Junioři zahájili sezónu prohrou v Litvínově

Junioři: HC VERVA Litvínov - HC Plzeň 1929 2:0 (0:0, 2:0, 0:0). Plzeňští junioři vstoupili do nové sezóny prohrou na ledě silného Litvínova. O osudu utkání rozhodovala druhá třetina, kdy domácí dvakrát udeřili z přesilové hry, což jim v součtu stačí na plný bodový zisk.

1.kolo , čt 6.9.2012
Litvínov - Plzeň
Branky a nahrávky: 24. Písařík (Smolka, Kasal), 30. Zavřel (Kokeš). Rozhodčí: Turčan - Šulo, Rozlílek. Vyloučení: 6:7 + Kepka (PLZ) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 102. Střely na branku: 31:24.
Litvínov Horák (Soukup) - Kokeš, Cvrk, Ernst, Hora, Strejček, Kasal, Řehoř, Malec, Písařík, Průša, Kuchař, Válek, Trübenekr, Zavřel, Zdeněk, Ejem, Mical, Švarc, Smolka.
Plzeň Příhoda (Brabec) - Marcel, Šmíd, Tichý, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Indrák, Houfek, Kepka, Tulačka, Pašek, Langer.

Komentář

Hosté si první zajímavou šanci vypracovali v 5. minutě, kdy se v oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho, ale nadějně vypadající akci nedotáhli do úspěšného konce a Horák ani nemusel zasahovat. Domácí kontrovali o několik chvil později. Zavřel našel před brankou Smolku, jenže ten měl opravdu smolíka a puk za Příhodu nepropasíroval. Při hře ve čtyřech vyzkoušel Horákovu bdělost Pejchar, ale na jeho pokus od modré čáry si Horák počkal.

Litvínovský strážce svatyně musel předvést své umění i v 16. minutě, když zastavil pohlednou souhru Zimmermanna se Schleissem. V početní převaze se pak k dorážce dostal Smolka, ale ani tentokrát mu přáno nebylo. A když se v závěru první třetiny neujala ani kombinace Kuchaře s Řehořem, odcházelo se do šaten za bezbrankového stavu.

Skóre se poprvé měnilo v čase 23:21. V té době seděl na trestné lavici plzeňský Šimandl a domácí přesilovku využili. Kasalovu střelu od modré sice Příhoda vyrazil, načež si poradil i s dorážkou Smolky, ale na pokus Pavla Písaříka už byl krátký – 1:0. Poté se autor první branky přihlásil o slovo znovu, podruhé se už Příhoda překonat nenechal. V polovině utkání pálil z dálky Hora, jehož bombu Příhoda zachytil.

Vzápětí poslali rozhodčí za katr hostujícího Houfka a Litvínovští zužitkovali i druhou přesilovou hru. Po přesné přihrávce Kokeše se prosadil Marek Zavřel – 2:0. Domácí pak uzavřeli Plzeňské v jejich obranné třetině, ale z tlaku třetí gól v Příhodově síti nevytěžili. Ze sevření se dostal obránce Němec, jenž zkusil své štěstí ranou od modré, ale výborně chytajícího Horáka nepřelstil.

Na počátku poslední třetiny měli Západočeši velkou šanci vrátit se do zápasu, na lavici hanby postupně usedli Kasal, Zavřel a Ejem, ale Indiánům dnes chyběl náčelník, který by zavelel k obratu. V následujících minutách se hráči Litvínova ukáznili a mohli to být právě oni, kdo definitivně zlomí plzeňský odpor, ovšem střela Trübenekra skončila mimo.

Plzeňští neházeli flintu do žita a stále se snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat. Pro jejich snahu však neměla pochopení litvínovská obrana v čele s brankářem Horákem, která v tomto klání pracovala na jedničku. Dvě minuty před koncem si vzal hostující trenér oddechový čas a odvolal Příhodu z branky. Ke snížení a kýženému vyrovnání to ale nevedlo, a tak mohl Litvínov slavit úspěšný vstup do nové extraligové sezóny juniorů.

Ohlasy trenérů

David Bruk (trenér Plzně): Litvínov byl silným soupeřem, ale my jsme mu výhru usnadnili tím, že jsme nehráli podle našich představ. Zbytečně jsme hráli na krásu a nehráli efektivně. Zápas nakonec rozhodly dvě proměněné přesilovky ve prospěch domácích. Do dalšího zápasu musíme naši hru především zjednodušit.

Preview 4. kolo

Konečně doma! Plzeň ve svých prériích přivítá Spartu!

Ohlasy 3. kolo

​Škoda, že jsme neproměňovali šance, bylo jich hodně, hodnotí Petr Kodýtek

CEB - PLZ 4:2

CEB - PLZ 4:2 - Indiáni padli na ledě Motoru