MDO: LIT - PLZ 1:3

Mladší dorost zvládl drama v Litvínově a veze tři body

Mladší dorostenci HC Litvínov - HC Plzeň 1929 1:3 (1:0, 0:2, 0:1). Plzeňští indiáni protahují svou báječnou sérii z venkovních zápasů, kdy letos na ledě soupeře ještě neprohráli. Litvínovské porážejí v napínavém duelu 3:1, kdy sice po první části prohrávali o jednu branku, ale dvěma přesnými trefami Matyáše Kantnera běh střetnutí strhli na svou stranu. Petr Kodýtek následně už jen potvrdil tři body, které se stěhují na západ.

HC Verva Litvínov - HC Plzeň 1929

1:3
1:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Reichel (Brzek) - 24. Kantner (Kodýtek, Rubner), 33. Kantner (Kučera), 60. Kodýtek (Stráský, Vracovský). Rozhodčí: Vitík - Goltsch, Žák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 121. Střely na branku: 21:35.

Sklíba - Březák, Pelikánová, Urbánek, Macháč, Chmelař, Vébr, Bárdoš, Havelka, Šíp, Drašar, Kučera M., Helt, Reichel, Rameš, Bečvář, Jícha, Brzek.

Zeman - Váchal, Sysel, Pokorný, Bednář, Muchka, Čechura - Vracovský, Vavřička, Stráský - Hajšman, Zayml, Kokoška - Rubner, Kodýtek, Kantner - Krásný, Ivanič, Kučera.

Lukáš Zayml 0 0 0 0 0

Ladislav Čihák (Plzeň): Litvínov je velice nepříjemný soupeř a věděli jsme, že utkání s ním nebude vůbec jednoduché. To se také v první třetině potvrdilo. Soupeř na nás vletěl a my hráli velice špatně. O přestávce jsme hráčům řekli, že se musí zaměřit hlavně na bruslení a důraz. Musím konstatovat, že se nám to podařilo, hráči si to uvědomili a hlavně chtěli sami. S tím jsme byli velice spokojeni. Díky tomu jsme začali hrát úplně jinak a dali jsme z toho dva góly. V poslední třetině jsme stále chtěli hrát útočně a dařilo se nám to. Chtěli jsme zůstat u toho, co nám fungovalo ve druhé třetině. V zápase nás potěšila druhá a třetí třetina, kluci si šli jasně za vítězstvím.