MDO: PLZ - HVP 11:0

Plzeňská jedenáctka v režii mladšího dorostu

Mladší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Hvězda Praha 11:0 (2:0, 3:0, 6:0). Plzeňští mladší dorostenci se odvděčili svým fanouškům jedenáctibrankovým představením, když jasně dominovali v utkání s Hvězdou Praha. V brance se vystřídali oba gólmani a nutno podotknout, že jak Zeman, tak Holub mnoho práce neměli. A když už, s přehledem ji vyřešili k vlastní spokojenosti.

HC Plzeň 1929 - HC Hvězda Praha

11:0
2:0, 3:0, 6:0

Branky a nahrávky: 3. Rubner (Kokoška), 12. Zayml (Kučera, Kokoška), 27. Vracovský (Zayml, Kokoška), 35. Rubner, 39. Kaňák (Hajšman), 41. Vavřička (Váchal, Hajšman), 44. Krásný (Pokorný), 51. Muchka (Kokoška), 55. Hajšman (Vracovský, Vavřička), 55. Kodýtek (Stráský), 56. Kučera (Zayml, Kokoška) Rozhodčí: Liška - Malý, Malá. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 45. Střely na branku: 57:11. Průběh utkání: 11:0.

Zeman (41. Holub) - Kaňák, Váchal, Bednář, Muchka, Sysel, Ivanič, Čechura, Pokorný - Vracovský, Vavřička, Hajšman - Kantner, Kodýtek, Stráský - Rubner, Kokoška, Zayml - Kučera, Roubal, Krásný.

HC Hvězda Praha

Mann - Vidim, Kornblad, Pokorný, Eremiáš, Grim, Chvála, David - Diviš, Horák, Šťastný, Sůva, Procházka, Velas, Hošťák, Kolowrat, Klička.

Lukáš Zayml 1 2 3 6 0

Indiáni od prvních minut nenechali nic náhodě a pevně se usadili v útočném pásmu. Už po 131 sekundách otevřel skóre Marek Rubner, který se trefil prakticky hned po vyhraném buly. I další minuty patřily domácím barvám. Hosté jim darovali přesilovku po faulu Kornblada, ale indiáni ji nevyužili. Stejně jako následnou velkou šanci nahrávajícího Zaymla a zakončujícího Kokošky. Západočeši promarněné šance nelitovali dlouho, jelikož o pár chvil nato se Lukáš Zayml prosadil, když využil zmatků v brankovišti Hvězdy a zvýšil na rozdíl dvou gólů.

One team show pokračovala i po přestávce. Indiáni nejprve ubránili soupeřovu přesilovku, aby následně sami znovu udeřili. Ve 27. minutě v akci krásné na pohled Zayml poslal kotouč podél brankoviště přesně na hokejku nikým nehlídaného Tomáše Vracovského, který bez mrknutí oka uklidil puk do sítě. I další šance šla na konto plzeňských hokejistů, to Hajšman nechal ČEZ Arénou zazvonit tyčku. Do konce druhé třetiny viděla šedesátka diváků ještě dvě branky. Nejprve podruhé v utkání zaúřadoval Rubner, který kotouč procpal do klece i s jejím strážcem, a následně minutu a čtvrt před druhou sirénou našel Hajšman přesně zleva najíždějícího kapitána Lukáše Kaňáka, jenž napálil kotouč přesně pod břevno.

Třetí třetina se pak proměnila v totální exhibici domácích. Ti přidali dalších šest branek. Už po čtyřiceti sekundách našel mezeru mezi Mannovými betony Jakub Vavřička. Neuplynuly ani tři minuty a Matěj Krásný vstřelil po vzoru svého jména krásný gól, když zamířil přesně pod břevno. V 51. minutě následně Martin Muchka oklamal Manna a znovu využil mezery mezi jeho betony ke zvýšení náskoku. Desítka vstřelených gólů byla takřka na spadnutí a indiánům k tomu stačila 55. minuta. To nejprve Martin Hajšman využil pěkné nahrávky Vracovského, aby následně po 24 vteřinách Petr Kodýtek zaokrouhlil skóre na 10:0. Ale z repertoáru Plzně to vše ještě nebylo, 4 minuty před koncem uzavřel účtování zápasu Tomáš Kučera.

Ladislav Čihák (Plzeň): Do zápasu jsme nastupovali s respektem, protože jsme si byli vědomi toho, že v minulém utkání Hvězda nehrála špatně. Je ale možné, že se na ní podepsal fakt, že z týmu odešli dva hráči, kterým vypršelo hostování. Dneska jsme ale viděli, že jsme byli o třídu, možná o dvě lepším týmem my. Jsem rád, že se kluci na závěr zápasu nevykašlali, když jsme po dvou třetinách vedli o pět gólů. V kabině jsme si řekli, že soupeři vstřelíme celkově deset branek a to jsme splnili. Jsem maximálně spokojený i vzhledem k tomu, že jsme potvrdili to, že umíme vyhrávat i na vlastním kluzišti. Uvidíme, jak se nám bude dařit v dalších duelech proti silnějším soupeřům.