Osmička doma lehce přehrála kohouty z Tábora

8. třída HC Plzeň 1929 - Hockey Club Tábor 9:1 (2:1, 2:0, 5:0). Plzeňská osmička znovu potvrdila, že doma je velice silná. Hosty z Tábora během první třetině nechala ještě v nadějích na úspěch, které se v té druhé ukázaly jako liché. A když v poslední části rozjela brankostroj naplno, bylo o vítězi naprosto jasno. Strelec Eret se blýskl hattrickem.

18.kolo , so 8.12.2012,
HC Plzeň 1929 - Hockey Club Tábor
Branky Plzně: Eret 3, Roubal 2, Kvasnička, Žák, Straka, Šefl.
HC Plzeň 1929 Pluhař - Štěpánek, Kvasnička, Fleischmann, Žák, Krystl, Staněk - Roubal, Eret, Pour - Straka, Markov, Beneš - Rozlivek, Erhart, Šefl.
Hockey Club Tábor Pavlát - Drhovský, Duda, Zavadil, Bouška, Prášek, Starl, Tesař, Fořt, Šedivý, Jindra.
HC Plzeň 1929HC Plzeň 1929
JménoStřInkZásÚsp
Patrik Pluhař91888,89

Ohlasy trenérů

Petr Vojan (Plzeň): Táborští přijeli pouze s deseti hráči do pole, a tak jsme od začátku chtěli nastolit vysoké tempo utkání, dohrávat souboje a agresivně forčekovat. Již v prvním střídání jsme dali úvodní branku, ale po nedůrazu v našem brankovišti bylo hned ve druhé minutě srovnáno. Hráči se snažili dohrávat souboje, ale po dvou hloupých zákrocích jsme hráli ve třech, navíc jsme v oslabení 3 na 5 ještě vyhodili kotouč mimo plochu a hráli dál v oslabení o dva hráče. Oslabení jsme se štěstím ubránili a neurovnanou první třetinu vyhráli 2:1. O přestávce jsme hráčům znovu "vysvětlili", co to znamená hrát tvrdě a čistě dohrát osobní souboj a od té doby již nebyli vyloučení. Soupeři postupně docházely síly, nestačil s námi bruslit a fauloval. Tři přesilovky jsme využili a vstřelili další branky. Do poloviny utkání hrál soupeř dobře a nebylo to vůbec tak jednoduché, jak naznačuje konečný výsledek. Dobře nám fungoval přechod středního pásma, zlepšit musíme důraz a obsazování hráčů ve vlastní třetině, zejména v předbrankovém prostoru.