KVA - PLZ 1:2 - Gulaš dvěma přesnými šípy zajistil pro indiány téměř po dvou letech body z KV Areny!

Plzeň - Indiáni dokázali konečně vyloupit KV Arenu! Na bodový zisk z Karlových Varů čekali od ledna roku 2011 a dokázali tak odrazit atak druhého Brna. Následující reprezentační pauzu tak stráví na samém vrcholu tabulky.

30.kolo , ne 9.12.2012, 15:30
KV Arena
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň
1:2
1:0, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 14. Bicek (Pech, Zaťovič) - 53. Gulaš (Straka, Kovář), 56. Gulaš (Kovář, Straka). Rozhodčí: Hribik, Hradil - Štofa, Beneš. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 4773. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
HC Energie Karlovy Vary Závorka - Nosek, Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Látal - Zaťovič, Pech, Bicek - Doležal, Vachovec, Zucker - Skladaný, Skuhravý, Košťál - Káňa, Pohl, Heřman - od 21. min. Koblasa.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Marušák, St.Pierre, Růžička, Boháč, Mozík, Frolo - Kratěna, Kovář, Pletka - Gulaš, Straka, Johnson - Hollweg, Kašpařík, Dvořák - Petruška, Lev, Havlíček - od 41. min. Schleiss.

Komentář

Vstup do vyrovnané první třetiny Plzeňským usnadnil Doležal, který hned ve druhé minutě odešel na trestnou lavici. Do největší příležitosti se v početní výhodě dostal Kovář, který tváří v tvář nepřekonal gólmana Závorku. Ten v brance Energie opět dostal přednost před zkušenějším Mensatorem. K opticky povedenému startu třetiny z pohlednu Plzně přispělo i další vyloučení na domácí straně, Drtinův trest na zdržování hry však domácí přestáli bez větší úhony. Hostům aktivita vydržela i za vyrovnaného počtu hráčů a Energii do utkání dostala až dvojnásobná přesilovka na přelomu 13. a 14. minuty. Pechovu příhru od mantinelu ranou z první poslal za čáru Jiří Bicek. Ještě ve zbytku první třetiny se také začala projevovat vyostřená atmosféra derby. Hollwega od Grmana odtáhli až čároví, co říci si měli i Dvořák s Gründlingem. Hlavní rozhodčí si v obou případech pro zajištění důstojného pokračování vystačili s menšími tresty.

Brzy po návratu z šaten hosté naznačili, který tým bude v prostřední části udávat tempo. Karlovarská defenziva v některých pasážích čelila velkému tlaku a Závorka měl plné ruce práce. Domácí hrozili především z protiútoků. Třeba ve 24. minutě ujížděli Skuhravý s Pechem na jediného beka, domácí kapitán však se svým pokusem o střelu neuspěl. Trochu štěstí si gólman Plzně vybral ve 29. minutě, kdy přeletěla Doležalova nečekaná teč. Další průběh poznamenala řada vyloučení, v jejichž důsledku hrála Plzeň v 35. minutě ve dvojnásobném oslabení. Tuto výhodu tentokrát domácí nevyužili, chyběla jim především střelba. V plném počtu se častěji hrálo před Závorkou, ten však s čistým štítem zakončil i druhou třetinu.

V časté hře v nerovnoměrném počtu hráčů se pokračovalo i po druhé přestávce, a tyto momenty nakonec výrazně ovlivnily celý průběh derby. Hosté se dopouštěli řady zbytečných faulů a ve výsledku museli čelit hned dvěma dvojnásobným přesilovkám Energie krátce po sobě. Domácím však v koncovce chyběla lehkost a finální nahrávka před prázdnou branku. Přes kompaktně bránící trojici indiánů se téměř nedostávali k zakončení zblízka a ojedinělé pokusy z dálky Mazanec kryl. Netrvalo dlouho a podobnou příležitost dostali i Plzeňští. V 51. minutě na trestnou lavici ve stejný okamžik usedli Grman a Skuhravý. Indiáni dlouho svírali energetiky bezvýsledně. Devět sekund před návratem hráčů z trestné lavice však Straka prokázal svůj přehled a nahrávkou napříč brankovištěm vybídl Milana Gulaše k snadnému zakončení k tyči poloodkryté branky. Hosty vyrovnání povzbudilo a dostávali Energii pod tlak. Na začátku 56. minuty nechala náporem vyčerpaná domácí defenziva před branku projít Gulaše, který přesně po třech minutách od vyrovnání vsítil i vedoucí a vítězný gól hostů. Závorku překonal trefou mezi jeho beton a tyčku. Energie rázem prohrávala, ale k vyrovnání už se ve zbytku zápasu ani nepřiblížila. Dvě minuty ze zbývajícího času jí sebral faul Gulašiho a nezdarem skončil i karlovarský pokus o power-play. Domácím bylo odpískáno příliš mnoho hráčů na ledě a jejich hra bez brankáře skončila dříve, než začala. Díky obratu ve třetí třetině tak pro sebe třetí letošní derby získala Škoda Plzeň.


Ohlasy trenérů

Jaromír Kverka (HC Energie Karlovy Vary): Zápas se mi nehodnotí vůbec jednoduše. Naším problémem je střílení branek a dnešní utkání to potvrdilo. Hráli jsme snad tři dvojnásobné přesilovky a nezvládli jsme je. V závěru jsme navíc vinou vlastní nedisciplinovanosti šli do tří, což se nám s takovým soupeřem nesmí stávat.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): Utkání moc hokejové krásy nepobralo. Hra se nám moc nedařila, měli jsme řadu vyloučených. Přestáli jsme ale řadu oslabení 3 proti 5, a to nás nakoplo. V závěru jsme vše vsadili na jednu kartu. Do dvojnásobné přesilovky jsme nasadili pět útočníků a vyrovnali jsme. Pak jsme přidali ještě jeden gól a vedení si naši zkušení hráči už pohlídali.

Fotogalerie

Související články

Indiáni vykopali válečnou sekeru, blíží se derby!

Preview

Doslova jsme utkání dohrávali na deset lidí, popisuje Martin Straka

Ohlasy

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!