PLZ - KVA 5:2 - Fantazie ve třetí třetině!

Západočeské derby pro indiány! Plzeňští po většinu zápasu tahali za kratší konec, přesto v prestižním měření sil vítězí. Pět branek v rozmezí posledních dvanácti minut rozhodly o tom, že indiáni dokázali v jedné šňůře porazit všech 13 soupeřů v extralize a navýšili náskok na druhou Kometu na 4 body.

17. TV , ne 28.10.2012
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary
5:2
0:1, 0:0, 5:1
Branky a nahrávky: 48. Gulaš (Hanzlík), 54. Balej (Kovář, Hanzlík), 57. Dvořák (Kašpařík, Hollweg), 58. Straka (Vlasák), 60. Vlasák (Straka) - 17. Nosek (Zaťovič, Pech), 47. Kumstát (Zaťovič). Rozhodčí: Minář, Stricker - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 5609. Střely na branku: 39:17. Průběh utkání: 0:2, 5:2.
HC Škoda Plzeň Rask - Slovák, Hanzlík, Marušák, Jeřábek, St. Pierre, Frolo, Růžička – Gulaš, Straka, Vlasák – Balej, Kovář, Pletka – Hollweg, Kašpařík, Dvořák – Schleiss, Havlíček, Lev.
HC Energie Karlovy Vary Mensator - Nosek, Gregořek, MacDonald, Gulaši, Gründling, Kohn, Kloz, Látal - Kumstát, Pech, Zaťovič – Pohl, Skuhravý, Doležal - Zucker, Vachovec, Košťál - J. Heřman, Koblasa, Skladaný.

Komentář

Oba týmy si vyměnily rychlé úvodní pozdravy. Před Mensatorem měl dobrou příležitost Belej s Kovářem, na druhou stranu sprintoval Zucker. Oba brankáři však udrželi čisté konto a nedopustili rychlou změnu skóre. Ve 4. minutě už se ale stav měnil. Karlovarskou přesilovku využil tvrdou střelou od modré čáry David Nosek. Rask proti této bombě máchl lapačkou naprázdno - 0:1. Plzeň dostala možnost vyrovnat dokonce ve dvojnásobné přesilové hře. Ta trvala 33 vteřin na karlovarské trestné lavici tou dobou seděli Skuhravý a Gründling. Indiáni se ale nedokázali prosadit. A stejně tak i dopadla již klasická početní výhoda. Další možnost pro domácí vybojvoal svou tvrdou ranou Pletka, ale Mensator vyrazil puk mimo tři tyče. V další přesilovce hostujícho týmu opět pálil Nosek, tentokrát ale trefil pouze tyč. Na druhé straně vyslal Straka do útoku Gulaše, ten zkusil zamířit mezi betony, ale Mensator je sklapl včas. V 17. minutě se Zaťovič s Kumstátem řítili dva na jednoho domácího obránce, ale první jmenovaný si nenašel vhodný čas pro přihrávku. Z dobré šance tak nic nebylo. Nejvíce neproměněných šancí z plzeňské strany měl na svém kontě Gulaš. Dvě minuty před koncem třetiny mu přihrávku adresoval Vlasák, ale Gulaš na Menstatora opět nevyzrál.

Druhou třetinu zahájili domácí v oslabení, které ještě pokračovalo z předchozí dvacetiminutovky. Jen co skončilo, putoval na trestnou lavici Tomáš Frolo a Karlovy Vary opět hrály v početní výhodě. Domácí ale výbornou aktivní obranou tyto nelehké minuty ustáli. J. Heřman už při hře pět na pět prověřil Raskovu lapačku, finský gólman se nenechal zaskočit. Mensatora ohrožoval Gulaš, ale hostující brankář svůjsouboj opět vyhrál. Puk vystřelený plzeňským útočníkem rozvlnil síťku pouze zvenčí. Do další šance se probíjel Kašpařík, ale obrana hostí ho ke střele nepustila. Ve 30. minutě zůstal Vachovec trestuhodně nekrytý před Raskem, ale naštěstí pro domácí trefil pouze tyčku. Plzeň se jala obléhat Mensatorovu branku, ale hosté bránili naprosto fantastickým způsobem, nedali domácím hokejistům v útočném pásmu milimetr ledu zadarmo. Neprosadil se ani Vlasák se Strakou ani Balej s Kovářem. Nemůže být však ani řeč o tom, že by hokej ve druhé třetině něměl grády. Hra se přelévala ze strany na stranu, ani jeden brankář se nenudil. Ve 38. minutě se dopustil dvou přestupků najednou a musel se odebrat na trestnou lavici na čtyři minuty. První polovinu přesilové hry zakončil svou střelou Marušák, ale Mensator ji skryl přesně se sirénou do lapačky. Dvě minuty přesilovky tedy přišly vniveč.

Domácí nevyužili ani zbytek dlouhé přesilové hry a čase ve třetí třetině jim začal plynout ve třetí třetině pekelně rychle. Vzruch mezi diváky přinesla drobná šavlovačka mezi Vlasákem a Gulašim. Oba kohouti si ručně vyměnili své názory a oba se odebrali na čtyři minuty na tretnou lavici. Další vzruch přinesl nepotrestaný faul na Kováře a z následného protiútoku vstřelený gól hostí. Jeho autorem byl ve 47. minutě Petr Kumstát, který překonal Raska přesnou ránou mezi betony - 0:2. Plzeň se prosadila chvíli poté. Nejprve diváci viděli pár tvrdých střetů a poté krásný únik po straně, který Milan Gulaš zakončil přesnou ranou pod lapačku a konečně po několika neproměných šancích překonal Mensatora - 1:2 Vyrovnání přišlo z nejprve nenápadného útoku Vyrovnání přišlo v 54. minutě. Jozef Balej si výborně načasoval najetí před branku, kde dostal přesnou přihrávku od Kováře a přesnou ranou bez přípravy nad rameno Mensatora - 2:2. A to nebylo ještě zdaleka vše. Škodováci jakoby si všechny góly schovávali do závěrečných minut třetí třetiny. V 57. minutě byl u branky na číhané Michal Dvořák a ani on se nemýlil a otočil tak vývoj utkání - 3:2. O šestnáct vteřin později přišel další hřebíček do karlovarské rakve. Vlasák našel Martina Straku, který naprosto chladnokrevně poslal puk pod víko - 4:2. Poté si hostující trenér vzal oddechový čas a nechal Mensatora na střídačce, aby se v přesile pokusil vrátit svému týmu vítězství. Místo toho ale pečetil vítězství domácích gólem do prázdné branky Tomáš Vlasák - 5:2. Plzeň tak vyhrála za tři body a pojistila si vedení v extraligové tabulce.


Ohlasy trenérů

Milan Razým (Plzeň): Pro nás je to nesmírně cenné vítězství, protože nám se hra 50 minut příliš nedařila. I kvůli tomu, že Vary hrály do té doby velmi dobře a vedly o dvě branky. Pro konečný stav bylo rozhodující, že jsme dali kontaktní branku krátce poté, co jsme inkasovali druhý gól. Co potom kluci v závěru předvedli, to je hokejová pohádka, na kterou určitě lidé rádi chodí.

Martin Pešout (Karlovy Vary): Mně se mluví těžko. My jsme tady 51 minut dodržovali přesně to, co jsme chtěli, hráči hráli na hraně obětavosti a vedli jsme už 2:0. Co se stalo v posledních minutách, tomu nevěřím ještě ani teď. Nechci tím snižovat enormní nasazení a tlak domácích, ale myslím, že jsme to měli sehrát daleko taktičtěji. Divákům se zápas musel líbit, ale v naší situaci je to ztráta bodů, jež by se v Plzni počítaly dvojnásob.

Fotogalerie

Související články

Blíží se derby, indiáni mohou se všemi třinácti soupeři v řadě bodovat!

Preview

Milan Gulaš: Zlomovým momentem byl zákrok na Koviho

Ohlasy

Aktuálně na webu

Viktor Lang

Chci přispět týmu k úspěchu, hlásí Viktor Lang

Mládežnické reprezentace

Srpnové reprezentační akce zrušeny

Jiříček v U20

Dvacítka třikrát skolila Slovensko! Indián Jiříček: Panuje spokojenost