Mladší dorost před vlastními diváky nebodoval

Mladší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 3:5 (1:3, 1:0, 1:2). Jaké je to prohrát utkání, když jste byli po většinu jeho průběhu lepším týmem, ale zahodili jste spoustu šancí, to si na vlastní kůži vyzkoušeli plzeňští mladíci, když se představili poprvé před vlastními diváky. Indiáni nabrali gólové manko v první třetině, a i přes veškerou snahu se jim jej nepodařilo nikdy zcela smazat.

3.kolo , ne 16.9.2012, 13:00
HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha
3:5
1:3, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 7. Kučera (Muchka), 29. Vavřička (Ivanič), 55. Kodýtek (Vracovský) - 4. Šmerha (Zderadička, Furch), 11. Fiala (Mušo), 16. Šmerha (Kolář, Furch), 48. Mušo, 59. Mareček. Rozhodčí: Kica - Malý, Kotyza. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 101. Střely na branku: 37:30.
HC Plzeň 1929 Zeman - Kaňák, Váchal, Dvořáček, Muchka, Bednář, Čechura, Starý - Vracovský, Vavřička, Suchý - Hajšman, Stráský, Krystl - Kantner, Kodýtek, Ivanič - Kučera, Kokoška, Rubner.
HC Slavia Praha Šorf - Weinhold, Příkop, Zderadička, Hejda, Chládek, Jaroš, Krásný - Šmerha, Maršou, Novák, Šteiner, Mušo, Kolář, Mareček, Furch, Fiala.

Komentář

Utkání začalo ve svižném tempu a hned bylo otevřeno přesilovou hrou Pražanů, která byla proměněna. Zderadička sice se svým projektilem branku minul, ale následně Tomáš Šmerha s notnou dávkou štěstí kotouč do klece usměrnil. Netrvalo to však dlouho a Plzeň srovnala krok. To když si Tomáš Kučera nabruslil na levý kruh a zacílil přesně ke vzdálenější tyčce. Brankové hody pokračovaly, znovu se radovala Slavia. Její hráči dlouho motali domácí v jejich pásmu, až se jim je podařilo přečíslit a Eric Fiala z výsostného prostoru před brankou měl lehkou práci. Zaskočení Plzeňané pět minut nato znovu inkasovali, to když tentokrát nezvládli boj před vlastní brankou, tři se soustředili na jediného hráče a za sebou zapomněli osamoceného Šmerhu, který neměl sebemenší problém trefit odkrytou část branky. A mohlo být s domácími ještě hůře, kdyby Kolář proměnil svou téměř stoprocentní šanci.

I úvod prostřední části patřil Pražanům, kteří si znovu brzy zahráli v početní výhodě. Nicméně, i díky výbornému zákroku Zemana proti Weinholdovi zůstala nevyužitá. A jen co se domácí ubránili, podařilo se jim umazat polovinu svého manka. Jakub Vavřička byl důrazný na hranici brankoviště a gólově dokončil Kučerovu a Ivaničovu akci. A mohlo být dokonce i vyrovnáno, kdyby o pár chvil později duo Vracovský - Suchý proměnilo jednu ze svých velikých příležitostí. Plzeňané dostávali zápas pomalu pod svou kontrolu, ale paradoxně je trochu zabrzdila jejich přesilovka pěti proti třem, která se jim tedy nepodařila. V samotném závěru třetiny se na sebe hodně zlobil Tomáš Krystl, který tváří v tvář Šorfovi zahodil dvě šance.

Hosté se ve třetí třetině dostali pod veliký tlak, který po pěti minutách raději přerušili oddechovým časem, aby si mohli připomenout zásady, kterými by se měli řídit. Indiáni ale na snaze nepolevili a zaměstnávali slávistického gólmana ve velkém stylu. Pak přišla však studená sprcha, když Ivan Mušo z nenápadné akce po levém křídle našel mezírku mezi Zemanovými betony. Vzápětí mohl náskok sešívaných zvýšit Kolář, avšak znovu ztroskotal na plzeňském gólmanovi a podtrhl si titul smolaře tohoto utkání. Domácí se přece jen kýžené třetí branky dočkali, když Petr Kodýtek zaúřadoval z předbrankového prostoru. Dvakrát pak zvonila branková konstrukce po střelách domácích šikulů Vracovského a Muchky, indiáni dokonce jeli i trestné střílení, když Suchý byl zahákován Příkopem. Ale ani jedna šance nebyla využita. Trenéři následně sáhli po hře bez brankáře, avšak ani ta vyrovnání nepřinesla. Naopak. Střelou téměř přes celé kluziště uzavřel účtování tohoto zápasu Aleš Mareček.


Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (trenér Plzně): Nevyšla nám první třetina, prohrávali jsme 1:3 a nebyli vůbec spokojeni s výkonem. Slavii se vstup do utkání podařil lépe, my jsme během úvodní třetiny hráli ještě na 4 lajny, kdežto hosté na 3, a tak se do tempa dostali rychleji. O přestávce jsme si vyříkali, co by se mělo zlepšit a stáhli sestavu na tři formace. Druhou část jsme zaslouženě vyhráli a v té třetí sahali po vyrovnání. Bohužel jsme naše vyložené šance nevyužili, nastřelili nějaké tyčky, neproměnili nájezd, a dokonce jsme v posledních šesti minutách hráli už jen na dvě lajny. Přesto jsme na body nedosáhli. Slavia z minima vytěžila maximum a to dnes rozhodlo.

Aktuálně na webu

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!

Jiříček v U18

David Jiříček cílí na své druhé letošní mistrovství světa! Na MS U18 ale míří i další Plzeňáci!