SDO: LET - PLZ 2:4

Dorostenci na vítězné vlně!

Starší dorost: HC Letci Letňany - HC Plzeň 1929 2:4 (0:3, 2:1, 0:0). Ani ve třetím kole nenašly plzeňské naděje přemožitele. Indiáni se tak s plným bodovým ziskem a se skórem 15:5 vyhřívají na výslunní tabulky.

HC Letci Letňany - HC Plzeň 1929

2:4
0:3, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 23. Havel (pen.), 32. Hes (Ječný) - 10. Polívka (Přikryl), 10. Opava (Polata, Vlček), 14. Polata (Opava), 32. Čadek (Indrák). Rozhodčí: Jebavý - Marek, Frodl. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 55. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 0:4, 0:2.

HC Letci Letňany

Švihálek (Jandera) - Honetschläger, Hes, Poljanyčka, Minář, Vyšín, Nebeský, Janda, Štosek, Ječný, Rulf, Nestrašil, Vacek, Zeliska, Kučera, Kroh, Šťovíček, Havel, Neuman.

Kuneš - Prokop, Polívka, Andrlík, Lobo, Walter, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, holý, Opava, Polata, Michel, Uhlíř, Krliš, Čadek, Indrák, Starý, Sladký, Přikryl.

Jan Walter 0 0 0 1 2

Utkání otevřel dvouminutový trest pro hostujícího Michela, ale domácí jej nedokázali potrestat. Naopak, chvilku po návratu hříšníka na led mohli sami jít do vedení. To Kristl se Švarcem uháněli na branku ve dvou proti jednomu, první jmenovaný sice protáhl gólmana Švihálka, ale kotouč se do branky nedostal. Švarc se ještě natahoval po dorážce, kotouč však včas zabavila domácí obrana. Hosty to nemuselo mrzet dlouho, jelikož v 10. minutě Ondřej Polívka prokázal chladnokrevnost, v nepřehledné situaci se ujal puku a poslal jej pod víko. A o pouhých 38 vteřin později navýšil náskok indiánů znovu z dorážky Patrik Opava. Do konce třetiny plzeňští hráči vstřelil ještě jednu branku. Ve 14. minutě zvýšil už na rozdíl tří branek Matěj Opava. Domácí mohli korigovat v přesilovce, ale ta jim nevyšla. A když zahodil svou šanci na konci úvodního dějství Havel, odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Ti své vedení ve druhé části ještě navýšili. Indrák se prokličkoval za obranu, naznačil střelu a brankář Jandera šel do rozkleku. Martin Čadek pak už jen doklepl kotouč do prázdné klece. Domácí kontrovali ve své početní výhodě, když předchozí nezdar odčinil Jan Havel. Vzápětí mohli vysoké vedení hostům navrátit Beneš se Švarcem v dalším z brejků, ale Jandera byl pozorný. A tak se domácí dostali téměř na dostřel, když ve 32. minutě snížili díky trefě Matěje Hesa.

Domácí se v poslední části snažili s výsledkem ještě něco udělat. Výbornou příležitost k tomu měli při vyloučení Starého nebo při veliké šanci Ječného, ale nebylo jim přáno. Indiáni mohli sami rozhodnout při své přesilovce, avšak ani oni nebyli úspěšní. Nakonec jim to žádné vrásky na tvářích nevyrobilo, jelikož slaví tříbodovou výhru 4:2.