Juniorka veze tři body z pirátských vod

Junioři Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929 (0:2, 0:0, 0:0). Plzeňská juniorka vyloupila pirátské území. V předehrávaném utkání odjela bojovat na sever Čech a domů veze všechny tři body. Utkání se rozhodovalo na konci první části, kdy v rozmezí necelých tří minut dvakrát skóroval Pacanda. Společně s Příhodovou vychytanou nulou to v součtu znamená výhru indiánů.

19.kolo , út 16.10.2012,
Piráti Chomutov - HC Plzeň 1929
0:2
0:2, 0:0, 0:0
Branky a nahrávky: 18. Pacanda, 20. Pacanda (Andrlík, Růžička). Rozhodčí: Turčan - Rozílek, Koskuba. Vyloučení: 3:7 (+ Kolář 10 min. OT). Využití: 0:1. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2.
Piráti Chomutov Strmeň (Maštalířský) - Havel, Kolář, Pelc, Horváth, Fronk, Deveri, Novák L., Kopáč, Šulák, Kaše O., Kämpf, Hammerbauer, Szathmáry, Pešutka, Lehnert, Novák J., Huňady, Hejcman, Chrpa, Hlava N.
HC Plzeň 1929 Příhoda (Brabec) - Marcel, Šmíd, Tichý, Slavík, Němec, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Pacanda, Přikryl, Houfek, Růžička, Kepka, Tulačka, Langer.

Komentář

Začátek utkání byl naplánován o hodinu a půl dříve než v běžný hrací čas a evidentně zastihl oba týmy v dobrém rozpoložení. Hra měla od začátku skvělé tempo, na obou stranách byla k vidění spousta šancí. Za všechny jmenujme útočný výpad Vojtěcha Tulačky, kterého zastavil betonem výtečně chytající gólman Strmeň. Piráti si také vytvořili šance. Například tři nadějné střely během přesilové hry ze třinácté minuty. Žádná z nich se ale neujala také díky precizním zákrokům gólmana Příhody. Bezgólový stav ale netrval do konce třetiny. Na sklonku osmnácté minuty v útočném rohu po Strmeňově pravici vybojoval kotouč hostující Tomáš Pacanda, který si najel do kruhu a pod vyrážečkou prostřelil gólmana Chomutova. Ve dvacáté minutě šel za hákování pykat domácí Horváth a byl to opět Tomáš Pacanda, ke kterému se odrazil kotouč po Andrlíkové střele a který pohotovou ranou pod břevno využil přesilovou hru. Na konci první části tak panoval stav 0:2 z pohledu domácích.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve velmi vysokém tempu, mírně navrch měli domácí Piráti, Plzeň hrozila především z brejkových situací. Proti všem střelám domácích se však vyznamenával gólman hostí Aleš Příhoda, na kterého si nepřišli třeba ani svými tečemi a důraznou prací před brankovištěm Lehnert či Huňady. Strmeň na druhé straně také předváděl skvělé zákroky, poradil si se všemi střelami z přečíslení, nejvýraznější šance měli Zimmermann a Němec. Žádná branka ale ve druhé části nepadla a stav byl stále 0:2.

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve znamení jasné převahy domácích, ale Aleš Příhoda nebyl k překonání. Piráti se sice jednou zaradovali, ale jejich branka byla dosažena rukavicí a nemohla být uznána. Nejblíže byl ke skórování Lukáš Novák, který z dorážky rozezvonil břevno Příhodovy klece. Naopak vedení mohli v závěru navýšit hosté. Jeli ve dvou proti jednomu, Slavík vyřešil situaci střelou, ale Strmeň, který byl do té doby téměř bez práce, ránu vyrazil vysoko nad sebe a následně kotouč zalehl. Domácím nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, mimo jiné proto, že hráli ve vlastním oslabení. Aleš Příhoda tedy udržel čisté konto a Plzeň se radovala ze zisku tří bodů.


Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Vzhledem k nadcházejícímu náročnému programu si tří bodů z Chomutova velice vážíme. Jsme rádi, že jsme odehráli utkání takto zvládli. Nastoupili jsme v silné sestavě, měli jsme k dispozici naše klíčové hráče, což se projevilo.

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!