SDO: PLZ - CHM 8:1

Starší dorostenci si na Pirátech smlsli

Starší dorost: HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov 8:1 (2:0, 2:1, 4:0). Mladí indiáni dokázali potvrdit vítězství ze Sparty z úvodní kola nového extraligového ročníku. Třemi body se blýskl Polata, dvěma Andrlík s Opavou.

HC Plzeň 1929 - Piráti Chomutov

8:1
2:1, 2:0, 4:0

Branky a nahrávky: 19. Beneš (Andrlík), 19. Michel (Uhlík), 35. Polata (Opava, Vlček), 39. Andrlík (Polata), 41. Opava (Polata), 46. Jakubec, 52. Krliš (Lobo), 60. Švarc - 32. Vlastník (Meliško). Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.

Pacl (Kuneš) - Prokop, Polívka, Andrlík, Hůlka, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Holý "C", Opava, Polata, Michel, Uhlík "A", Krliš, Čadek, Jakubec, Sladký.

Piráti Chomutov

Lukeš (Dvořák) - Meliško, Páleník, Ringler "C", Krstev, Pastyřík, Macháček A., Bednář, Procházka "A", Kašpar, Hierman, Šmíd, Macháček P., Cestr, Vlastník "A", Veselý, Toman, Wágner, Strunz.

Jan Walter 0 0 0 3 0

Do samotného utkání vstoupili aktivněji hosté. Sice hned po dvou minutách hry museli do čtyř, ovšem výborně oslabení zvládli a Lukeš se prakticky nezapotil. Následně si výhody jednoho hráče na ledě užil i Chomutov, ale ani on skórem nepohnul, když v největší šanci vyrazil Pacl tečovanou ránu od modré. Neprosadil se o chvilku později ani osamocený Wágner na levém kruhu. V další šanci Pirátů dostal Macháček P. v situaci dvou na jednoho ideální příhru, ovšem kotouč mu přeskočil hůl. Oba celky si ještě vyměnily po přesilové hře, ale protože oba gólmani působili jistě, zdálo se, že první třetina branku nepřinese. Jenže Plzeňští si přichystali tvrdý direkt. Nejprve se pěknou individuální akcí prezentoval Martin Beneš, aby o patnáct vteřin později pálil přesně do protipohybu gólmana na levém kruhu osamocený David Michel - 2:0!

Do prostřední části domácí doslova vlétli, ale Michela i Polatu vychytal Lukeš. Následovaly dvě početní výhody hostí, ale Chomutov pálil spíše z větší dálky, s tím si Pacl poradil. Až v polovině utkání se osmělili i indiáni, ovšem Beneš bekhendem přestřelil. Třetí přesilovka v řadě pak již znamenala snížení, když se dorážkou z mezikruží trefil Jiří Vlastník - 2:1! Ale drama se nekonalo. Západočeši pět vteřin po skončení trestu Páleníka, který ani nestihl dojet do obraného pásma, opět odskočili zásluhou Matěje Polaty - 3:1! O chvilku později napřáhl v přesilovce Tomáš Andrlík a v ČEZ Aréně bylo ještě veseleji - 4:1! Poslední minuty třetin se tak staly pro hosty smrtícími.

Kdo čekal velký nástup hostí se mýlil. Naopak, domácí nepustili svého soupeře z pásma a po necelé minutce téměř rozhodli zápas zásluhou Patrika Opavy - 5:1! Od té doby byl na ledě prakticky jen jeden tým. Za dalších pět minut vyvedl diváky z trochu hluché pasáže Jan Jakubec, který si z rohu vybruslil až před Lukeše, jehož překonal bekhendem na bližší tyč do růžku - 6:1! Tlak Plzně mohl Chomutov ztlumit v přesilovce, ovšem místo toho málem inkasoval, když všem ujel Vlček, ale tísněn nezakončil dostatečně razantně. Na druhé straně vypálil z levého kruhu osamocený Macháček A. pouze do připravené vyrážečky Pacla. Jen co se Západočeši dostali do plného stavu, udeřili. Hostující obrana nedokázala uklidit odražený kotouč, který napálil Václav Krliš do sítě - 7:1! V další početní výhodě to zkoušeli Šmíd s Veselým, ale Pacl byl dnes výtečný. Definitivní tečku udělal za utkáním v poslední minutě Milan Švarc, který v oslabení projel do pásma a tvrdou ranou zavěsil - 8:1! Po dvou kolech jsou tak indiáni na plném bodovém stavu, naopak Piráti na nule.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): ,,Opět jako na Spartě jsme nezačali vůbec dobře, málo jsme bruslili, soupeř se tak dostával do šancí. V závěru první třetiny se nám ale povedlo vstřelit dva góly a kluci se pak zlepšili a zápas jsme následně odehráli tak, jak jsme chtěli. 8:1 vypadá jednoduše, ale pomohl nám i gólman soupeře, který pustil pár laciných gólů, ale jsme s naším výkonem spokojení."