SDO: SPA - PLZ 2:3

Plzeňský starší dorost na úvod soutěže zvítězil na Spartě

Starší dorost: HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 2:3 (1:0, 0:2, 1:1). Plzeňský starší dorost vstoupil do své soutěže pravou nohou! Po velké bitvě v hlavním městě zvládl dramatickou koncovku utkání a tři minuty před závěrečnou sirénou rozhodl o svém vítězství za tři body.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929

2:3
1:0, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Györi (Brejcha, Vokurka), 50. Kolář (Keller, Svoboda) - 28. Švarc (Krliš, Hůlka), 36. Beneš (Krliš, Švarc), 57. Krliš (Beneš). Rozhodčí: Fraňo - Bádal, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1.

HC Sparta Praha

Langer - Široký, Klindera, Vokurka, Knobloch, Kadeřávek, Brejcha, Svoboda, Gyori, Lojka, Kolář, Keller, Oždian, Mikliš, Černoch, Abdul, Major, Hozák.

Pacl - Prokop, Polívka, Andrlík, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Holý, Opava, Polata, Michel, Uhlík, Krliš, Čadek, Jakubec, Hajšman, Sladký.

Jan Walter 0 0 0 1 0

První zápas v nové sezoně pro starší dorost Sparty nezačal špatně, hned v úvodních minutách se naskytla dokonce několikrát možnost hrát přesilovou hru. Netrvalo dlouho a domácí šli do vedení, to po pěkně sehrané akci právě při nestandardním počtu hráčů na ledové ploše. První branku v nové sezoně za Spartu dával Marek Giöri, to když dorazil střelu od modré čáry v podání Vokurky. Úvodní třetina tak patřila domácím borcům.

Druhá perioda byla na rozdíl od té první o mnoho „čistší“, hráči si dávali mnohem více pozor na fauly. To se projevilo i na hře, k vidění bylo méně šancí, hrál se spíše silový hokej. Nicméně, Plzeň dokázala přetavit v góly svou narůstající převahu, nejprve srovnal na průběžných 1:1 Milan Švarc, po krásné akci oku lahodící. Na něj poté navázal i úspěšný střelec Martin Beneš, jenž svou akci v přesilové hře zakončil do pravého horního růžku branky.

Zhruba devět minut čekali fanoušci na branku v závěrečné třetině. A byli to hráči s „S“ na prsou, kdo skórovali. Konkrétně potom Matěj Kolář, který tečoval nahození Kellera od modré čáry. Příliš velké uklidnění tato branka ale nepřinesla, vedení na hole hostů vrátil Václav Krliš. Ten se postaral o vítězství hostů, branka padla pár minut před koncem základní hrací doby. Jelikož už žádný další úspěšný střelec na ledě nezbyl, Plzeň tak odváží z Prahy tři body, i přes závěrečnou power play domácího celku.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): ,,Bylo to těžké utkání. Hned v úvodu jsme měli dvě oslabení, kde Sparta měla hodně šancí a jednu i proměnila, ale od poloviny první třetiny jsme se zlepšili a dostávali se do šancí. Ve druhé jsme dali tři tyčky po sobě, takže výsledek 3:2 je dobrý, ale kdybychom proměnili nějaké šance z té řady, co jsme měli, tak by to ještě vypadalo úplně jinak."