Junioři doma prohráli s Českými Budějovicemi

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Mountfield 2:4 (1:2, 0:0, 1:2). Plzeňská juniorka na vlastním ledě nepotvrdila uloupené tři body z kladenského ledu a po velice vyrovnaném souboji podlehla Jihočechům.

5 , čt 20.9.2012,
HC Plzeň 1929 - Madeta Motor České Budějovice
2:4
1:2, 0:0, 1:2
Branky a nahrávky: 13. Mašek (Schleiss, Tichý), 44. Schleiss (Tulačka, Houfek) - 7. Rob (Plášil), 10. Švihálek (Záhora), 54. Rob (Pašek V., Trummer), 59. Švihálek. Rozhodčí: Pražák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 72. Střely na branku: 32:34.
HC Plzeň 1929 Příhoda - Marcel, Šmíd, Tichý, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Indrák, Přikryl, Houfek, Kepka, Tulačka, Pašek M., Langer.
Madeta Motor České Budějovice Bláha - Kříž, Škopek, Janásek, Turek, Pícha, Záhora, Ciboch, Brabec, Krcho, Plášil, Švihálek, Prokop, Rob, Erben, Reiniš, Zvoník, Bílek, Pašek V., Kolařík, Trummer.

Komentář

Po opatrném přístupu k úvodním minutám zápasu se jako první rozkoukali na ledě Plzně hosté. Ti otevřeli skóre už na začátku sedmé minuty, když domácí hrubě chybovali ve vlastním pásmu, zcela zapomněli na Luboše Roba, který sám v bezprostřední blízkosti před Příhodou propálil kotouč do sítě. Indiáni se i kvůli inkasované brance dostali pod tlak, ze kterého pramenil i faul kapitána Slavíka, který Jihočeši potrestali svou druhou brankou. Michal Švihálek si cestu k plzeňské brance proklestil po své ose a po kličce s trochou štěstí propasíroval puk k pravé tyčce. Plzeňští odmítli složit zbraně a brzy korigovali. O necelé tři minuty později Schleiss posunul na Filipa Maška, který zlomil Bláhovo kouzlo. To však bylo z plzeňské strany po zbytek třetiny téměř vše. Mountfield se snížením nenechal zaskočit, dál byl aktivnější a Plzeňští mohli být rádi, když do kabin odcházeli jen s jednobrankovým mankem.

V druhé části se hra vyrovnala. Indiáni pravděpodobně dostali přestávkové pokyny v hlasitějším předvedení a bylo vidět, že si je vzali k srdci. Hned v úvodu si zahráli početní výhodu, kterou sice nevyužili a ani si nevytvořili větší šanci, avšak krátce po jejím uplynutí se do té pravé příležitosti po přečíslení soupeře dostali Pašek se Schleissem, ale vyrovnáno nebylo. Na druhé straně se činil Příhoda, který ustál jak tvrdou střelu Zvoníka, tak nebezpečnou dorážku osamoceného Václava Paška. O několik minut nato se předvedl i proti brejku Roba a aktivního Paška.

Aktivita plzeňských juniorů se po přestávce znovu zvýšila a odměnou jim za to byla proměněná přesilovka po faulu explzeňského Stanislava Erbena. Rychlá rozehrávka Houfka z vlastního pásma našla Tulačku, ten následně přenechal Janu Schleissovi, který po oklamání Bláhy zavěsil. Indiáni mohli dokonce jít do vedení, když hned vzápětí hráli další přesilovku, ale ta už se jim tak dobře nepovedla. Domácí byli daleko aktivnějším týmem, téměř hosty nepouštěli do vlastního pásma a vedoucí gól Západočechů byl na spadnutí. Jenže indiáni se ve vlastním pásmu dopustili hrubé chyby. Znovu hrubě chybovali, zbytečně ztratili kotouč na útočné modré čáře, nechali se přečíslit a vyústěním byla vedoucí branka Luboše Roba. Plzeňští následně vrhli všechny síly do útoku, dvě minuty do konce třetiny odvolali gólmana a zkusili vyrovnat v šesti. Jenže opak se stal pravdou, prázdnou branku trefil zblízka Michal Švihálek a bylo definitivně rozhodnuto.


Ohlasy trenérů

David Bruk (trenér Plzeň): První třetina byla z naší strany naprosto nepovedená. Zaspali jsme úvod zápasu, nehráli jsme vůbec dobře a nakonec jsme mohli být rádi, že jsme prohrávali jen o jednu branku. Ve druhé třetině jsme už byli lepší, Budějovicím jsme se vyrovnali, když jsme přidali na bruslení, na důrazu a zlepšili se v osobních soubojích. V té třetí už jsme byli lepším týmem, ale nepodařilo se nám naši převahu vyjádřit brankově. S tím jsme se potýkali už loni, letos také nejsme spokojeni s produktivitou našich útoků. A když jsme hrubě zachybovali, soupeř té minely využil a rozhodl zápas ve svůj prospěch. Z našeho pohledu se jedná o velice smolný duel.

Aktuálně na webu

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!

Jiříček v U18

David Jiříček cílí na své druhé letošní mistrovství světa! Na MS U18 ale míří i další Plzeňáci!