MDO: SLA - PLZ 2:4

Mladší dorostenci zvládli náročné utkání na Slavii a vezou domů tři body

Mladší dorostenci HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 2:4 (1:2, 1:0, 0:2). Plzeňští mládežníci do utkání vstoupili výborně a díky dvěma trefám navrátilce Suchého zaskočili domácí. Ne však úplně. Ti dosáhli ve 27. minutě na vyrovnání a drama bylo na světě. Za své ale vzalo v poslední dvacetiminutovce, když modrobílí znovu utekli do náskoku po gólu Krystla. Tři body následně pojistil Stráský.

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

2:4
1:2, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 13. Maršoun (Kohút), 27. Šmerha (Kohút) - 7. Suchý (Čechura), 10. Suchý (Vavřička), 46. Krystl (Kučera), 59. Stráský (Kodýtek). Rozhodčí: Kopal - Demuth, Rambousek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 63. Střely na branku: 24:46. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

HC Slavia Praha

Šorf - Novotný, Šmerha, Hradil, Maršoun, Šteiner, Příkop, Zderadička, Hejda, Mušo, Mareček, Furch, Krásný, Fiala, Kohút.

Zeman - Kaňák, Váchal, Sysel, Pokorný, Bednář, Kvasnička, Čechura - Suchý, Vavřička, Stráský - Kantner, Kokoška, Kodýtek - Kučera, Zayml, Hajšman - Krystl.

Lukáš Zayml 0 0 0 1 0

Ladislav Čihák (Plzeň): Utkání proti Slavii jsme začali velice dobře, dali jsme dva góly a hráli velice aktivně. Ale soupeř byl velice dobře připraven a naše dvě chyby nás stály dvoubrankové vedení. Slavia velice dobře bruslila, hrála doma a byla velice nepříjemná.
Druhá třetina byla spíše bojovná, ale velmi rychlá. Třetí třetina se povedla spíše nám. Kluci si šli za vítězstvím, začali jsme hrát naší hru a díky tomu jsme vstřelili, troufám si říct zaslouženě, dvě branky. Toto utkání bylo hodně klíčové z důvodu, že nám dalo jasnou stoprocentní jistotu postupu na mistrovství republiky, kam postupuje šest nejlepších týmů ze třiceti extraligových soupeřů. Již toto beru jako veliký úspěch. Budeme dále držet náročný tréninkový program, máme před s sebou ještě šest mistrovských utkání.