Juniorka Kladnu nedala ani gól a doma prohrála

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Kladno 0:3 (0:1, 0:0, 0:2). Plzeňští junioři nedokázali překonat kladenského gólmana a doma prohráli. Středočeši jasně těžili ze své váhové, výškové převahy podpořené věkovým náskokem, když do Plzně přivezli 12 hráčů do pole ročníků 1992 a 1993, kdežto indiáni měli na stejných postech jen poloviční počet hráčů. Domácí byli však především bezzubí v útoku, a tak se jim situace v tabulce začíná pomalu komplikovat.

20.kolo , so 24.11.2012, 17:00
HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno
0:3
0:1, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 10. Kalla (Šilhavý), 47. Šilhavý (Habrdla), 51. Habrdla.
HC Plzeň 1929 Příhoda - Marcel, Šmíd, Slavík, Němec, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Schleiss, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Noga, Pacanda, Přikryl, Kepka Tulačka, Pašek, Langer.
Rytíři Kladno Exner - Hájek, Bunda, Slánský, Šilhavý, Znamenáček, Kolařík, Redlich, Kalla, Habrdla, Gottlieb, Véber, David, Novák, Janeček, Fiala, Vodák, Pípal, Král, Tomáš, Vyšín.

Komentář

První velkou šanci utkání si připsali hosté. Janeček s Novákem pláchli plzeňské defenzivně a najížděli na Příhodu v brejku dvou na jednoho. Prvně jmenovaný vzal odpovědnost na sebe a vypálil. Příhoda si proti jeho střele dobře povyjel a zmenšil mu střelecký úhel na minimum. Při přísném vyloučení Andrlíka přišla další příležitost Středočechů. To Véber dostal luxusně nabito přes šířku pásma, ale zradila ho technika. Z voleje nepálil k tyčce, zamířil více doprostřed, kam už se Příhoda stačil přemístit. Kladenští byli za svou aktivitu odměněni vedoucí brankou. Dvě vteřiny před návratem hříšníka Andrlíka Jiří Kalla z ostrého úhlu trefil přesně pod víko. Oba celky si vzápětí vyměnili přesilovky, ze kterých však už branka nepadla.

I úvod druhé části patřil zprvu hostům. Ve 24. minutě měl Šilhavý na hokejce druhý gól Středočechů, jenže pohrdl nabídkou před odkrytou částí Příhodovy klece. Kladenské obraně velké vrásky přidělal aktivní Schleiss, který však ani jednu ze svých tří dobrých šancí ve vyrovnávací branku neproměnil. Místo toho šli indiáni znovu do čtyř, když se proti pravidlům dle soudu hlavního sudího provinil Pacanda. Západočeši přestáli oslabení ve velkém stylu a soupeře k ničemu nepustili. Navíc jen co se vyloučený Pacanda vrátil na led, indiáni nasadili k protiútoku tří proti jednomu. Když byl Exner už překonaný, jak dlouhý, tak široký sebou plácl do brankoviště Bunda a zabránil Plzni ve vyrovnání. A na konci dvacetiminutovky přišly další velké, ale spálené šance modrobílých. Nejprve Schleiss vracel střílenou pobídku na steč svým dvěma spoluhráčům před odkrytou část branky, leč ani jeden z nic na kotouč nedosáhli. A poté nezdarem skončil i samostatný únik Pacandy.

Tentokrát byl začátek třetiny v režii domácích. Pejchar dostal luxusní nabídku v podobě nahrávky do předbrankového prostoru, ale Exner vytáhl zákrok večera. A pak přišla studená sprcha pro domácí snažení. Z ojedinělého protiútoku sice Marcel sám vyřešil brejk tří na jednoho, aby následně kotouč na levém kruhu našel Vojtěch Šilhavý, který nemilosrdně vymetl pavučinky v růžku Příhodovy branky. A aby toho na domácí nebylo málo, o čtyři minuty to již bylo o tři branky. Opět protiútok a opět famózně umístěná střela tentokrát z repertoáru Dominika Habrdly. A když indiáni nepotrestali ani faul Vodáka, Kladenští si odvezli z Plzně plný počet bodů.


Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Soupeř těžil ze své váhové a výškové převahy. My jsme nebyli spokojení, jak jsme se s tímto faktem vyrovnali. Měli jsme hrát jednoduše, ale my jsme si naopak komplikovali zbytečně život. Navíc jsme opět nevyužili šance, které jsme si vypracovali, a proto prohráli.

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!