8. třída: PLZ - CEB 4:3

Osmička doma otočila duel s Budějovicemi

8. třída HC Plzeň 1929 - HC České Budějovice 4:3 (1:0, 0:3, 3:0). Plzeňská osmička zvládla i další dramatický duel vítězně! Na domácím ledě vstoupila do zápasu s Budějovicemi dobře, když se už ve třetí minutě chopila po trefě Ereta vedení. Avšak druhá část patřila hostům, kteří v rozmezí dvanácté a sedmnácté minuty třikrát skórovali a dostali se do sedla utkání. Indiáni však před vlastními diváky nic nezabalili a po sedmi minutách v závěrečné třetině bylo vyrovnáno. Tři minuty před koncem navíc remízu svým druhým gólem v zápase odmítl Eret. Plzeň tak prodloužila svou vítěznou sérii.

HC Plzeň 1929 - Banes Motor České Budějovice

4:3
1:0, 0:3, 3:0

Branky Plzně: Eret 2, Bednář, Pour.

Wolf - Bednář, Kvasnička, Fleischmann, Štěpánek, Bartoš, Staněk, Lokajíček - Roubal, Eret, Pour - Rozlivek, Markov, Krystl - Straka, Erhart, Hajžman - Beneš.

Jan Štěpánek 0 0 0 0 0

V souboji o první místo v tabulce Plzeňští vstřelili rychle vedoucí branku a do poloviny utkání hru kontrolovali. Pak však inkasovali nešťastný gól po nahození soupeře z poloviny hřiště, když kotouč tečoval domácí obránce. Soupeři tento úspěch vrátil elán do hry, začal indiány agresivně napadat a ti se s tím nedokázali vyrovnat. Hráči přespříliš drželi kotouč na vlasních holích a dostali se sami pod tlak, který hráči Českých Budějovic přetavili ve vedoucí branku. Hned za půl minuty mohli domácí srovnat z trestného střílení, ale to neproměnili, a navíc za další půlminutu inkasovali potřetí.

Před třetí třetinou domácí ve snaze o zvrat zredukovali sestavu, což se vyplatilo. Indiáni převzali iniciativu a dokonali zvrat utkání, když vstřelili tři branky, a mohli se tak radovat z výhry 4:3.

Petr Vojan (trenér Plzně): Jsem rád, že mužstvo ukázalo charakter, z těžké situace se za stavu 1:3 dostalo a utkání otočilo. Nicméně je třeba se poučit z toho, proč jsme se do ní dostali, a chyby, zejména obránců, kteří nesmyslně předržovali kotouče při rozehrávce, odstranit. Bylo to těžké utkání, které jsme nakonec zvládli i díky dvěma proměněným přesilovkám.