Pět branek pro Jihlavu a junioři vezou tři body

Junioři HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929 0:5 (0:0, 0:2, 0:3). Po bezbrankové první třetině se plzeňští junioři prosadili až v té druhé, a to hned dvakrát. Vypracovali si pěkný náskok, který i díky výbornému Příhodovi v brance a tříbodovému Schleissovi dovedli dokonce i navýšit na pět branek. Dali tak zapomenout domácí prohře s Českými Budějovicemi, kdy se trápili v zakončení.

6 , so 22.9.2012,
HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929
0:5
0:0, 0:2, 0:3
Branky a nahrávky: 29. Tulačka (Slavík), 34. Schleiss (Pejchar, Šmíd), 51. Schleiss (Noga, Mašek), 58. Zimmermann (Schleiss), 60. Pejchar (Houfek, Šimandl). Rozhodčí: Pešina - Jindra, Kopal. Vyloučení: 9:7 + Mašek - Pěška 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 28:32.
HC Dukla Jihlava Šťastný - Dundáček, Jícha, Březka, Tobola H., Žáček, Polívka - Vala, Pěška, Přidal - Gregar, Mikeš, Kuchta - Horký, Střecha, Štěpán - Vantuch, Vlček, Lupač.
HC Plzeň 1929 Příhoda - Houfek, Slavík, Andrlík, Marcel, Kubík, Tichý, Moravčík, Šmíd - Schleiss, Mašek, Zimmermann - Indrák, Přikryl, Kepka - Bastl, Tulačka, Noga - Šimandl, Pašek, Pejchar.

Komentář

Již od počátku utkání byli hosté aktivnější. Hned první přesilovou hru, kterou měli k dispozici, zužitkovali. Gól ovšem nemohl být vinou vysoké hole uznán. Brankář Šťastný měl ale stále více práce než jeho plzeňský kolega. Ten se pořádně zapotil až v 17. minutě, když musel zasahovat proti Pěškovi. Jihlavská dvanáctka, která dostala skvěle namazáno od Přidala, však šanci neproměnila, puk zůstal mezi Příhodovými betony. Ani Šťastný však nezůstával pozadu a několikrát svůj tým podržel. Po první třetině byl tedy stav stále bezbrankový.

Začátek prostřední části vyšel lépe domácím, kteří si vyzkoušeli přesilovku. Nechybělo mnoho a Tomáš Střecha se mohl radovat z gólu, Příhoda však stačil skrýt puk do lapačky. Po pár minutách se ale Dukla musela začít bránit. Dobrou práci odváděli hlavně beci Jícha s Polívkou, kteří často bránili střelám vlastním tělem. Ve 29. minutě si ale hosté přeci jen nadšeně zakřičeli – po návratu Schleisse z trestné lavice se dostali do přečíslení a Vojtěch Tulačka nekompromisně vymetl pravý horní roh branky. Nedlouho na to přidal gól sám Jan Schleiss, který si před bránou počkal na nahrávku, a poté Šťastnému zamířil nad rameno. V závěru druhé třetiny si domácí sice vytvořili tlak na bránu, nic platné jim to ale nebylo, Příhoda zůstal bezchybný.

Třetí třetina byla hodně kouskovaná, nechybělo ani několik potyček mezi hráči. Jihlavští už po většinu času jen bránili a do střelby se moc nepouštěli. Naopak sami inkasovali a opět u toho byl Jan Schleiss, který zopakoval situaci prvního gólu. V závěru se snažili výsledek zvrátit Střecha s Jíchou, jejich pohledná kombinace však gólovým úspěchem zakončena nebyla. Stejného výsledku se dočkal také Ondřej Pěška, kterému úplně nevyšlo zpracování puku, a tak s jeho střelou plzeňský gólman neměl větší potíže. I když se domácí tlačili před plzeňskou branku, jejich záměr nedopadl úplně šťastně. K odraženému puku se dostal Schleiss, který zavezl puk až před domácího branku. Jihlavský gólman si ho sice vybruslil, na dorážku Josefa Zimmermanna už ale zareagovat nestačil. Nepříznivé skóre pro domácí ještě čtyři sekundy před koncem navýšil Daniel Pejchar , který využil přesilovou hru.


Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Sehráli jsme utkání velice disciplinovaně a vyšlo nám to, co jsme si připravili. Výborný výkon podal gólman Aleš Polívka. Jsme rádi, že jsme konečně proměnili šance, které jsme si připravili.

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!