Juniorka veze z Kladna tři body

Junioři: HC Kladno - HC Plzeň 1929 2:3 (0:0, 1:1, 1:2). Plzeňská juniorka navázala na své domácí vítězství nad obhájcem titulu a dokázala podruhé v řadě naplno bodovat. Body jsou o to cennější, že jsou z venkovního ledu, navíc ještě po urputné bitvě. Za indiány otevřel skóre Schleiss, po něm se trefil Indrák a vítěznou branku zaznamenal Filip Mašek.

3.kolo , čt 13.9.2012,
Rytíři Kladno - HC Plzeň 1929
Branky a nahrávky: 31. Pípal (Doudera), 52. Král (Tomáš, Doudera) - 22. Schleiss, 42. Indrák (Slavík), 44. Pašek (Tulačka). Rozhodčí: Lacina - Nepomucký, Žemlička Vyloučení: 7:7 + Marcel (PLZ) 5 min + 0T. Využití: 1:2. Diváci: 160. Střely na branku: 29:28.
Rytíři Kladno Exner - Fiala, Hájek, Král, Zíma, Kobeš, Znamenáček, Redlich, Novák - Habrdla, Krumpholc, Kalla - David, Véber, Gottlieb - Rajter, Vodák, Janeček - Pípal, Doudera, Tomáš
HC Plzeň 1929 Příhoda - Šmíd, Marcel, Slavík, Tichý, Bastl, Němec, Moravčík, Pejchar - Andrlík, Schleiss, Mašek - Indrák, Zimmermann, Kubík - Kepka, Houfek, Přikryl - Langer, Pašek, Tulačka

Komentář

V úvodu zápasu měli plzeňští hráči brzy výhodu přesilové hry, ale domácí v čele s pozorným Exnerem jim skórovat nedovolili. Naopak, i Příhoda se musel mít záhy na pozoru, to když se mezi třemi hosty prosmýkl domácí Véber a zamířil mezi betony. Příhoda to dobře tušil a sklapl je včas. Od čtrnácté minuty se žezla zápasu chopili Kladenští a Plzeňští jim situaci hodně zjednodušili třemi podraženími v řadě, která dala prostor k tomu, aby Středočeši dohráli třetinu v početní výhodě. Brankově však tuto výhodu nevyjádřili.

Jen co se hosté ubránili, sami udeřili. První šanci ještě Janu Schleissovi Exner zmařili, ovšem následná střela už si cestu do branky našla! Indiáni mohli své vedení navýšit v přesilovce, ale nepodařilo se jim ji sehrát dle svých představ. To samé o pár minut později předvedli i domácí. Ti promarněnou šanci nemuseli mít v hlavě dlouho, protože se krátce po polovině zápasu dočkali vyrovnání. Doudera oklamal Příhodu a našel volného Jakuba Pípala, jemjuž nedělalo problém zasunout puk do odkryté klece. Schleiss v samotném závěru mohl poslat hosty znovu do vedení, z brankoviště ale netrefil prázdnou branku.

První chvíle poslední části znovu vyšly lépe Plzeňským. Ti si nejdříve vybojovali přesilovky a následně z ní pak udeřili, když z protiútoku vstřelil druhou branku svého týmu Miroslav Indrák. Neuplynuly ani dvě minuty a prakticky identická situace se opakovala. Kladenští opět faulovali a Plzeň se znovu radovala. Tulačka našel připraveného Martina Paška, který zvýšil již na dvoubrankový rozdíl. Pak však příležitost přesilovky získali domácí, a to hned velkou. To obránce Západočechů Patrik Marcel dostal od hlavního rozhodčího pětiminutový trest s následným odchodem do kabin a Kladenští mobilizovali síly. A po půl minutě se dočkali snížení, když se trefil Tomáš Král. To však nebylo vše. V 53. minutě putoval na trestnou lavici navíc Moravčík a před Plzeňskými stanula velká výzva - ubránit hubený náskok po dvě minuty ve třech proti pěti. A to se podařilo! Trojičky plzeňských hráčů podpořené výborným Příhodou zvládly svůj úkol na jedničku, hosté po ubránění Moravčíkova i Marcelova trestu pevně zavřeli brány do svého obranného pásma a Kladno se nedokázalo usadit v pásmu. Tuto taktickou bitvu tak vyhráli hosté a jsou za to odměněni plnými třemi body.

Ohlasy trenérů

David Bruk (trenér Plzně): Viděli jsme vyrovnané utkání, kdy jsme spokojen s naším výkonem. Po bezbrankové první třetině se nám podařilo vstřelit první branku, ale na tu soupeř ještě dokázal odpovědět. Podle mého se tak zápas lámal ve třetí třetině, když jsme vstřelili ze svých přesilovek dvě branky. I když jsme domácím nabídli podobnou šanci podpořenou navíc Marcelovým faulem, oni dokázali jen korigovat a my i díky výbornému Příhodovi odvážíme všechny body.

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21. Budeš srdcařem?

Rozhovor před PLZ - MHK

S Hradcem se musíme ještě víc tlačit do brány, aby nám tam něco spadlo, velí Jakub Pour

Preview 38. kolo

Indiáni opět po týdnu na svém ledě přivítají Mountfield!

Dnes v 17:00 | Muži
HC Škoda Plzeň