Mladší dorost na úvod sezóny rozstřílel Litvínov

Mladší dorostenci HC VERVA Litvínov - HC Plzeň 1929 0:5 (0:1, 0:2, 0:2). Nejmladší extraligový zástupce hokejové Plzně zahájil sezónu ve velkém stylu. Na ledě Litvínova rozjeli pětibrankové představení a stylem start - cíl si připisují plný bodový zisk.

1.kolo , so 8.9.2012, 16:00
HC Verva Litvínov - HC Plzeň 1929
0:5
0:1, 0:2, 0:2
Branky a nahrávky: 17. Dvořáček (Stráský), 29. Vracovský (Suchý, Kodýtek), 35. Stráský (Dvořáček), 56. Vavřička (Kantner, Ivanič), 60. Hajšman (Vracovský, Krystl). Rozhodčí: Novák - Fiala, Marek. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:3. Diváci: 106. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 0:5.
HC Verva Litvínov Sklíba - Bárdoš, Bečvář, Brzek, Březák, Chmelař, Drašar, Havelka, Havlíček, Helt, Kučera, Macháč, Najman, Pleva, Rameš, Reichel, Urbánek, Vébr, Šíp.
HC Plzeň 1929 Zeman - Bednář, Dvořáček, Čechura, Kaňák, Muchka, Starý, Sysel, Váchal - Hajšman, Ivanič, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Krystl, Kučera, Rubner, Stráský, Suchý, Vavřička, Vracovský.

Ladislav Čihák (trenér Plzně): Již od pvní třetiny jsme byli aktivnějsím týmem, ale soupeř nás několikrát prověřil v obraně. Velice nám pomohlo a řekl bych i zaslouženě, že jsme vstřelili první branku a tím se uklidnili. Ve druhé třetině jsme hráli naší hru a díky tomu jsme vstřelili další dvě branky. Začátek třetí třetiny jsme se dostali díky dvěma vyloučením pod tlak a hráli zhruba 1:30 5 na 3. Vše jsme udrželi a to si myslím rozhodlo. Dali jsme další dvě branky a zvítězili.