo, Marušák, Heřman, Mozík - Vlasák, Straka, Gulaš - Pletka, Kovář, Kratěna - Lev, Sedláček, Balej - Johnson, Pitule, Dvořák

Tomáš Vlasák 0 0 0 0 2

Hc Plzeň 1929 nastoupila ke svému prvnímu zápasu v Severní divizi European Trophy. A hned začátek utkání svému týmu pořádně zkomplikoval Tomáš Frolo, který byl ve třetí minutě vyloučen na pět minut, plus ještě dostal trest do konce utkání za faul na Weiße. Berlín však nedokázal dlouhou přesilovku využít. První polovina první třetiny byla plná vyloučení. První pořádnou plzeňskou šanci měl Jan Kovář. Zeppe si s jeho ránou poradil. A pak přišel trest. Pravidlo nedáš, dostaneš, se opět potvrdilo. V 15. minutě se za Svobodova záda trefil Vincent Schlenker - 1:0. A nebylo všem dnům konec. O necelé dvě minuty později Berlín vedl už 2:0 zásluhou Franka Hördlera. A v 19. minutě bylo pro Západočechy už opravdu zle. Po hezké akci domácích se trefil Julian Talbot - 3:0.

Plzeň i druhou třetinu začala vyloučením. A to hned ve 22. minutě využil svou druhou brankou Julian Talbot - 4:0. A hned ve 25. minutě zvýšil Daniel Weiss na 5:0, což už bylo pro Plzeň velmi nepříjemné. Na tento stav reagovali trenéři střídáním brankáře. Svobodu nahradil Marek Mazanec. Ve 30. minutě měl dobrou možnost Jeřábek, ale Zeppeho překonat nedokázal. Místo první plzeňské branky v letošním ročníku ET, přišla šestá berlínská. Tu vstřelil James Mulock - 6:0. Plzeň jakoby se gólově probrala až právě v tu chvíli. V oslabení zahájil velký nádech k obratu Ondřej Kratěna - 6:1. Necelou minutu po něm proletěl za Zeppeho záda další puk. Tentokrát upravil skóre navrátilec z trestné lavice Václav Pletka - 6:2. Berlínští Medvědi hodně znejistěli a další ránu jim zasadil půl minuty před koncem třetí třetiny Jan Kovář. Indiáni tedy během necelých tří minut vstřelili tři góly a dokázali tak, že zápas rozhodně nehodlají vzdát.

Zatímco ve druhé třetině viděli diváci šest vstřelených branek, ve třetí třetině se žádného gólu ne a ne dočkat. Domácí se nikam netlačili, spíše si dávali pozor na to, aby Plzeň nepředvedla něco podobného jako na konci druhé třetiny. A Plzeň se z přemíry snahy o vyrovnání skóre dopouštěla faulů a čas jí tak utíkal na trestné lavici. V 55. minutě se dostali před Zeppeho Vlasák s Jeřábkem, ale ani jeden berlínského brankáře nepřekonal. Plzeň tak pomalu ale jistě mířila ke své první porážce v letošním přípravném období. Nakonec se fanoušci přece jen gólu ve třetí třetině dočkali. Vstřelil jej plzeňský bek Jakub Jeřábek, čímž upravil skóre na konečných 6:4.